Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

А. И. Уманский - лідерство як якість групи
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Л. И. Уманский в своїй роботі «Методи експериментального дослідження соціально-психологічних феноменів» розглядає лідерство як одна із загальних якостей групи і дає йому наступне робоче визначення: «Лідерство - ступінь впливу особи на членів групи і на групу в цілому». При цьому він представляє групу як «структуру параметрів, які слід осмислити як основні психологічні підструктури», і виділяє шість таких підструктур:

1) соціальна спрямованість;

2) підготовленість;

3) організованість;

4) інтелектуальна комунікативність;

5) емоційна комунікативність;

6) вольова комунікативність.

Звідси і лідерство, по Уманському, визначається по виду кожної підструктури:

1. Лідерство по спрямованості - це коли моральна і етична поведінка лідера служить прикладом для співробітників (лідер - совість групи).

2. Лідерство по підготовленості - це професійна компетентність лідера (лідер-умілець).

3. Лідерство по організованості - це ефективність лідера як керівник групи (лідер-організатор).

4. Лідерство по інтелектуальній комунікативності - інтелектуальний вплив лідера на групу, його здатність збудити ініціативу в співробітниках.

5. Лідерство по емоційній комунікативності - це емоційне лідерство (лідер - генератор емоційного настрою).

6. Лідерство по вольовій комунікативності - активізація всіх якостей лідера в кризових умовах.

З урахуванням різноманіття ситуацій життя групи і задач, що висуваються, виступають різні лідерські ролі.Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 309. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия