Березень 2 тиждень
Тема. Називання чисел у зворотному порядку. Просторові відношення: праворуч, ліворуч.
Мета:вправляти дітей у називанні чисел у прямому і зворотному порядку; вчити розглядати предмети за напрямом зліва на- право, справа наліво, розвивати дрібну моторику; вихову- вати інтерес до занять.
Матеріали: демонстраційний: малюнок із зображенням посуду (п’ять предметів), коробка з іграшками та посудом; дев’ять ку- биків: три червоного кольору, три зеленого, три жовтого; коробка; роздавальний: малюнки із зображенням посуду (тарілка, каструля, чашка, ніж, склянки), смужка паперу червоно- го кольору.
Хід заняття
1. Психогімнастик 2.
2.Гра «Лічилка» Вихователь показує малюнок із зображенням посуду. — Що зображено на малюнку? Полічіть предмети. Скільки їх? (П’ять.)
— Назвіть ці предмети. (Чайник, чашка, тарілка, виделка, ложка.) — Що намальовано першим? другим? третім? четвертим? п’ятим? — Полічіть предмети справа наліво. Їх кількість зменшилася чи ні? Назвіть предмети на малюнку одним словом. (Посуд.) 3. Гра «Розстав посуд». У дітей на столі малюнки із зображенням посуду (тарілка, кас- труля, чашка, ніж, склянки), смужка паперу червоного кольору. — Розгляньте малюнки. Що на них зображено? (Посуд.) Назвіть його, полічіть усі предмети. — Смужка паперу — це полиця. Давайте поскладаємо посуд на полицю. Візьміть чашку й поставте її посередині полиці, ліво- руч від неї поставте тарілку, праворуч — каструлю, ліворуч таріл- ки — склянку, праворуч від каструлі — ніж. — Полічить предмети зліва направо. — Приберіть по одному предмету, не припиняючи лічити. (Забрали склянку — назвали п’ять, потім тарілку — чотири, чаш- ку — три, каструлю — два, ніж —один.) 4. Гра «Відгадай предмет». На килимку коробка з іграшками та посудом. — Знайдіть серед іграшок посуд. Діти виконують завдання самостійно. — Посуд покладіть ліворуч від мене, іграшки — праворуч. — Сядьте на килимок і заплющте очі. Я даватиму кожному один предмет посуду, а ви із заплющеними очима назвіть його. Виграє той, хто не помилиться жодного разу. 5. Фізкультхвилинка. Вже стомилися ми трішки, Вийдем разом на доріжку. Наші ручки: раз, два, три. (Діти плещуть у долоні.) Наші ніжки: раз, два, три. (Тупають ногами.) Ось голівонька стомилась: ВлівоAвправо нахилилась. Будем пальчики стискати, Будем знову працювати. 6. Гра «Розклади кубики». На килимку розміщено дев’ять кубиків: три червоного кольо- ру, три зеленого, три жовтого. Зверніть увагу дітей на кубики, чи всі вони однакові. Чим схожі, чим відрізняються? Запропонуйте дітям проблемну ситуацію: у ляльок в ігрово му куточку мало кубиків, треба допомогти лялькам зібра ти кубики, щоб швидше перенести їх до ігрового куточка. — Кубики потрібно скласти по три. — Скільки разів треба віднести кубики? Попросіть дітей виконати дію, скласти кубики у коробку. 7. Підсумок заняття. — Станьте в ряди по п’ять чоловік. — Полічіть, хто в кожному ряді стоїть п’ятим, четвертим, першим?
|