Травень 2 тиждень
Тема. Геометричні фігури. Лічба предметів. Порівняння множин.
Мета: закріпити знання про геометричні фігури; розвивати вмін- ня визначати напрямок і оперувати поняттями «право- руч», «ліворуч»; закріпити навички лічби й порівняння множин; виховувати самостійність.
Матеріали: демонстраційний: коробок з яскравими кругами, овалами, трикутниками, прямокутниками з намальованою веселою посмішкою й темні круги (яскравих більше, ніж темних), овали, трикутники, прямокутники з намальованою сум- ною посмішкою, об’ємні геометричні фігури, мотузка; роздавальний: п’ять великих кругів, три овали білого кольору.
Хід заняття
1. Психогімнастика.
2. Гра «Не помились». — Візьміть яскраві геометричні фігури та покладіть їх право- руч від коробочки. — Візьміть темні геометричні фігури, покладіть їх ліворуч від коробочки. — Яких фігур більше: яскравих чи темних? Яких менше?
Діти рахують, вихователь допомагає, якщо фігур більше, ніж 10.
3. Гра «Кумедні личка». Вихователь розподіляє дітей на підгрупи та роздає їм яскраві й темні геометричні фігури та великі круги й овали білого кольо- ру. Діти мають розкласти фігури на кругах таким чином, щоб утворилися радісні обличчя.
— А тепер, використовуючи темні геометричні фігури, викладіть на овалах обличчя. Які вони: веселі чи сумні?
4. Фізкультхвилинка. Якщо весело живеться, плескай так. (Діти плескають два рази в долоні.) Якщо весело живеться, плескай так. Якщо весело живеться, одне одному всміхніться. Якщо весело живеться, плескай так. Якщо весело живеться, роби так. (Діти два рази притупують ногами.) Якщо весело живеться, роби так. Якщо весело живеться, одне одному всміхніться. Якщо весело живеться, роби так. 5. Гра «Портрет». На килимі з мотузки зроблено коло. Діти з об’ємних геомет- ричних фігур викладають портрет. Якщо дітей у групі багато,
вихователь за допомогою лічилки вибирає дітей, які склада- тимуть портрет, решта — підказуватимуть, які фігури можна використовувати. 6. Підсумок заняття. — Полічіть, скільки радісних портретів? Скільки сумних? — Яких більше? — Назвіть геометричні фігури, які ми використовували. — Із яких фігур — плоских чи об’ємних — утворився лише один портрет? — А з яких фігур — багато?
|