Урок № 4
Тема:Написання похідних прийменників разом, окремо, через дефіс. Тип уроку: контрольно-смисловий. Мета:поглибити знання учнів про особливості написання похідних прийменників разом, окремо, через дефіс; виробляти відповідні правописні вміння й навички; розвивати пам,ять, увагу, удосконалювати правописну грамотність учнів; виховувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок. Обладнання:Підручник, таблиця, картки, цитати, крилаті вислови комп’ютер, мультимедійний проектор, слайдова презентація. Методи і прийоми:фронтальна бесіда, самостійна робота, робота у групах, колективна робота, інтерактивні методи. Міжпредметні зв'язки:художня література, російська мова, основи здоров,я. Епіграф до уроку: Важко уявити ті благотворні зміни, які відбулися б у всьому людському житті, якщо б люди перестали одурманювати і отруювати себе горілкою, вином, табаком і опіумом. Л.М.Толстой. Хід уроку: І. Мотивація навчальної діяльності школярів: 1. Організаційний момент; Треба всім нам привітатись:
— Добрий день! ІІ. Актуалізація опорних знань учнів: 1. Фронтальна бесіда. · Для чого служать прийменники? · 3 якими відмінками іменників вживаються прийменники? · На які види вони поділяються за будовою, походженням та утворенням? · Які прийменники називаються непохідними? · Як творяться похідні прийменники? 3. Самостійна робота в зошитах «Вибери правильний варіант» (СЛАЙД №4). Записати речення, добираючи відповідні прийменники, ставлячи іменник у потрібному відмінку. Після надходження (у, до) (організм) навіть невеликих доз алкоголю його дію відчувають усі органи. (Від, через)(руйнівна дія) алкоголю страждають нирки. Нікотин небезпечно впливає (на, в) (печінка), (підшлункова залоза). (У, в)(наркоман) спостерігаються провали (в,у) (пам,ять) та галюцінації. 3. Тим часом три учні працює за картками.
|