Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Теорія визначальної ролі характеру поставленої задачі
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Між групами, вирішальними різного роду задачі, були різкі відмінності по типу лідерства, а лідери груп з схожою метою були, загалом, схожі між собою, відрізняючись один від одного лише деякими особовими якостями. Внаслідок цього велике значення у формуванні того або іншого типу поведінки лідера починають грати такі чинники як:

1) структура групи;

2) модель спілкування в ній;

3) тривалість існування і діяльності групи.

В стійких групах формальна структура відносно стабільна і не міняється від ситуації до ситуації, інакше кажучи, є довготривалою. Проте це положення не завжди відповідає тривалому лідерству.

Здавалося б, в стійкій групі міжособові відносини повинні бути стабільний. Проте на практиці їх емоційне забарвлення постійно міняється. На ранніх стадіях розвитку групи індивід стає лідером, як правило, завдяки здатності контролювати ситуацію і вирішувати поставлені задачі, а також через готовність і бажання інших членів групи емоційно підтримувати його, що частіше засновано на перших враженнях. У міру розвитку відносин в групі її структура упорядковується. З часом слабшає бажання краще взнати людину, керівну групою, зникає різко позитивна оцінка його особи і вчинків. Влада лідера слабшає. З'являються нові лідери. Колишні лідери всіма силами прагнуть утримати своє суспільне положення, при цьому стиль їх поведінки стає жорсткішим, що нерідко спричиняє за собою створення силових угрупувань. В подібних випадках міняється як характер впливу лідера на групу, так і сприйняття групою лідера - з позитивного на більш негативне.

Тривалість існування групи може впливати на лідерство і по-іншому. Укорінений з самого створіння групи стиль спілкування може залишитися колишнім, навіть якщо задачі і мета групи змінилися.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 267. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия