Студопедия — Грудень 1 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Грудень 1 тиждень






 

Тема. Порядкова лічба. Часові відношення: раніше, пізніше, потім.

 

Мета:учити дітей порядкової лічби; розвивати вміння давати по- рядковий номер; закріпити вміння порівнювати предмети за кольором, розміром, формою; виховувати самостійність.

 

Матеріали: демонстраційний: текст казки «Рукавичка»; іграшки — мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовк, кабан; картки із зображенням чотирьох фігур, що відрізняються від інших за кольором чи розміром; горщик з молодим пагоном рос- лини, дозріла квасоля;

роздавальний: малюнки із зображенням поетапного росту рослини.

 


 

Хід заняття

1. Психогімнастиа.


2.Читання вихователем казки «Рукавичка».

Казку можна прочитати напередодні заняття.

 

3. Бесіда за змістом казки.

Вихователь заздалегідь розставляє серед інших іграшок іграшки-персонажі казки, діти сідають на килим. Під час бесіди діти знаходять названі іграшки і приносять вихователеві.

— Хто першим прийшов до рукавички? (Мишка.) Отже, у неї буде перший номер. Знайдіть мишку серед іграшок і поставте на килимі першою.

— Хто прийшов наступним? (Жабка.) У неї буде другий но- мер. Знайдіть жабку й поставте її за мишкою.

— Хто прийшов після жабки? (Зайчик.) Знайдіть зайчика й поставте його третім.

— У кого буде четвертий номер? (У лисички.) Вона стоятиме після зайчика.

— А хто буде п’ятим: вовк чи кабан? (Вовк.)

— Шостим за рахунком буде кабан. Він останній прийшов до рукавички.

Вихователь просить одну дитину назвати всіх звірів за рахун- ком. Хто перший? другий? І т. д. Вихователь звертає увагу на те, як лічать діти: перший, другий, третій, четвертий, п’ятий, шостий.

— Усі звірятка знайшли своє місце. Розгляньте ряд тварин, який утворився. Хто прийшов раніше — зайчик чи вовк?

— Хто прийшов пізніше за всіх?

— Другою прийшла жабка, а хто потім?

— Хто стоїть між лисичкою й кабаном? Який у нього поряд- ковий номер?

Потім вихователь пропонує пограти. Діти заплющують очі, а звірятка міняються місцями. Діти розплющують очі й говорять, хто помінявся місцями і яким став за рахунком, або вгадують, хто сховався. Гра проводиться 3—4 рази.




4. Гра «ФігуриJпустунчики».

Вихователь по черзі показує картки, на яких намальовано чотири фігури. Такі картки мають бути на столі кожної дити- ни. Завдання дитини — знайти ознаки подібності й відмінності. Відповідь має бути обґрунтованою, у тому числі якщо дитина ба- чить кілька варіантів.

 

Фігури одного кольору й однакові за формою — трикутники. Вони відрізняються за розміром: один трикутник великий, три ма- ленькі. Зайвий — великий трикутник.

 

Ч Ж Ч Ч

 

 

Фігури відрізняються за формою. Три круги й один трикут- ник. Зайвий — трикутник. Зайвим може бути і круг, тому що всі фігури червоного кольору, а круг — жовтого.

 

 

Зайвий великий трикутник, тому що інші фігури маленькі за розміром. Є другий варіант відповіді: зайвий круг, тому що в нього немає кутів, а в інших фігур вони є.

 

5. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям взяти один олівець та покласти його поперек вказівного пальця, руки, долоні. Потім покласти та- ким же чином два олівці.

— Покладіть на підлогу два олівці на невеликій відстані один від одного. (Вихователь демонструє їх паралельне розміщення.) Зсуньте олівці великими пальцями, при цьому вони мають роз- міщатися один від одного на такій самій відстані.

— Перестрибніть через олівці на правій нозі, на лівій і т. д.

 

6. Вправа «Як росте рослина».

Покажіть дітям, як виглядає маленький пагін і дозріла ква- солина. Далі запропонуйте розглянути малюнки із зображенням поетапного росту рослини (див. додаток на с. 94).

— Квасолинку посадили в землю. Її зігрівало сонечко, поли- вав дощ, і вона перетворилася на пагін. Яким був маленький пагін? Як він змінювався?

— Розкладіть малюнки у відповідному порядку. Яким був па- гін спочатку? Потім? (Посадили квасолинку, з’явився маленький пагін, потім рослина росла, поки на ній не з’явилися плоди — нові квасолинки.)

— Як плоди змінюються з роками?

— Порівняйте себе зі своїми батьками, з дідусем і бабусею.

 

7. Підсумок заняття.

— Яку казку сьогодні читали?

— Що сподобалося на занятті понад усе?

 


 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1009. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия