Студопедия — ЗАНЯТТЯ 31
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 31






Тема. Числа 1—10. Задачі.

Мета:продовжувати вчити лічити в межах 10; закріпити вміння

співвідносити кількість предметів із цифрою, знання про

склад чисел у межах 10; вправляти в умінні складати за-

дачі, розрізняти й називати геометричні фігури; розвива-

ти зорову пам’ять; виховувати прагнення допомагати одне

одному.

Матеріали: демонстраційний: картки із цифрами 1—10; три хмаринки

із числами 5, 7, 9; крапельки (дві — з двома крапками, дві

— з трьома, по одній — з чотирма, сімома; малюнки із зоб-

раженням тварин (заєць, лев, слон, черепаха);

роздавальний: картки із цифрами 1—10, лічильні палич-

ки, чотири паперові смужки різної довжини.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Не помились».

— Викладіть перед собою числовий ряд від 1 до 10.

Вихователь називає будь-яке число в межах 10, наприклад 5.

— Покажіть картку із цифрою, що відповідає названому

числу.

— Покажіть «сусідів» цього числа.

— Яке число на одиницю більше (менше), ніж число 5?

Покажіть потрібну цифру.

3. Гра «Веселі крапельки».

У грі закріплюються уявлення про склад чисел 5—10.

На фланелеграфі розміщено три хмаринки із числами 5, 7, 9.

Під хмаринкою із числом 5 — дві крапельки (на першій намальо-

вано дві крапки, на другій — три), на столі у вихователя краплин-

ки із трьома, чотирма, сімома, двома крапками, Вихователь про-

понує дітям розглянути хмаринки й назвати число, розташоване

в кожній.

— Це незвичайні хмаринки. Із них випадають крапельки,

у кожній із яких намальовані крапки; якщо ви їх правильно полі-

чите, у вас вийде число, записане в хмаринці.

— Розгляньте крапельки, які падають із першої хмаринки.

— Скільки крапок стоїть у першій крапельці? (Дві.) У другій?

(Три.)

— Які крапельки необхідно прикріпити під іншими хмарин-

ками?

Окремі діти виконують завдання, решта уточнюють, допома-

гають у разі потреби.

5. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям утворити круг. Діти повертають

голову праворуч і дмухають на плече. Голова прямо — вдих, голо-

ва ліворуч (праворуч) — видих. Після цього діти дмухають перед

собою, а вихователь промовляє слова.

Подмемо на ліве плече,

Потім — на праве плече.

Обернемось навкруг,

Подмемо усі на луг.

Кульбаби там легенькі,

Ліхтарики біленькі,

Летіть, летіть тихенько.

6. Закріплення вмінь розв’язувати задачі.

Завдання сприяє розвитку логічного мислення. Вихователь

пропонує дітям викласти перед собою 10 лічильних паличок і в хо-

ді розв’язання задачі викладати їх необхідну кількість.

а) У дворі гуляли дві курки. Покладіть стільки паличок,

скільки лап у курок. Потім у двір вийшов півень. Покладіть

стільки паличок, скільки лап у півня.

— Скільки паличок ви поклали? (Дві.)

— Скільки лап у птахів, які гуляють у дворі? (Шість.)

— Із яких двох менших чисел складається число 6? (4 і 2.)

б) У гості до кішки Мурки прийшла собачка Жучка.

Покладіть стільки паличок, скільки лап у Мурки. А під

ними — стільки паличок, скільки лап у Жучки.

— У кого більше (менше)? (Порівну.)

— Скільки всього лап у тварин? (Вісім.)

— Із яких двох менших чисел складається число 8? (4 і 4.)

7. Гра «Хто найшвидший».

На фланелеграфі розміщено малюнки із зображенням тварин

(заєць, лев, слон, черепаха). На столах у дітей чотири паперові

смужки різної довжини.

— Одного разу посперечалися тварини, хто з них швидше за

всіх бігає. Заєць доводив, що він швидший за лева. А лев не по-

годжувався й говорив, що зможе наздогнати й перегнати зайця.

Черепаха намагалася переконати слона, що теж зможе його пере-

гнати. А як думаєте ви?

Далі дітям пропонується обрати смужки потрібної довжини:

чим довша смужка, тим швидше бігає тварина — і за проханням

вихователя показати, хто найшвидший, найповільніший.

8. Підсумок заняття.

— Кого ви побачили на весняній галявині?

— У кого більше лап: у півня чи кішки Мурки?

— Назвіть «сусідів» числа 6.

— Із яких чисел можна скласти число 6, 8?

Травень 4 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 606. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Принципы и методы управления в таможенных органах Под принципами управления понимаются идеи, правила, основные положения и нормы поведения, которыми руководствуются общие, частные и организационно-технологические принципы...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Измерение следующих дефектов: ползун, выщербина, неравномерный прокат, равномерный прокат, кольцевая выработка, откол обода колеса, тонкий гребень, протёртость средней части оси Величину проката определяют с помощью вертикального движка 2 сухаря 3 шаблона 1 по кругу катания...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия