Лютий 4 тиждень. Тема.Встановлення закономірностей
Тема. Встановлення закономірностей. Геометричні фігури: круг, трикутник, квадрат.
Мета:учити встановлювати закономірності ряду предметів і продовжувати ряд; закріпити вміння порівнювати число і цифру та визначати розмір предметів; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати предмети; вихо- вувати інтерес до занять з математики.
Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, паровоз, п’ять вагонів із крапками від 1 до 5, набір карток із цифрами від 1 до 5, п’ять квіток різного розміру; роздавальний: конверти з п’ятьма квадратами різного роз- міру, набір картинок із квітками, розрізаними навпіл
Хід заняття
1. Психогімнастика.
2. Гра «Потяг». Вихователь запрошує дітей вирушити потягом на квіткову га- лявину. Для цього треба зібрати вагончики. Вихователь викладає на фланелеграфі паровоз, на столі лежать вагончики з крапками від 1 до 5, картки з цифрами від 1 до 5. Викликаючи по одній ди- тині, вихователь пропонує вибрати вагончики з відповідною кіль- кістю крапок. — Скільки має бути крапок у першому вагончику? (Одна, тому що вагончик перший.) — Знайди цей вагончик і поклади його за паровозом і т. д. Наступне завдання — дібрати для кожного вагончика від- повідну цифру. — Скільки крапок у першому вагончику? (Одна.) — Яку цифру ми поставимо? (1.) (Цифри по черзі виставля- ються над кожним вагончиком.) — Потяг може вирушати в подорож. Вихователь пропонує дітям стати одне за одним і пройти коло по групі «паровозиком», підійти до його столу, взяти по одному конверту й сісти на свої місця.
3. Гра «Посади квіти». Вихователь викладає на фланелеграфі п’ять квіток. — Якої форми пелюстки у квіток? Якої форми листя? — Для квітів потрібні горшечки. Скільки нам потрібно гор- шечків? Як довідатися? (Полічити квіти.) — Скільки квіток? (П’ять.) Чи однакові вони за розміром? — Яка перша квітка? (Найвища.) Яка остання квітка? (Най- нижча.) — Дістаньте зі своїх конвертів горшечки. Якої вони форми? (Квадратної.) Чому? (Вихователь пропонує показати кути, сторо- ни.) Розкладіть горшечки для квітів у тому ж порядку, як і квіти на фланелеграфі. Діти виконують завдання самостійно. Вихователь допомагає індивідуально, нагадуючи про те, що для порівняння можна вико- ристовувати метод накладання.
4. Фізкультхвилинка. Ось іде до нас весна, Все навколо ожива. Травичка прокидається, (Діти потягуються.) Квіти усміхаються, (Усміхаються.) Пташки прилітають. (Махають руками, як птахи крилами.) Діти вибігають, (Бігають.) У садочку стрибають. (Стрибають.) Квіти розцвітають. (Розводять руками, немов розкриваються пелюстки.)
5. Гра «Збери квітку». Вихователь роздає кожній дитині картку із зображенням час- тини квітки і пропонує у когось із дітей знайти другу частину квіт- ки. Діти, які знаходять половинки, викладають квітку на килимі. Кількість частин, на які можна розрізати квітку, вихователь ви- значає самостійно.
6. Підсумок заняття. — Ким ви сьогодні були? — У вас вдома є квіти? — Як ви за ними доглядаєте?
|