Травень 1 тиждень
Тема. Співвідношення числа і цифри. Геометричні фігури. Орієн- тування в просторі.
Мета:розширити знання про геометричні фігури; закріпити лічбу в межах 5, уміння співвідносити цифри 1—5 з кількістю предметів; розвивати вміння орієнтуватися в просторі, увагу; виховувати організованість.
Матеріали: демонстраційний: «чудесний мішечок», цифри з цупко- го картону, предмети для гри «Знайди предмет та визнач кількість», контурний малюнок із зображенням парку (див. додаток на с. 96); роздавальний: картки з цифрами 1—5, лічильні палички, мотузки.
Хід заняття 1. Психогімнастика. 2. 2. Гра «Чудесний мішечок». Вихователь викликає чотирьох дітей та пропонує дістати з мі- шечка по одній цифрі, не називаючи її. Потім інша дитина з цих цифр має побудувати числовий ряд. Вихователь допомагає.
3. Гра «Знайди предмети та визнач кількість». Кожній дитині пропонується побудувати числовий ряд. Вихователь називає число і просить показати відповідну цифру; назвати число, що стоїть ліворуч (праворуч) і т. д. Вихователь пропонує дітям знайти в груповій кімнаті предме- ти, яких по одному, по два і так далі, й покласти поруч із ними відповідні цифри.
4. Гра «Склади фігуру». Із «чудесного мішечка» вихователь дістає лічильні палички для кожної дитини і називає фігуру, яку діти мають побудувати із заданої кількості паличок. (Можна запропонувати зразки.) Коли вихователь показує круг, діти пояснюють, чому його не можна по- будувати з паличок. Вихователь пропонує зробити круг із мотузки. — Чому з мотузки можна побудувати плоскі фігури? (Варіан- ти відповідей.)
5. Фізкультхвилинка. Діти вільно пересуваються по групі, коли вихователь гово- рить «Завмри!», діти зупиняються. Вихователь називає дітей, які повинні сказати, хто стоїть попереду, ліворуч, праворуч. Потім гра продовжується.
6. Вправа «Казковий парк». Для виконання вправи знадобиться контурний малюнок із зображенням парку. Під час прогулянки зверніть увагу дітей на різнокольоровий навколишній світ. Поговоріть про те, яким може бути листочок, квітка, небо тощо. Виконуючи завдання в груповій кімнаті, за- пропонуйте розфарбувати малюнок, потім розказати, що на ньому зображене, де розташовані предмети, які вони.
7. Підсумок заняття. — Що вам сподобалося на занятті? — Яке завдання було найскладнішим?
|