Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Зразок виконання завдання
 

Завдання. Задано масив A(M, N). Знайти добуток елементів кожного стовпчика. Знайдені добутки об’єднати в одновимірний масив B та надрукувати.

 

CLS

' Лабораторна робота№11. Задача № 1

INPUT "Введіть кількість рядків масиву - M"; M

INPUT "Введіть кількість стовпців масиву - N"; N

DIM A(M, N), B(N)

PRINT "Введіть масив"

FORI = 1 TO M: FORJ = 1 TO N: INPUT A(I, J): NEXT J, I

CLS

PRINT "Вхідний масив"

FORI = 1 TO M

FOR J = 1 TON

PRINT A(I, J);

NEXT J

PRINT

NEXT I

K = 0

PRINT

PRINT "Зформований масив"

FOR J = 1 TO N

P = 1

FOR I = 1 TO M

P = P * A(I, J)

NEXT I

K = K + 1

B(K) = P

PRINTB(K)

NEXT J

END

 

Контрольні питання

 

1. Як організувати ввід-вивід матриці по рядкам?

2. Як організувати ввід-вивід матриці по стовпчикам?

3. Як створити одновимірний масив із елементів рядка матриці?

4. Як знайти суму (добуток, середнє арифметичне) стовпчика матриці?

5.Як знайти мінімальній елемент в заданому рядку матриці?

 

Варіанти завдань

1. Задана матриця V(K,L). Знайти кількість ненульових елементів в кожному стовпчику та створити з цих значень одновимірний масив.

2. Задана матриця A(N,M). Знайти кількість додатнім елементів в кожному стовпчику та створити з цих значень одновимірний масив.

3. Задана матриця A(K,L). Знайти суму елементів в кожному рядку з парним індексом та створити з них одновимірний масив.

4. Задана матриця B(L,S). Знайти добуток елементів в кожному стовпчику з непарним індексом та створити з них одновимірний масив.


5. Задана матриця Q(K,N). Знайти значення максимального елемента в кожному стовпчику, значення мінімального елемента в кожному рядку та об’єднати всі ці значення в одновимірний масив.

6. Задана матриця U(K,L). Знайти індекс першого елемента, значення якого рівне значенню максимального елемента матриці, якщо читати матрицю по рядках.

7. Задана матриця A(U,V). Знайти індекс останнього елемента, значення якого рівне значенню мінімального елемента матриці, якщо читати її по стовпчиках.

8. Задана матриця V(K,N). Знайти значення максимального елемента матриці, та індекси останнього елемента матриці, значення якого рівне значенню мінімального елемента, якщо читати матрицю по рядках.

9. Задана матриця L(A,B). Знайти значення мінімального елемента серед додатнім елементів матриці, та визначити індекс першого елемента, значення якого рівне значенню мінімального елемента, якщо читати матрицю по стовпчиках.

10. Задана матриця S(N,L). Знайти перший та останній, якщо читати матрицю по рядках, елементи, значення яких рівні значенню максимального елементу матриці, та змінити їх значення: перший зменшити на 10, а останній збільшити на 5.

11. Задана матриця K(O,S). Знайти перший та останній, якщо читати матрицю по стовпчиках, елементи, значення яких рівні значенню мінімального елемента матриці, та змінити їх значення: перший подвоїти, а останній потроїти.

12. Задана матриця M(A,B). Знайти перший та останній, якщо читати матрицю по рядках, елемент, значення яких рівні значенню максимального елемента матриці, та змінити їх значення: перший збільшити на значення мінімального елемента матриці, а останній зменшити на значення мінімального елемента матриці.

13. Задана матриця U(S,V). Визначити, чи містить матриця елемент, значення якого рівне по модулю різниці максимального і мінімального значень матриці. Якщо такий елемент існує, визначити, чи він єдиний.

14. Задана матриця A(N,M). Створити з її елементів нову матрицю, вилучивши із вихідної матриці передостанній та передостанній рядки.

15. Задана матриця L(U,U). Створити нову матрицю, вилучивши із вихідної матриці передостанній стовпчик.

16. Дана матриця D(P, P), де P>2. Створити новий двовимірний масив, додавши до вихідної матриці зліва та зверху, відповідно, стовпчик та рядок, кожний елемент яких—це середнє геометричне додатних елементів масиву D, що кратні чотирьом. Надрукувати елементи нової матриці, що лежать праворуч від третього стовпчика та нижче другого рядка.

17. Задана матриця U(M,N). K-ий рядок та L-й стовпчик, де 2<K<M-1, 2<L<N-1, ділять його на 4 прямокутника. Перетворити масив U, помінявши місцями мінімальний елемент правого верхнього та максимальний елемент правого нижнього прямокутників (елементи K-го рядка та L-го стовпчика не розглядати).

18. Задано двовимірний масив Z(D,B). K-ий рядок та N-й стовпчик, де 2<K<D-1, 2<N<B-1, ділять його на 4 прямокутника. Відомо, що в прямокутниках знаходиться різна кількість ненульових елементів (елементи K-го рядка та N-го стовпчика не розглядати). Ненульові елементи того прямокутника, де їх більше всього, замінити нулями, після чого надрукувати цей прямокутник у вигляді таблиці.

19. Задана матриця D(F,E). B-ий рядок та A-й стовпчик, де 2<B<F-1, 2<A<E-1, ділять його на 4 прямокутника. Визначити, яка з величин більше: середнє арифметичне елементів правого нижнього прямокутника чи максимальне значення елементів лівого верхнього прямокутника (елементи B-го рядка та А-го стовпчика не розглядати). Надрукувати елементи лівого нижнього прямокутника у вигляді таблиці, включаючи елементи В-го рядка та А-го стовпчика.

20. Дана матриця A(N,M). Знайти номер найпершого стовпчика матриці, з найменшою сумою елементів та перетворити цей стовпчик, замінивши кожен з його елементів від другого до передостаннього на середнє арифметичне сусідніх (по стовпчику) елементів цього стовпчика.

21. Дана матриця DE(K,L) з додатних елементів. Знайти номер самого останнього рядка з найбільшим добутком елементів та перетворити цей рядок, переставивши останній елемент між перший та другий елементи, а решту елементів змістити вправо.

22. Дана матриця TA(S,U). Знайти номер найпершого рядка з найбільшою сумою елементів та перетворити цей рядок, замінивши кожен елемент від другого до передостаннього на модуль різниці його сусідніх в рядку елементів.

23. Дана матриця GOL(S,V). Знайти номер рядка з найбільшим добутком модулів від’ємних елементів та перетворити цей рядок, переставивши два останніх елемента в початок рядка, решту змістивши вправо.

24. Дана матриця KI(L,T). Знайти номер рядка та стовпчика, на перетині яких стоїть максимальний елемент матриці та перетворити стовпчик, розмістивши його елементи у зворотному порядку. Якщо максимальний елемент не єдиний, то те ж саме зробити для всіх стовпчиків, що включають максимальний елемент.

25. Дана матриця SOS(N,M). Знайти номер рядка та стовпчика, на перетині яких стоїть мінімальний елемент матриці та перетворити рядок, розмістивши в ньому спочатку додатні елементи, потім від’ємні, потім нульові. Якщо мінімальний елемент не єдиний, то те ж саме зробити для всіх рядків, що містять мінімальний елемент.

26. Дана матриця KOT(L,L). Знайти номер самого останнього стовпчика з найбільшим середнім арифметичним елементів та перетворити його, помінявши місцями рівновіддалені від кінців стовпчика елементи.

27. Дана матриця MO(T,S). Знайти номер рядка та стовпчика, на перетині яких стоїть максимальний елемент матриці та перетворити цей стовпчик, розмістивши в ньому спочатку від¢ємні елементи, потім додатні, потім нульові. Якщо максимальний елемент не єдиний, то те ж саме зробити для всіх стовпчиків, що містять максимальний елемент.

28. Дано масив чисел A(X,Y). Знайти та об¢єднати в одновимірний масив мінімальні елементи кожного парного стовпчика.

29. Дано масив чисел B(K,L). Знайти та об¢єднати в одновимірний масив добутки елементів тих стовпчиків, які мають парну суму своїх елементів.

30. Дано масив чисел D(P,G). Знайти та об¢єднати в одновимірний масив максимальні елементи кожного непарного рядка.Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 1653. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.004 сек.) русская версия | украинская версия