Березень 1 тиждень
Тема. Порівняння множин предметів. Лічба предметів. Часові відношення: швидко, повільно.
Мета:закріпити вміння визначати рівну кількість у множинах предметів, узагальнювати їх числове значення; вправляти в лічбі в межах 5; закріпити поняття «швидко», «повіль- но»; розвивати вміння слухати відповіді інших; виховува- ти уважність.
Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, бубон, музичний молоток, шість кругів, п’ять трикутників; малюнок із зображенням предметів в ряд у такому порядку: стілець, шафа, полиця, стіл; роздавальний: ложки, кульки для тенісу, картки з двома горизонтальними лініями, шість кругів, п’ять трикутни- ків, набір карток із цифрами 1—5.
1. Психогімнастика. Хід заняття
2. Гра «Перенеси кульки». Вихователь ділить дітей на дві групи (або на команди хлоп- чиків і дівчаток). Перша група бере кульку в руки, друга кладе її в ложку. За сигналом вихователя діти рухаються від стільця до ко- шика, у який мають покласти кульку. — Яка команда перемогла? Чому? — Яка команда пересувалася швидко? Яка — повільно?
3. Гра «У магазині». На столах у дітей роздавальний матеріал. Вихователь викли- кає дитину, яка працює біля фланелеграфа. — Наталя і Дмитрик прийшли до магазину. Наталі дуже сподобалися хустинки. Якої форми вони бувають? (Трикутної.) Викладіть на верхній лінії стільки трикутників, скільки разів я вдарю в бубон. Вихователь вдаряє в бубон чотири рази. — Скільки трикутників ви викладете? (Чотири.) — Дмитрикові сподобалися м’ячі. Але їх було на один більше. — Скільки було м’ячів у магазині? (Відповіді дітей.) — Яку фігуру за формою нагадує м’яч? (Кулю.) — Викладіть на нижній лінії стільки кругів, скільки м’ячів було в магазині. — Чого більше (менше)? На скільки? — Що треба зробити, щоб предметів стало порівну? Діти пропонують додати трикутники або прибрати круги. Вихователь пропонує вибрати будьAяку дію й зрівняти кількість предметів.
4. Гра «Не помились». На столах у дітей картки з цифрами 1—5. — Наталя і Дмитрик пропонують пограти в гру з музичним молоточком. Діти за фланелеграфом будуть відстукувати молоточком уда- ри. Решта повинні уважно полічити їх кількість і показати від- повідну цифру. Вихователь пропонує спочатку лічити вголос, потім кожний лічить мовчки.
5. Фізкультхвилинка. Вихователь пропонує дітям стати в коло й присідати повіль- но, а вставати — швидко. Потім навпаки: присідати швидко,
а вставати — повільно. Щоб установити рівне дихання, наприкін- ці вправи вихователь пропонує подихати спокійно й глибоко.
6. Гра «Назви предмет». На фланелеграфі розміщено малюнок із зображенням пред- метів в ряд у такому порядку: стілець, шафа, полиця, стіл. Запропонуйте дітям назвати зображені предмети одним словом. Запитайте, які меблі є в кімнаті дітей. Де стоїть стіл? Для чого по- трібна шафа? Що можна поставити на полицю? — Розгляньте ряд меблів. Скільки їх усього? — Якою по порядку стоїть полиця? Що стоїть за полицею? — Якою по порядку стоїть шафа? Назвіть перший предмет. Як гадаєте, чи може він бути зайвим?
7. Підсумок заняття. — Що сьогодні сподобалося на занятті? — Розкажіть, коли можна ходити повільно, а коли — швидко.
|