Євсеєнко С.А.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДОНЕЦЬКИЙ ІНСТИТУТ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ КАФЕДРА СОЦІАЛЬНИХ ДИСЦІПЛІН
плани семінарських занять та Учбово-методичні поради з курсу для бакалаврів усіх напрямків підготовки
Донецьк 2009
ББК 63.3(4УКР) Є25
Підготовлено кандидатом історичних наук, доцентом кафедри соціальних дисциплін Євсеєнко С.А.
Затверджено на кафедрі соціальних дисциплін (протокол № 1 від 03 вересня 2008 року)
Євсеєнко С.А. Плани семінарів та учбово-методичні поради з курсу “Історія України“ для бакалаврів. – Донецьк: Видавництво ДІАТ, 2009. – 28 с.
Плани семінарських занять та учбово-методичні поради до їх підготовки і проведення розроблені для практичного використання викладачами і студентами відповідно з програмою до вивчення дисципліни “Історія України” (2008) і містять в собі питання до занять і практичні завдання по всім темам курсу згідно з навчальними планами і рекомендований до них список учбової літератури.
ББК 63.3(4УКР)
© Євсеєнко С.А., Донецький інститут автомобільного транспотру, 2009
ЗМІСТ
Передмова
Вивчення курсу дисципліни “Історія України” є дуже важливим при підготовці високоосвічених фахівців – автомобілістів і транспортників на сучасному етапі розвитку нашої країни і вимагає удосконалення методики викладання цієї дуже широкоосяжної і вельми складної дисципліни. Крім того, семінарські заняття як один із головних елементів навчання повинні бути максимально ефективно використаними в учбовому процесі. Нами розподілено програмний матеріал так, щоб питання розглядаємі на семінарських заняттях не дублювали лекційний матеріал, а ґрунтовно і гармонійно доповнювали його, для того щоб студенти під керівництвом викладача могли плідно попрацювати над матеріалами і краще опанували головні питання вивчаємого курсу предмета. Ми розраховуємо, що при допомозі розроблених і упорядкованих нами планів семінарських занять з “Історії України”, виконанні рефератів викладачі і студенти зможуть: - створити необхідні умови для найкращого вивчення історії нашої Батьківщини, опанувати джерелами та основними теоріями політичних і правових вчень вітчизняного і міжнародного права; - готувати у студентів вміння отримуючи знання по загальним історичним питанням відпрацьовувати логічне мислення потрібне для подальшого практичного використання на практиці; - навчити студентів самостійно працювати з джерелами та рекомендованою учбовою літературою розвиваючи вміння наукового судження про процеси які відбуваються в нашій країні і у всьому світі; - систематично контролювати роботу студентів, перевіряти їх знання, допомагати правильно вести самостійну роботу над освоєнням навчальної програми; - виховувати у студентів уміння та навички розумової праці, навчати робити структуровані відповіді з урахуванням постановки проблеми, розкриття питання і вміння робити висновки до нього; - культивувати у студентів інтерес до науково-дослідницької діяльності і по можливості включати їх до досліджень, які веде кафедра, до наукової роботи студентських гуртків і товариств.
|