Березень 3 тиждень
Тема. Кількісна лічба в межах 5 за допомогою зорових, дотико- вих, слухових аналізаторів. Просторові відношення: попереду, позаду.
Мета:вчити лічити предмети за допомогою зорових, дотикових, слухових аналізаторів; розвивати вміння орієнтуватися в просторі, використовуючи слова попереду, позаду; вчити визначати розміщення предметів стосовно себе (попереду, позаду); виховувати спостережливість.
Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, ілюстрація «Весняний парк» (малюнок із зображенням п’яти дерев, чотирьох пта- шок); мішечок з насінням та каштанами; стрічка синього кольору; чотири паперові годівниці, зернятка; роздавальний: картки з цифрами 3 і 4 (або 4 і 5).
Хід заняття
1. Психогімнастика.
2. Гра «Весняний парк». Діти відгадують загадку й дізнаються, на чому подорожувати- муть. Дім по вулиці повзе, На роботу всіх везе, Не на курячих ногах, А в гумових чобітках. Дві руки він має І вгору підіймає. (Тролейбус.)
— Раз, два, три, чотири, п’ять — почали подорожувать. Діти пересуваються одне за одним по кімнаті, підходять до фла- нелеграфа, на якому прикріплена ілюстрація «Весняний парк». — Яка пора року зображена на малюнку? — Чому ви так вирішили? — Скільки дерев на малюнку? (П’ять.) — Скільки пташок? (Чотири.) — Чого більше — дерев чи пташок? На скільки? (На одну.) — Одна з пташок — зозуля. Заплющте очі й послухайте, скіль- ки разів вона прокує?
3. Гра «Зозуля». Вихователь роздає дітям картки з цифрами 3 і 4 (або 4 і 5). Діти стають у коло, «зозуля» (вихователь) — у центрі. Зозуля літала, літала, Свою пісню співала, співала, Для дітей голосно кувала.
Діти промовляють слова й рухаються по колу. Після слів «го- лосно кувала» заплющують очі. «Зозуля» починає кувати, а діти рахують (спочатку вголос) і показують картку з відповідною циф- рою. Гра повторюється кілька разів зі зміною карток із цифрами.
Вихователь кладе на стіл мішечок з насінням і каштанами.
— Що звичайно їдять птахи? (Комах, насіння, зернятка.) — Знайдіть у цьому мішечку потрібну їжу із заплющеними очима. Витягніть із мішечка кожний по п’ять насінин. — Перевірте, чи всі дістали лише п’ять насінин, ніхто не помилився? — Раз, два, три, чотири, п’ять — продовжуємо подорожу- вать. На підлозі — стрічка. Попереду — маленький струмочок. Перескочимо його. Кожний, хто перестрибне струмок, голосно на- зве свій номер. Якщо дітей більше п’яти, вихователь називає номер разом з дітьми. — Час повертатися. Сідаємо в тролейбус: попереду дівчата, позаду хлопці. Раз, два, три, чотири, п’ять — закінчуємо подорожувать.
4. Фізкультхвилинка.
Прилетіли журавлі І великі, і малі, Сіли собі на ріллі, Заспівали: траAраAрі. Де журавка ходила, Там пшениця родила. Де журавель ходив, Там ячмінь родив.
5. Вправа «Нагодуймо пташок». На столі у вихователя чотири паперові годівнички (можуть бути звичайні коробки невеликого розміру): перша порожня, у другій чотирири зернятки, у третій — три, у четвертій — також чотири зернятка. Запропонуйте дітям проблемну ситуацію: до- класи зернятка в годівнички так, щоб на кожній їх стало по п’ять. Поговоріть із дітьми. — Скільки зерняток у першій годівничці? Отже, скільки зер- няток потрібно покласти? — Скільки зерняток було у другій годівничці? Скільки дода- ли, щоб отримати п’ять? Так само поговоріть про решту годівничок.
6. Підсумок заняття. — Де ви сьогодні подорожували?
|