Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Р.Л. Кричевський, М.М. Рижак — концепція ціннісного обміну.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

На думку P. J1. Крічевського, М. М. Рудий, в основі механізму міжособової взаємодії лежить ціннісний обмін, що має слідством висунення індивіда в позицію лідера групи.

Цінність, сточування зору даних авторів, є матеріальний або ідеальний предмет, що представляє значущість для людини, тобто здатний задовольняти його потреби, відповідати його інтересам.

Обмін, по-перше, припускає по своєму початковому значенню матеріально-практичний характер відповідних дій по його здійсненню, указуючи на необхідність трактування спілкування не як чисто духовного акту або процесу контакту сознаний, людської суб'єктивності, а як життєво реального процесу, заснованого на практичних зв'язках і відносинах індивідів, що спілкуються. По-друге, обмін - це завжди двосторонній активний процес, тим самим спілкування із самого початку розкривається як «діалогічний зв'язок» рівноправних партнерів, що функціонує за принципом «взаємної індукції». По-третє, поняття «обмін» має на увазі відому еквівалентність, равноправность, відповідність того, що обмінюється.

На думку даних авторів, ціннісний обмін як би запускає механізм міжособової взаємодії, функціонування якого має своїм слідством розвиток процесу лідерства. Схематично це виглядає так: ціннісний обмін > міжособова взаємодія > процес лідерства. Психологічний шлях ціннісного обміну в даному випадку полягає в наступному. Ціннісні характеристики індивідів (значущі властивості особи, її спрямованість, уміння, досвід), що актуалізуються ними в ході групових деятельностей з користю для партнерів і групи в цілому, як би обмінюються на авторитет і визнання - ключові компоненти статусу - в групі (колективі), також є важливими людськими цінностями. Як лідер розглядається той, в грудку в якнайповнішому вигляді представлені такі якості, які особливо значущі для групової діяльності, тобто є для групи цінностями.

Звідси лідерство визначається як «процес міжособового впливу, обумовлений реалізацією цінностей, властивих членам групи і направлений на досягнення що стоять перед групою мети. Лідер - це член групи, що володіє найбільшим ціннісним потенціалом, що забезпечує йому провідний вплив в групі (колективі)».Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 331. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия