Студопедия — Листопад 1 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Листопад 1 тиждень






Тема. Трикутник. Порівняння множин.

 

Мета:учити дітей знаходити трикутник серед інших геометрич- них фігур; розвивати вміння знаходити трикутні форми в оточуючих предметах; закріпити вміння лічити предме- ти та порівнювати множини; виховувати організованість.

 

Матеріали: демонстраційний: круг, трикутник; «чарівний мішечок» із плоскими геометричними фігурами (круг, трикутник); роздавальний: два паперові будиночки з «дверцятами» різної геометричної форми (трикутники, круги), фігурирізного розміру — два круги, два трикутники; конверти з геометричними фігурами (два трикутники, три круги, різ- ні за кольором та розміром).

 


Хід заняття

 

1. Психогімнастика.

 

2… Розповідь казки.

— Жила собі фігура. Ось така (вихователь показує великий трикутник). Сумно було фігурі, бо забула вона своє ім’я. Захотіла фігура дізнатися, як її звати, та вирушила в подорож. Іде фігура стежкою, бачить: хтось котиться (вихователь показує круг). Ви впізнали цю фігуру? Правильно, це круг. Побачив круг нашу фі- гуру та й питає:

— Ти хто?

— Не знаю. Але я напевно не такий, як ти, бо не вмію котити- ся. Мої куточки за все чіпляються.

— Давай подорожувати разом, може, хтось скаже, як тебе звати?

Вирушили круг та невідома фігура разом. Бачать — на галя- винці будиночки стоять, а біля них галасують фігури: не можуть розібратися, хто де живе. Круг та невідома фігура вирішили їм допомогти.

 

3. Гра «Розсели фігури».

— Спробуйте і ви так вчинити, як зробили круг і невідома фігу- ра. Доберіть для кожної фігури будиночок. Яка фігура зможе увійти у двері будиночка, та і буде там жити.

У дітей на столах два паперові будиночки з «дверцятами» різ- ної геометричної форми та геометричні фігури (два круги, два три- кутники), різні за розміром.

 

— Розгляньте будиночки. «Дверцята» в них однакової форми чи різної? (Різної.)

— Яка фігура зайде в круглі «дверцята»?

(Діти намагаються знайти круги необхідного розміру. Якщо дитині важко, запропонуйте їй знаходити фігури методом спроб.)

— Які ж фігури живуть у цих будиночках? (Круги.)

— Але у вас ще залишилися фігури. Полічіть, скільки кутів у кожній. (Діти рахують кути у трикутника.)


— Правильно, три кути. Тому ці фігури й називаються три- кутниками.

— Погляньте на нашу невідому фігуру з казки. У неї є кути? Скільки їх? Отже, як вона називається? Правильно, трикутник. Зраділа невідома фігура, адже тепер вона знає своє ім’я й ніколи його не забуде — Трикутник.

Висновок: фігура, яка має три кути, називається трикутником.

 

4. Гра «Назви фігури».

Вихователь підходить до кожної дитини з мішечком, у якому лежать плоскі фігури: круги і трикутники. Дитина із заплющени- ми очима дістає з мішечка геометричну фігуру: визначає, що це — круг чи трикутник, голосно промовляє й показує дітям.

 

5. Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже там втомився

І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати, Фізкультпаузу почати.

Раз, два — всі пірнають, Три, чотири — виринають, П’ять, шість — на воді, Сім, вісім — що є сили

Всі до берега приплили.

Діти повинні правильно показати рухи. Якщо вихователь показує круг, діти «пливуть» по воді, якщо показує трикутник, діти стрибають. Вихователь може запропонувати інший варіант цієї гри.

Кругові подобаються всі рухи, що виконуються по колу, а три- кутник дуже любить стрибки. Спробуємо вгодити фігурам: якщо я показую круг, ви ходите по колу, якщо показую трикутник — ви- конуєте стрибки вперед—назад. (Діти виконують дії під керівниц- твом вихователя.)

 

6. Продовження гри «Назви фігури».

Вихователь роздає дітям конверти з геометричними фігурами.

— Полічіть, скільки кругів ви дістали з конверта?

— Вони однакові чи різні за кольором? А за розміром?

— Скільки у вас трикутників? Чому вони так називаються? Чи однакові всі трикутники за розміром? кольором?

— Яких фігур більше — трикутників чи кругів?

 

7. Підсумок заняття.

— Знайдіть у кімнаті предмети круглої форми.

— Покажіть предмети трикутної форми. Полічіть їх.

 








Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 652. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Характерные черты официально-делового стиля Наиболее характерными чертами официально-делового стиля являются: • лаконичность...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия