Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Системна теорія лідерства.
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Згідно цієї теорії, лідерство розглядається як процес організації міжособових відносин в групі, а лідер - як суб'єкт управління цим процесом. При такому підході лідерство інтерпретується як функція групи, хоча і структура особи лідера при цьому не повинна скидатися з рахунків. Рекомендується враховувати і інші змінні, що відносяться до життя групи, наприклад тривалість її існування. В цьому значенні системна теорія має, звичайно, ряд переваг. Вони очевидні, коли мова заходить не просто про лідерство, а про керівництво: особливо популярною є так звана модель вірогідності ефективності керівництва, запропонована Ф. Фідлером.

Модель Фідлера з'явилася важливим внеском в подальший розвиток теорії лідерства, оскільки вона зосередила увагу на ситуації і виявила три чинники, впливаючі на поведінку керівника. Цими чинниками є.

Відносини між керівником і членами колективу. Маються на увазі лояльність, що проявляється підлеглими, їх довір'я до свого керівника і привабливість особи керівника для виконавців.

Структура задачі. Має на увазі звичність задачі, чіткість її формулювання і структуризації, а не розпливчатість і бесструктурность.

Посадові повноваження. Це об'єм законної влади, пов'язаної з посадою керівника, яка дозволяє йому використовувати винагороду, а також рівень підтримки, який надає керівнику формальна організація.

Потенційні переваги орієнтованого на задачу стилю керівництва - це швидкість дії і ухвалення рішення, єдність мети і строгий контроль над роботою підлеглих. Таким чином, для успішності виробництва авторитарний стиль спочатку є ефективним інструментом досягнення мети організації за умови, що виконавці охоче співробітничають з керівником. В цій ситуації самим відповідним буде стиль керівництва, орієнтований на задачу, тому що між керівником і підлеглими вже сформовані добрі відносини. Керівнику не потрібно витрачати багато часу на підтримку цих відносин. Крім того, оскільки керівник має значну владу, а задача має рутинний характер, підлеглі покоряються вказівкам керівника і майже не потребують допомозі. Тому роль керівника в цій ситуації полягає в тому, щоб говорити, що потрібно зробити.

Стилі керівництва, орієнтовані на людські відносини, на думку Фідлера, найбільш ефективні в помірно сприятливих для керівництва ситуаціях. В таких ситуаціях у керівника немає достатньої влади, щоб забезпечити повну співпрацю підлеглих. Але тут підлеглі активно не шукають будь-якого приводу для обурення. В більшості випадків вони старанні, схильні робити те, що хоче від них керівник, якщо їм пояснити, для чого це робиться, і надати можливість виконати його бажання. Якщо керівник дуже вже зосереджений на задачі, він ризикує викликати антагонізм виконавців і тим самим сприяти прояву потенційних недоліків цього стилю. Така зосередженість на задачі : знижує вплив керівника.

Стиль керівництва, орієнтований на людські відносини, швидше за все, розширює можливості керівника надавати вплив. Прояв турботи про благополуччя підлеглих на ділі поліпшив би відносини між керівником і підлеглими. За умови, що підлеглі мотивовані потребами більш високого рівня, використовування такого стилю може дозволити керівнику стимулювати особисту зацікавленість виконавців в конкретній роботі. Це б було ідеально, тому що самокерована робоча сила зменшує необхідність в постійному строгому нагляді і до того ж мінімізує ризик втрати контролю.

 Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 299. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия