Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 17.2 Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку – 2 г.
Мета заняття:на підставі теоретичних положень та норм законодавства про адміністративну відповідальність набути практичні навички по визначенню елементів складів правопорушень на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв`язку, надання їм юридичної кваліфікації.

Основні поняття: правопорушення, склад правопорушення, кваліфікація правопорушення, транспорт, дорожній рух, правила дорожнього руху, шляхове господарство, спеціальне право, право керування, огляд.

План:

1. Загальна характеристика і види адміністративних правопорушень на транспорті та в галузі шляхового господарства.

2. Склади адміністративних правопорушень на транспорті та відповідальність за їх скоєння.

3. Адміністративно-юрисдикційні повноваження ОВС у справах про правопорушення на транспорті та в галузі шляхового господарства.

Методичні вказівки:

 

Приступаючи до вивчення даної теми, необхідно проаналізувати статті КУпАП, які передбачають відповідальність за посягання на різні об'єкти правопорушень, об'єднані в Главі 10 Кодексу. Особливу увагу слід звернути на правопорушення, які посягають на правила та стандарти в сфері безпеки дорожнього руху.

Дана група правопорушень є найбільш розповсюдженою серед всіх інших адміністративних правопорушень. Забезпечення громадської безпеки в сфері користування різними видами транспорту та дотримання правил дорожнього руху – одна з найактуальніших проблем сучасності й одна з головних задач органів внутрішніх справ.

Особливістю застосування норм адміністративної відповідальності на транспорті й в галузі шляхового господарства є те, що в процесі кваліфікації окремих складів слід, поряд із застосуванням норм КУпАП, звертатися також і до різних положень та джерел нормативно-технічного характеру, таких як Закон України „Про дорожній рух”, Правила дорожнього руху, затверджені Постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року тощо.

Важливо зрозуміти особливості окремих складів правопорушень, які обумовлені складністю й численністю об'єктів посягань, неоднорідністю суб'єктів даної групи правопорушень, різницею способів скоєння правопорушень як шляхом дії (у більшості випадків), так і бездіяльності (наприклад, невиконання водіями вимог зупинки, ухилення від реєстрації транспортних засобів) та ін. Також, слід пам’ятати, що багато статей Глави 10 КУпАП мають кваліфікуючі ознаки, такі як повторність, створення аварійної ситуації або пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів, шляхових та інших споруд або іншого майна, при наявності яких передбачено настання більш суворої відповідальності.

Для кращого засвоєння теми пропонується виконати завдання для самостійної роботи та індивідуальні навчально-дослідницькі завдання.

Рівень своїх знань з цієї теми пропонується перевірити шляхом надання відповідей на питання для самоконтролю.

Питання для самоконтролю:

1. В чому полягають особливості об’єктивної сторони складів правопорушень Глави 10 КУпАП?

2. Які норми Глави 10 КУпАП мають бланкетний характер?

3. Наведіть склади правопорушень, передбачених нормами Глави 10 КУпАП, в яких є спеціальний суб’єкт.

4. Які види адміністративних стягнень передбачені за скоєння правопорушень на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв`язку?

5. Які склади правопорушень Глави 10 КУпАП підвідомчі ОВС?

6. Здійсніть порівняльний аналіз складів правопорушень Глави 10 КУпАП за формою вини.

7. Які склади правопорушень Глави 10 КУпАП суміжні зі складами злочинів передбачених Кримінальним кодексом України?

 

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 938. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.014 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7