ЗРАЗКИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
1. Фінансове право – це: - галузь публічного права; - інститут публічного права; - галузь приватного права; - підгалузь приватного права.
2. Фінансове право характеризує: - джерела фінансового права; - система законодавства, предмет та метод правового регулювання; - метод правового регулювання та фінансова діяльність; - немає правильної відповіді.
3. Предметом фінансового права є: - це суспільні відносини, які виникають у процесі розподілу ВВП; - фінансові правовідносини, що виникають у ході діяльності держави з питань управління фінансами та контролю за правильністю їх використання; - відносини, що виникають між державним бюджетом та місцевими бюджетами щодо розподілу, перерозподілу й використання державних коштів; - сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі мобілізації коштів у публічні централізовані і децентралізовані фонди держави і органів місцевого самоврядування, їх розподілу і використання.
4. Метод фінансового права характеризується: - категоричним характером владних приписів; - карним характером фінансово-правових санкцій; - рівністю учасників правових відносин; - невизначеністю правових приписів. 5. Структурним елементом фінансово-правової норми є: - гіпотеза; - зміст; - юридичний факт; - відповідальність. 6. Фінансова діяльність – це: - процес створення фінансових органів держави, розподілу повноважень між ними та здійснення контролю за їх діяльністю; - процес формування, розподілу, перерозподілу і використання централізованих та децентралізованих грошових фондів, що забезпечують безперебійне виконання функцій держави; - процес прийняття законодавчих та підзаконних актів, що покликані регулювати порядок збирання, розподілу, перерозподілу грошових фондів держави; - здійснення контролю за виконанням органами держави та муніципальними органами фінансової дисципліни.
7. Фінансові правовідносини – це: - врегульовані нормами фінансового права суспільні відносини, учасники яких є носіями юридичних прав і обов'язків, що реалізують приписи цих норм у сфері економічної діяльності держави; - врегульовані нормами цивільного та трудового права суспільні відносини, учасники яких є носіями юридичних прав і обов'язків, що реалізують приписи цих норм у сфері фінансової діяльності держави; - урегульовані нормами фінансового права суспільно-економічні відносини, що виникають, змінюються та припиняються в процесі мобілізації, розподілу й використання централізованих і децентралізованих фондів фінансових ресурсів, і мають державно-владний і майновий характер; - врегульовані нормами фінансового права суспільні відносини, учасники яких є носіями юридичних прав і обов'язків, що реалізують приписи цих норм у сфері господарської діяльності держави.
8. За спрямованістю фінансово-правові відносини поділяються на: - зовнішні та внутрішні; - матеріальні та процесуальні; - прості та складні; - правомірні та протиправні.
9. Джерелом фінансового права є: - Конституція України, закони, Укази Президента, Бюджетний кодекс; - Кодекс поведінки державних службовців; - Концепція судово-правової реформи України; - Статут вищого навчального закладу.
10. Фінансовий контроль – це: - діяльність державних органів і недержавних організацій щодо забезпечення законності, фінансової дисципліни і доцільності при мобілізації, розподілі, перерозподілі та використанні грошових коштів та пов'язаних з цим матеріальних цінностей; - здійснення спеціальними фінансовими органами перевірки відповідності фактичної фінансової діяльності контрольованого суб’єкту фінансових правовідносин встановленим державою нормам, правилам, нормативам, що спрямована на виявлення порушень законності, фінансової дисципліни й доцільності під час формування, розподілу й використання державних і муніципальних грошових коштів, усунення виявлених недоліків й притягнення до відповідальності посадових осіб винних у порушеннях фінансової дисципліни; - діяльність державних органів і недержавних організацій щодо забезпечення доцільності при мобілізації, розподілі, перерозподілі та використанні грошових коштів та пов'язаних з цим матеріальних цінностей; - діяльність державних органів і недержавних організацій щодо забезпечення мобілізації, розподілу, перерозподілу та використання грошових коштів та пов'язаних з цим матеріальних цінностей.
11. Методом фінансового контролю є: - облік, перевірка, аналіз, спостереження, ревізія, фінансово-економічна експертиза; - вилучення фінансових документів, арешт коштів, поетапна видача коштів; - звітність, прогнозування; - аудит, нагляд, зіставлення.
12. Рахункова палата: - не є суб'єктом фінансового контролю; - це постійно діючий орган фінансового контролю, який створює Верховна Рада України і підпорядкований та підзвітний їй; - є суб'єктом фінансового контролю залежно від періоду; - є суб'єктом фінансового контролю лише при вчиненні спільних дій із правоохоронними органами.
13. Органами фінансового контролю загальної компетенції є: - Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України; - Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство надзвичайних ситуацій; - Вища атестаційна комісія України, контрольно-ревізійна служба; - Антимонопольний комітет України, наглядова комісія.
14. Ревізія – це: - форма фінансового контролю; - принцип фінансового контролю; - функція фінансового контролю; - метод фінансового контролю.
15. За часом проведення фінансовий контроль буває: - поточний, наступний, підсумковий; - попередній, фактичний, послідовний; - попередній, поточний, наступний; - попередній, підсумковий, комплексний.
16. Фінансово-економічна експертиза – це: - форма фінансового контролю; - метод фінансового контролю; - елемент методики фінансового контролю; - принцип фінансового контролю.
17. За підсумками ревізії оформляється: - довідка; - протокол; - акт; - постанова.
18. За суб'єктами здійснення фінансовий контроль буває: - державний; - навчальний; - ініціативний; - процесуальний.
19. Муніципальний фінансовий контроль здійснює: - Міністерство фінансів України; - Державна податкова адміністрація України; - органи місцевого самоврядування; - Президент України.
20. Державні доходи – це: - сукупність фінансових ресурсів, що надходять у власність держави у вигляді податків, зборів та інших платежів і надходжень, які використовуються на фінансування діяльності з виконання державних завдань і функцій; - частина внутрішнього валового продукту, що надходить у - частина внутрішнього валового продукту, що надходить у формі платежів і надходжень у місцеві бюджети і слугує розв'язанню різних питань органами місцевого самоврядування; - сукупність різних видів грошових надходжень у власність органів місцевого самоврядування у вигляді податків, зборів та інших платежів і надходжень, які використовуються ними для фінансування діяльності з реалізації своїх завдань і функцій.
21. Місцеві доходи – це: - сукупність фінансових ресурсів, що надходять у власність держави у вигляді податків, зборів та інших платежів і надходжень, які використовуються на фінансування діяльності з виконання державних завдань і функцій; - частина внутрішнього валового продукту, що надходить у - частина внутрішнього валового продукту, що надходить у формі платежів і надходжень у місцеві бюджети і слугує розв'язанню різних питань органами місцевого самоврядування; - сукупність різних видів грошових надходжень у власність органів місцевого самоврядування у вигляді податків, зборів та інших платежів і надходжень, які використовуються ними для фінансування діяльності з реалізації своїх завдань і функцій.
22. За методом утворення державні та муніципальні доходи поділяються на: - обов'язкові та добровільні; - централізовані та децентралізовані; - податкові та неподаткові; - загальнодержавні та місцеві.
23. За порядком утворення державні та муніципальні доходи поділяються на: - обов'язкові та добровільні; - централізовані та децентралізовані; - податкові та неподаткові; - загальнодержавні та місцеві.
24. За юридичною формою надходжень державні та муніципальні доходи поділяються на: - обов'язкові та добровільні; - централізовані та децентралізовані; - податкові та неподаткові; - загальнодержавні та місцеві.
25. За територіальним рівнем державні та муніципальні доходи поділяються на: - обов'язкові та добровільні; - централізовані та децентралізовані; - податкові та неподаткові; - загальнодержавні та місцеві.
26. Залежно від джерела утворення державні та муніципальні доходи поділяються на: - обов'язкові та добровільні; - централізовані та децентралізовані; - доходи від державного або муніципального господарства, юридичних осіб, громадських організацій та фізичних осіб; - податкові та неподаткові.
27. Безповоротний і безвідплатний відпуск коштів із державних або муніципальних фінансових фондів на здійснення публічних потреб – це: - фінансування; - інвестування; - самоокупність; - трансферти.
28. Планова діяльність органів держави й місцевого самоврядування щодо цільового використання публічних коштів – це: - державні доходи; - муніципальні доходи; - державні витрати; - муніципальні витрати.
29. Принцип фінансування видатків, згідно з яким закріплюється необхідність суворого додержання при здійсненні видатків цілей та заходів, що фінансуються відповідно до затверджених фінансових планів, – це: - принцип плановості; - принцип ефективного використання коштів; - принцип безповоротності та безоплатності фінансування державних видатків; - принцип цільового спрямування фінансування державних витрат.
30. Державні доходи – це: - єдине систематизоване згрупування доходів, видатків та фінансування бюджету за ознаками економічної сутності, функціональної діяльності, організаційного устрою та іншими ознаками відповідно до законодавства України та міжнародних стандартів; - сукупність фінансово-правових норм, що регулюють фінансові відносини, які виникають у зв'язку з бюджетною діяльністю, тобто утворенням, розподілом, використанням коштів Державного та місцевих бюджетів; - сукупність фінансових ресурсів, що надходять у власність держави у вигляді податків, зборів та інших платежів і надходжень, які використовуються на фінансування діяльності з виконання державних завдань і функцій; - врегульовані фінансово-правовими нормами економічні відносини, в яких суб'єкти держави і органів місцевого самоврядування надають кредити в грошовій формі з державного і місцевих бюджетів юридичним особам і громадянам на умовах зворотності, відплатності, строковості, добровільності і обов'язкової забезпеченості.
31. Бюджетне право України – це: - сукупність фінансово-правових норм, що регулюють фінансові відносини, які виникають у зв'язку з бюджетною діяльністю з питань використання коштів Державного та місцевих бюджетів; - підгалузь фінансового права і являє собою сукупність фінансово-правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають в процесі формування та виконання Державного бюджету, місцевих бюджетів та порядок їх співвідношення; - будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими потрібно здійснити платежі протягом цього ж періоду або в майбутньому; - сукупність суспільних відносин, що виникають при створенні, розподілі й використанні централізованого фонду коштів на рівні держави й органів місцевого самоврядування, необхідних державі й місцевому самоврядуванню для виконання їхніх завдань і функцій.
32. Парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період у Верховній Раді Україні відбуваються не пізніше: - 1 квітня; - 1 травня; - 1 червня; - 1 вересня.
33. Після подання Кабінетом Міністрів України проекту закону про - день; - три дні; - п'ять днів; - тиждень; - два тижні.
34. Комітет Верховної Ради України з питань бюджету готує Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет не пізніше: - 15 серпня; - 15 вересня; - 15 жовтня; - 15 листопада; - 15 грудня.
35. Друге читання проекту закону про Державний бюджет завершується не пізніше: - 20 серпня; - 20 вересня; - 20 жовтня; - 20 листопада; - 20 грудня.
36. Положення та показники міжбюджетних відносин, які були проголосовані Верховною Радою України при прийнятті проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні Кабінет Міністрів України доводить місцевим органам влади: - у денний термін; - у триденний термін; - у п'ятиденний термін; - у тижневий термін; - у двотижневий термін.
37. Державне казначейство України закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному періоді: - 30 листопада; - 10 грудня; - 20 грудня; - 25 грудня; - 31 грудня.
38. Проміжок часу, що охоплює діяльність органів державної влади й місцевого самоврядування, починаючи з розробки й складання проекту акта про бюджет, його розгляд і затвердження, виконання та складання, розгляд і затвердження звітності про виконання відповідного бюджету має назву: - бюджетний процес; - бюджетний цикл; - бюджетний розпис; - кошторисний процес; - господарський процес.
39. До системи контролюючих органів не належать: - митні органи; - органи Пенсійного фонду України; - органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; - податкові органи; - органи внутрішніх справ.
40. Не завершує виконання податкового зобов'язання платника - належне виконання; - втрата ознак платника податку; - смерть платника; - відстрочення; - взаємозалік із бюджетом.
41. До системи місцевих податків та зборів належить: - мито; - державне мито; - ринковий збір; - акцизний збір; - податок на додану вартість.
42. До системи непрямих податків та зборів належить: - акцизний збір; - податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, - податок на доходи фізичних осіб; податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; - податок на промисел.
43. До системи обов'язків платника податків належить обов'язок: - подавати державним податковим органам документи, що підтверджують право на пільги щодо оподаткування у порядку, встановленому законами України; - одержувати та ознайомлюватися з актами перевірок, проведених державними податковими органами; - оскаржувати у встановленому законом порядку рішення державних податкових органів та дії їхніх посадових осіб; - сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
44. За податковим законодавством України не може бути об'єктом - доходи (прибуток); - додана вартість продукції (робіт, послуг); - юридичні і фізичні особи; - вартість продукції (робіт, послуг), у тому числі митна, або її натуральні показники; - спеціальне використання природних ресурсів.
45. Платники податків-фізичні особи не сплачують: - податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами; - податок на доходи фізичних осіб; - плату (податок) за землю; - податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; - податок на промисел.
46. До системи податкових пільг належить: - відстрочення; - податковий кредит; - розстрочення; - вилучення.
47. За фінансовим законодавством резидентами визнаються: - особа, яка за своїми особливостями фактично може бути носієм суб'єктивних фінансових прав і обов'язків у сфері фінансової діяльності держави, та має потенційні можливості бути учасником фінансових правовідносин; - юридичні особи та суб'єкти господарської діяльності України, що не мають статусу юридичної особи (філії, представництва тощо), які створені та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням на її території. Дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордонові, які мають дипломатичні привілеї та імунітет, а також філії і представництва підприємств та організацій України за кордоном, що не здійснюють господарської діяльності; - визначені Конституцією України та чинним фінансовим і бюджетним законодавством юридичні особи, які наділені бюджетною правосуб’єктністю, – певним колом прав і обов’язків у сфері бюджетних правовідносин; - юридичні або фізичні особи, які є власниками, мають доходи і зобов'язані сплачувати податок. У податкових правовідносинах суб’єкти податку називаються платники податку, які, відповідно з чинним податковим законодавством, зобов’язані вносити кошти до бюджету або централізованого цільового фонду та своєчасно подавати фінансовим органам звіти про одержані доходи і про сплату податків; - юридичні і фізичні особи, що виступають як платники податків і усіх видів обов'язкових платежів, а також органи, посадові особи, установи, що представляють публічний фінансовий інтерес і наділені владними повноваженнями, до яких належать податкові органи, податкові агенти, фінансові органи та державні органи, які уповноважені державою приймати податкові суми та суми мита й зборів різного виду, комерційні банки, які уповноважені приймати гроші і контролювати сплату обов'язкових платежів.
48. До принципів, на яких будується система оподаткування, не належить: - стимулювання підприємницької виробничої діяльності та інвестиційної активності; - законність; - обов'язковість; - рівнозначність і пропорційність; - рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації.
49. Державний борг – це: - відносини щодо випуску, обслуговування та погашення боргових - зобов'язань держави; - борг державного рівня перед іноземними державами; - врегульовані фінансово-правовими нормами відносини суб'єктів держави й органів місцевого самоврядування щодо одержання кредитів (позик) у грошовій формі від юридичних і фізичних осіб як резидентів, так і нерезидентів на умовах зворотності, відплатності, строковості та добровільності; - загальна сума непогашених позик з нарахованими відсотками.
50. Короткостроковий державний борг становить: - 3 роки; - до 1 року; - 6 місяців; - від 1 до 5 років.
51. Серед заходів щодо управління і обслуговування державного боргу не застосовуються: - конверсія, консолідація; - рефінансування; - уніфікація, анулювання; - реструктурування.
52. Як правило, щодо внутрішніх позик здійснюють: - новацію, конверсію; - відстрочення, рефінансування, новацію; - конверсію, консолідацію, уніфікацію; - рефінансування, анулювання.
53. Рефінансування – це: - метод управління державним боргом, який полягає у погашенні старої заборгованості шляхом випуску нових позик.; - зміна термінів дії раніше випущених позик; - зміна первинних умов позики щодо прибутковості; - домовленість між позичальником і кредитором щодо заміни зобов'язання за фінансовим кредитом іншим зобов'язанням.
54. До функцій Кабінету Міністрів України в частині управління державним боргом не належить: - внесення змін до Державного бюджету України в частині зовнішнього та внутрішнього боргів; - визначення порядку і умов здійснення державного запозичення; - надання державних гарантій; - зміна умов угод щодо державного запозичення та державних гарантій.
55. У процесі управління державним боргом необхідно враховувати: - рівень інфляції; - економічну та політичну ситуацію в країні; - ступінь ризику країни щодо неповернення боргу; - усі варіанти правильні.
56. Основними джерелами погашення та обслуговування боргу можуть бути: - кошти, отримані державою у процесі приватизації; - державні запозичення; - кошти бюджету; - усі варіанти правильні.
57. За місцем розміщення позики поділяють на: - ринкові, неринкові, - державні, регіональні; - внутрішні, зовнішні; - державні, місцеві.
58. Основними відмінностями між податками і позиками є такі: - податки безповоротно сплачуються державі, а запозичені кошти - підлягають поверненню; - позики є переважно добровільними, а податки мають примусовий характер; - функціонування державної позики зумовлює утворення державного боргу, а податки не вимагають додаткових витрат на відшкодування; - усі варіанти правильні.
59. Банківська система України: - одноступенева; - двоступенева; - триступенева; - багатоступенева.
60. До другої ланки банківської системи належать: - банки; - кредитні установи; - банки та кредитні установи; - інші банки.
61. До основних функцій Національного банку належать: - видання нормативних актів та грошова емісія; - регулювання діяльності комерційних банків та забезпечення стабільності грошової одиниці України; - встановлення нормативів та управління грошовими потоками; - розробка основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за її проведенням.
62. Процентні ставки та комісійна винагорода за операції комерційних банків встановлюється: - Національним банком України; - Верховною Радою України; - Радою Національного банку України; - комерційними банками.
63. Страхова діяльність банків: - дозволяється; - дозволяється за наявності ліцензії; - дозволяється за наявності ліцензії Національного банку України; - забороняється.
64. Банк може мати у власності нерухоме майно загальною вартістю не більше: - 25 відсотків капіталу банку; - 15 відсотків капіталу банку; - 30 відсотків капіталу банку; - 50 відсотків капіталу банку.
65. Національний банк України є: - особливим центральним органом державного управління; - органом виконавчої влади; - органом законодавчої влади; - незалежним державним органом.
66. Банківська холдингова група – це: - об'єднання банківського та промислового капіталу; - об'єднання банківського, наукового та промислового потенціалу; - об'єднання, в якому частка банківського капіталу становить не менше 50 відсотків; - банківське об'єднання, до складу якого входять виключно банки.
67. Фінансова холдингова група складається: - винятково з банків; - винятково з установ, що надають фінансові послуги; - переважно або винятково з установ, що надають фінансові послуги; - щонайменше з одного банка і материнської компанії, яка має бути фінансовою установою.
68. Взаємодія Національного банку України та Кабінету Міністрів України здійснюється на таких засадах: - Національний банк та Кабінет Міністрів України проводять взаємні консультації з питань грошово-кредитної політики, розробки і здійснення загальнодержавної програми економічного та соціального розвитку; - Національний банк підтримує економічну політику Кабінету Міністрів України, якщо вона не суперечить забезпеченню стабільності грошової одиниці України; - Національний банк України є підзвітним і підконтрольним Кабінету Міністрів України; - Національний банк та Кабінет Міністрів відповідають перед Верховною Радою України за виконання Державного бюджету.
69. До видів юридичної відповідальності за порушення фінансового законодавства належить: - кримінальна; - матеріальна; - економічна; - політична.
70. Підставою для адміністративної відповідальності за порушення фінансового законодавства є: - злочин; - фінансове правопорушення; - адміністративне правопорушення; - дисциплінарний проступок.
71. Незаконне скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави є: - адміністративним проступком; - фінансовим правопорушенням; - злочином; - дисциплінарним проступком.
72. Ознакою адміністративного правопорушення є: - суспільна шкідливість; - суспільна небезпечність; - суспільна користь; - незначна суспільна небезпека.
73. До адміністративної відповідальності за порушення у сфері фінансового законодавства особа притягається: - судом; - органами Державної податкової служби; - органами внутрішніх справ; - адміністративними комісіями.
74. Продаж або інша незаконна передача приватизаційних паперів особою, яка не є власником цих документів, їх купівля або розміщення та інші операції з приватизаційними документами без належного дозволу, викрадення приватизаційних паперів – це: - злочин; - адміністративне правопорушення; - фінансове правопорушення; - дисциплінарний проступок.
75. Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ чи платіжних карток або їх використання чи збут – це: - злочин; - адміністративне правопорушення; - фінансове правопорушення; - дисциплінарний проступок.
76. До кримінальної відповідальності за порушення фінансового законодавства особа притягається: - судом; - органами внутрішніх справ; - органами Державної податкової служби; - територіальною громадою.
77. Емісія громадянином або службовою особою суб'єкта господарської діяльності цінних паперів у формі їх відкритого розміщення без реєстрації емісії у встановленому законом порядку – це: - злочин; - адміністративне правопорушення; - дисциплінарний проступок; - фінансове правопорушення. 78. Ухилення від передбачених законом обов'язкової здачі на афінаж або обов'язкового продажу видобутих із надр, отриманих із вторинної сировини, піднятих чи знайдених дорогоцінних металів чи дорогоцінного каміння, якщо це діяння вчинене у великому розмірі, а також ухилення від обов'язкової здачі на афінаж або для обов'язкового продажу скуплених дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних чи побутових виробів з них або лому таких виробів – це: - злочин; - адміністративне правопорушення; - фінансове правопорушення; - дисциплінарний проступок.
79. Бюджетна система в Україні: - однорівнева; - дворівнева; - трирівнева; - багаторівнева.
80. За складання проекту закону про Державний бюджет України відповідає: - Президент України; - Прем'єр-міністр України; - Голова Верховної Ради України; - Міністр фінансів України.
81. В Україні застосовується така форма обслуговування Державного бюджету України: - казначейська; - касова; - змішана; - усі варіанти правильні.
82. Інструкції головним розпорядникам бюджетних коштів з підготовки бюджетних запитів розробляє: - Комітет Верховної Ради України з питань бюджету; - Кабінет Міністрів України; - Національний банк України; - Міністерство фінансів України.
83. Бюджетний процес в Україні проходить: - одну стадію; - дві стадії; - три стадії; - чотири стадії. 84. Проект закону про Державний бюджет України розробляє: - Верховна Рада України; - Міністерство фінансів України; - Кабінет Міністрів України; - Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
85. Державний бюджет України складається з таких структурних частин: - загальний і спеціальний фонд; - дохідна і видаткова частини; - резервний фонд, таємні видатки; - усі варіанти правильні.
86. Проект Основних засад грошово-кредитної політики на наступний рік подає до Верховної Ради України: - Міністр фінансів України; - Кабінет Міністрів України; - Національний банк України; - Державне Казначейство України.
87. Резервний фонд бюджету повинен мати такий обсяг відповідно до обсягу видатків загального фонду певного бюджету: - 1 % від обсягу видатків загального фонду; - 2% від обсягу видатків загального фонду; - 3% від обсягу видатків загального фонду; - 4% від обсягу видатків загального фонду.
88. Проект Основних напрямків бюджетної політики на наступний бюджетний період подається до Верховної Ради України не пізніше ніж за... днів до початку парламентських слухань з питань бюджетної політики: - за 5 днів; - за 4 дні; - за 3 дні; - за 1 день.
89. Парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період відбуваються не пізніше: - 1 квітня; - 20 квітня; - 1 червня; - 30 червня.
90. Існують такі види звітності про виконання бюджету: - оперативна, місячна; - квартальна, річна; - місячна, квартальна, річна; - оперативна, місячна, квартальна, річна. 91. З доповіддю про Основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний період виступає: - Голова Верховної Ради України; - Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету; - Прем'єр-міністр України або за його дорученням Міністр фінансів України; - Голова Національного банку України.
92. Проект закону про Державний бюджет України подається до Верховної Ради України не пізніше: - 1 червня; - 15 вересня; - 30 вересня; - 1 жовтня.
93. Бюджетна класифікація України складається: - з однієї складової частини; - з двох складових частин; - з трьох складових частин; - з чотирьох складових частин.
94. Класифікація видатків бюджету за функціями, з виконанням яких пов’язані видатки – це: - функціональна класифікація видатків бюджету; - економічна класифікація видатків бюджету; - відомча класифікація видатків бюджету; - програмна класифікація видатків бюджету.
95. Прийняття пропозицій Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету припиняється після: - 1 (6) жовтня; - 10 (15) жовтня; - 15 (20) жовтня; - 20 (25) жовтня.
96. Складання проектів бюджетів – це: - перша стадія бюджетного процесу; - друга стадія бюджетного процесу; - третя стадія бюджетного процесу; - четверта стадія бюджетного процесу.
97. Класифікація видатків бюджету за економічною характеристикою операцій, при проведенні яких здійснюються ці видатки – це: - функціональна класифікація видатків бюджету; - економічна класифікація видатків бюджету; - відомча класифікація видатків бюджету; - програмна класифікація видатків бюджету.
98. Висновки та пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України готує: - Верховна Рада України; - Кабінет Міністрів України; - Міністерство фінансів України; - Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
99. Друге читання проекту закону про Державний бюджет - 30 жовтня; - 1 листопада; - 10 листопада; - 20 листопада.
100. Виконання бюджету – це: - перша стадія бюджетного процесу; - друга стадія бюджетного процесу; - третя стадія бюджетного процесу; - четверта стадія бюджетного процесу.
101. Доопрацьований проект закону про Державний бюджет України вноситься на розгляд Верховної Ради України у третьому читанні не пізніше: - 20 листопада; - 25 листопада; - 30 листопада; - 1 грудня.
102. Класифікація видатків бюджету за ознакою головного розпорядника бюджетних коштів – це: - функціональна класифікація видатків бюджету; - економічна класифікація видатків бюджету; - відомча класифікація видатків бюджету; - програмна класифікація видатків бюджету.
103. Закон про Державний бюджет України приймається Верховною Радою України до: - 30 листопада; - 1 грудня; - 31 грудня; - 1 січня. 104. Річний звіт про виконання Закону України про Державний бюджет України подається Кабінетом Міністрів Верховній Раді України не пізніше: - 30 січня року, наступного за звітним; - 1 квітня року, наступного за звітним; - 30 квітня року, наступного за звітним; - 1 травня року, наступного за звітним.
105. Класифікація видатків бюджету за бюджетними програмами – це: - функціональна класифікація видатків бюджету; - економічна класифікація видатків бюджету; - відомча класифікація видатків бюджету; - програмна класифікація видатків бюджету.
106. Податок – це обов'язковий внесок до: - Державного бюджету України; - місцевих бюджетів; - державних цільових фондів; - бюджету відповідного рівня.
107. Платниками податку на прибуток підприємств є: - будь-які суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку; - будь-які суб'єк
|