Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Алгоритм вивчення теми. Методичні рекомендації до вивчення теми






Методичні рекомендації до вивчення теми

Формування активів підприємства здійснюється за рахунок інвестованого в них капіталу.

Інвестований капітал являє собою фінансові ресурси підпри­ємства, що спрямовуються на формування його активів і ві­до­бражаються в підсумку пасиву його балансу. У залежності від належності фінансових коштів у складі інвестованого капіталу, основними його складовими частинами є власний та позичковий капітал.

Слід розглянути окремі форми власного й позичкового ка­піталу. Ефективність діяльності підприємства залежить не тіль­ки від обсягу та структури його активів, але й від фінансової структури капіталу, інвестованого в них.

Фінансова структура капіталу являє собою співвідношення власного й позичкового капіталу, що використовується підпри­ємством у процесі його господарської діяльності. Структура ка­піталу визначає рівень рентабельності активів і власного капі­талу, фінансову стійкість і платоспроможність, рівень фінан­со­вих ризиків та ефективність фінансового менеджменту в цілому.

Для забезпечення ефективної діяльності процес формування фінансової структури капіталу підприємства повинен бути під­порядкований певній політиці.

Політика формування фінансової структури капіталу являє собою частину загальної фінансової стратегії підприємства, що полягає в забезпеченні такого поєднання використання власного й позичкового капіталу, яке оптимізує співвідношення прий­нятного ризику фінансової стійкості та високої рентабельності власних фінансових коштів.

У процесі вивчення теми важливо з’ясувати особливості визначення вартості залучення капіталу підприємства з різних джерел, а також методи визначення потреби в капіталі для но­вого підприємства.

Загальна потреба в капіталі для нового підприємства включає дві групи витрат: передстартові витрати та стартовий капітал.

Вивчення даної теми необхідно розпочати з визначення капіталу як об’єкта, на який постійно можна впливати з метою отримання нових доходів. Капітал як важливий фактор вироб­ництва має певну вартість, що формує рівень операційних і фі­нансових витрат. Вартість капіталу – це ціна, яку платять під­при­ємці за його залучення з різних джерел. Ціна джерел фі­нан­сування (вартість капіталу) вимірюється відсотковою ставкою, що потрібно платити інвесторам, які вкладають свій капітал у підприємство. Джерела надходження капіталу класифікуються на позикові й власні, кожне з яких має свої особливості.

Політика формування фінансової структури капіталу являє собою частину загальної фінансової стратегії підприємства, що полягає в забезпеченні такого поєднання власного й позичково­го капіталу, яке оптимізує співвідношення прийнятного ризику, фінансової стійкості та достатньої рентабельності. Процес її розробки включає послідовні етапи.

Вартість капіталу являє собою середню ціну, що підприєм­ство сплачує за його залучення з різних джерел. Її визначення проводиться за середньою арифметичною зваженою. Спочатку визначається середньозважена вартість власного капіталу, по­тім – середньозважена вартість позичкового капіталу, а вже після цього розраховується загальна середньозважена вартість всього капіталу.

Фінансовий важільвиражає ефект, що полягає в підвищенні рентабельності власного капіталу за рахунок збільшення частки позичкового капіталу в загальній його сумі:

ЕФЛ = (1 – Ра) (1 – СВ) (ПК: ВК), (4)

де ЕФЛ – ефект фінансового важелю, що полягає у прирості рен­­табельності власного капіталу, %;

Ра – рівень рентабельності використання активів підпри­єм­ства, %;

СВ – ставка відсотка за кредит;

ПК – сума позичкового капіталу;

ВК – сума власного капіталу.

Ефект фінансового важеля проявляється у прирості рента­бель­ності власного капіталу за рахунок залучення позикового.

Знання механізму впливу фінансового важеля на рівень при­бутковості власного капіталу та рівень фінансового ризику до­зволяє цілеспрямовано управляти як вартістю, так і струк­ту­рою капіталу.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 389. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Билет №7 (1 вопрос) Язык как средство общения и форма существования национальной культуры. Русский литературный язык как нормированная и обработанная форма общенародного языка Важнейшая функция языка - коммуникативная функция, т.е. функция общения Язык представлен в двух своих разновидностях...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия