Теорія паритету відсоткових ставок. Дана теорія пов’язує між собою величину форвардного курсу і рівень відсоткових ставок за депозитами у країні.
У відповідності з цією теорією високі (низькі) відсоткові ставки в умовах рівноваги повинні покриватись форвардним дисконтом (або премією) по валюті. Ефект Фішера”. Даний ефект пов’язує відсоткові ставки з інфляцією у країнах. Відповідно до ординарної теорії Фішера, номінальна ставка відсотку (r) у країні залежить від реальної відсоткової ставки (R) і темпу інфляції (p)
(1+r)=(1+R)×(1+p). (5.1)
До двох і більше країн застосовують генералізований ефект Фішера, відповідно до якого різниця у ставках відсотка у країнах, що порівнюються є функцією різниці їх темпів інфляції. Валюти з більш високим темпом інфляції повинні мати більш високу відсоткову ставку, ніж валюти з більш низьким темпом інфляції. Міжнародний ефект Фішера”. За допомогою даного ефекту здійснюється перехід від відсоткових ставок до валютних курсів. Відповідно до “міжнародного ефекту Фішера”, різниця відсоткових ставок є неупередженою оцінкою наступних змін готівкових валютних курсів. Таким чином, очікувані доходи від інвестування (у вітчизняній валюті) в іноземну або вітчизняну економіку повинні вирівнюватись, тобто курсовий диференціал повинен бути рівним відсотковому диференціалу між відповідними країнами. Теорія незміщеного форвардного курсу. У відповідності до цієї теорії, ніхто не дасть більш точного прогнозу майбутнього спот-курсу, ніж сам валютний ринок. Тому котирований банками форвардний курс або валютними біржами - ф’ючерсний курс і є кращим прогнозом про величину очікуваного спот-курсу.
|