Студопедия — Договір оренди
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Договір оренди






Відносини між орендодавцем (лізингодавцем) та орендарем (лізингоодержувачем) регулюються на основі договору оренди. Розглянемо головні його положення.

Порядок укладання договорів оренди регулюється Цивільним кодексом України. Він передбачає основні принципи здійснення операцій з майнового найма.

Відповідно до Цивільного кодексу України за договором май­нового найму наймодавець зобов'язується надати наймачеві май­но у тимчасове користування за плату. Майно, надане у тимчасо­ве користування, має відповідати умовам договору і призначенню майна. У свою чергу, наймодавець не відповідає за недоліки май­на, які були ним застережені під час укладення договору.

Строк договору майнового найму визначається за погодженням сторін договором найму. Договір найму майна державних, коопе­ративних та інших громадських організацій має бути укладений у письмовій формі. Договір майнового найму між громадянами на строк більший ніж один рік має бути укладений у письмовій формі.

Договір також може бути укладений без зазначення строку. Якщо договір майнового найму укладено без зазначення строку, він вважається укладеним на невизначении строк, і кожна зі сторін має право відмовитися від договору в будь-який час, попе­редивши про це в письмовій формі другу сторону за три місяці.

Якщо після закінчення строку договору наймач продовжує користування майном за відсутності заперечень з боку наймодав-ця, договір вважається поновленим на невизначении строк. У такому разі кожна зі сторін має право в будь-який час відмови­тись від договору, попередивши про це другу сторону за один місяць.

У договорі про оренду майна особливо чітко мають бути випи­сані права та обов'язки сторін: наймача та наймодавця. Відповід­но до Цивільного кодексу України наймач зобов'язаний:

1) своєчасно вносити плату за користування майном;

2) користуватися майном відповідно до договору і призначен­ня майна;

3) підтримувати найняте майно у справному стані;

22*



Розділ 5


4) провадити за свій рахунок поточний ремонт, якщо інше не встановлено законом або договором;

5) при припиненні договору найму повернути майно в тому стані, в якому він його одержав (з урахуванням нормального зносу), або у стані, обумовленому договором.

Відповідно до Цивільного кодексу України наймодавець зобо­в'язаний провадити за свій рахунок капітальний ремонт зданого в найом майна, якщо інше не передбачено законом або догово­ром.

Невиконання цього обов'язку наймодавцем дає наймачеві пра­во зробити капітальний ремонт, що передбачений договором чи викликаний невідкладною необхідністю.

У цьому разі наймач або стягує з наймодавця вартість прове­деного ремонту, або його вартість зараховується в рахунок плати за найом, або розривається договір і стягуються збитки, завдані його невиконанням.

Відповідно до ст. 270 Цивільного кодексу України наймода­вець може розірвати договір оренди в таких випадках:

1) якщо наймодавець не проводить капітального ремонту, що належить до його обов'язків;

2) якщо майно внаслідок обставин, за які наймач не відпові­дає, виявиться у стані, непридатному для користування.

Наймач має право пред'явити свої вимоги про дострокове розі­рвання договору оренди в суді, арбітражі або в третейському суді.

Наймодавець також має право на дострокове розірвання дого­вору оренди з наймачем, якщо той:

1) користується майном не відповідно до договору або призна­чення майна;

2) навмисно або з необережності погіршує стан майна. У разі допущення наймачем погіршення найнятого майна він повинен відшкодувати наймодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршен­ня майна сталося не з його вини;

3) не вніс плати протягом трьох місяців з дня закінчення стро­ку платежу, якщо коротші строки не встановлені договором;


Облік довгострокових зобов'язань за облігаціями та з фінансової оренди 341

4) не зробить капітального ремонту в тих випадках, коли за законом або за договором оренди капітальний ремонт належить до обов'язків наймача.

Наймодавець може пред'явити вимогу про дострокове розі­рвання договору найму в суді, арбітражі або в третейському суді.

Основні пункти договору оренди перелічено нижче.

1. Предмет договору.

2. Найменування сторін.

3. Об'єкт оренди.

4. Строк, на який укладається договір оренди. У цьому пункті можна вказати, що термін договору оренди визначається за по­годженням сторін. Після закінчення терміну дії договору і в разі відсутності заяви однієї зі сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця він вважається продов­женим на той самий термін і на тих самих умовах, які були перед­бачені договором.

5. Розмір, форми, склад та графік сплати орендних платежів, умови їх перегляду. В цьому розділі можна записати таке: "Оренд­на плата встановлюється у грошовій формі (натуральній або гро­шово-натуральній)".

6. Умови переоцінки вартості об'єкта оренди.

7. Умови повернення об'єкта оренди в разі банкрутства однієї зі сторін.

8. Умови страхування об'єкта оренди.

9. Умови експлуатації та технічного обслуговування, модер­нізації об'єкта оренди та надання інформації щодо його техніч­ного стану.

 

10. Умови повернення об'єкта оренди чи його викупу після закінчення дії договору.

11. Умови дострокового розірвання договору оренди.

12. Умови надання відомостей про фінансовий стан орендаря.

13. Відповідальність сторін.

14. Права сторін.

15. Обов'язки сторін.

16. Дата і місце укладення договору.

За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови.



Розділ 5


5.4. Особливості бухгалтерського обліку фінансової оренди







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 574. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Билет №7 (1 вопрос) Язык как средство общения и форма существования национальной культуры. Русский литературный язык как нормированная и обработанная форма общенародного языка Важнейшая функция языка - коммуникативная функция, т.е. функция общения Язык представлен в двух своих разновидностях...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия