Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Уніфікація завдань менеджменту
Ідея універсальності, застосовності принципів менеджменту до будь-якого виду підприємництва, яку розвивав Файоль, знайшла прихильників не тільки у Франції. У Англії вона була гаряче сприйнята і поширена Л. Урвіком, в Америці - Дж. Д. Муні, А. До. Рейлі.

Велику частину свій життю Лінделл Урвік(1908 - 1975) працював в Оксфорді. Він був автором, співавтором, редактором ряду значних книг. Його перу належить і блискуча робота під назвою "Елементи адміністрування"(1943), котораяпредставляла собою курс лекцій, прочитаних в Політехнічному коледжі в Лондоні.

Вважаючи, що менеджмент знаходиться десь посередині між природними і гуманітарними науками, Л. Урвік спробував в своїй книзі показати, що знань, необхідних для досліджень менеджменту, насправді потрібний набагато більше, ніж здається на перший погляд. З цією метою він систематично аналізував погляди, концепції і принципи відомих основоположників менеджменту - Тейлор, Фоллет, Файоля і ін., додаючи їх часом нереалізованим ідеям конкретні форми.

Ці автори рухалися в одному напрямі дослідження і часто розробляли елементи, які, хоч і формулювалися по-різному, були вельми схожі, не дивлячись на відмінність країн і культур. Урвік робить головний висновок: незалежно від того, ким і де ці елементи розвивалися, всі вони повинні бути зв'язані загальною структурною схемою. Більш того, на його думку, дуже корисна і надійна структура управлінських знань вже існує. Вона лише вимагає деякого уточнення співвідношення елементів, виходячи з особливостей культур різних країн. Не враховувати цієї структури означало для Урвіка не керуватися принципами менеджменту. Проте, менеджери, відзначав він, при цьому не розуміли наукового менеджменту, тобто при адмініструванні не користувалися методами вивчення природних законів, без чого від "науковості" нічого не залишалося. По суті, Урвік попереджав про складність проблем управління

 

про те, що швидкодіючих управлінських засобів їх рішення не існує.

Навряд чи це можна вважати новаторством в менеджменті. Урвік скоріше підтвердив управлінські принципи, розвинені до нього, в інший час. Але так буває, що людина, проголосивши вірну теорію в потрібний час, робить більший внесок, ніж той, чиї ідеї були проігноровані, тому що були передчасні. Прикладом можуть служити ідеї фізіократов і, зокрема, "Економічна таблиця" Ф. Кене. Як народногосподарська модель, заснована на принципі "затрати-випуськ", вона отримала свій розвиток зразково лише через 200 років після публікації.

Звичайно, це не означає, що внесок Урвіка в теорію менеджменту обмежений популяризацією ідей попередників. У нього були і власні оригінальні спроби розвитку управлінської науки. Сприйнявши, наприклад, запропонований Файолем метод синтезу концепцій, згідно якому кожен принцип в менеджменті можна представити як процес і як результат, Урвік розробив спосіб порівняння і систематизації концепцій менеджменту. Принцип дослідження як результатний для всього адміністративного управління безпосередньо виражається і входить в нього процесом прогнозування, результатом якого стає планування. У свою чергу, прогнозування також може бути представлене принципом управління, входить в нього процесом планування, а результативний вираз знаходить в координації. Аналогічне планування як принцип може бути представлений як процес керівництвом, а як результат - контролем і т.д.

Цей метод систематизації концепцій управління Урвіка, відомий в історії менеджменту як "логічні квадрати", є неспростовною аргументацією на користь адміністративної теорії, спробу доповнити і розвинути запропоновані Файолем загальні принципи управління.Дата добавления: 2015-06-29; просмотров: 1031. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия