Показник, який використовують для характеристики якості
борошна: клейковини згідно з ДСТУ; газоутримувальна здатність; + одиниці шкали приладу ІДК; розтяжність, пружність.
139. Культура, що має найнижчу натуру зерна: пшениця; ячмінь; жито; + овес.
140. Зернова культура, що характеризується найбільшим показником плівчастості: + овес; пшениця; рис; пшениця.
141. За хімічним складом всі зернові культури розділяють на групи: + багаті на крохмаль, багаті на білок, багаті на жири; багаті на пектин, багаті на білок, багаті на жири; багаті на крохмаль, багаті на вітаміни, багаті на жири; багаті на крохмаль, багаті на білок, багаті на цукрі. 142. Впливають на сипкість зернової маси: + форма, розмір, стан поверхні зерна, вологість, кількість та склад домішок зерна; температура зерна; температура зерна та стан поверхні зерна; консистенція ендосперму.
143. Асортимент круп, що виробляють із зерна ячменю: + крупа перлова п’ятиномерна, крупа ячмінна триномерна; крупа «Полтавська»; крупа «Артек», крупа ячмінна триномерна; крупа «Геркулес».
144. Виробляють із зерна пшениці: + крупа «Артек», крупа «Полтавська»; крупа «Полтавська», толокно; крупа «Продільна»; крупа «Продільна», крупа «Полтавська».
145. Борошномельні властивості зерна пшениці оцінюють за показниками: свіжісті, вологість, засміченість; + крупність і виповненість, натура, консистенція ендосперму, щільність, міцність, твердість ендосперму, зольність; хімічний склад, енергія і здатність до проростання, склоподібність; ознаки свіжості, вологість, засміченість, зараженість комахами і кліщами, хімічний склад.
146. Властивість більшої чи меншої рухомості зернової маси, що дозволяє легко переміщувати зернову масу, використовуючи принцип самопливу – це: шпаруватість; + сипкість; самосортування; шеретування.
147. Клейковина за типами: нормальна, ненормальна, слабка, середня, міцна; слабка, середня; середня, нормальна, міцна, сильна, неміцна;
|