Практичне заняття 4.2. Практичне проведення стройових та загально розвивальних вправ
План 1. Практичне проведення комплексів ЗРВ для дітей 3-6 років. Аналіз структур комплексу та виконання вправ. 2. Практичне проведення стройових вправ. Література:
Самостійна робота: 1 Визначте способи перешикування дітей у декілька колон та вік, з якого вони використовуються: А б в
а) б) 2.Складіть конспект ЗРВ для дітей 6р.ж.. (за журнальним списком 1-2 номери складають комплекс з м’ячами; 3-4 – з палками; 5-6 – зі скакалками; 7-8 – з обручами; 9-10 – з набивними м’ячами; 11-12 – на стільчиках; 13-14 – із мішечками з піском; 15-16 – з диском «Грація»; 17-18 – в парах; 19- 20 - на гімнастичних кубах; 21-22 – на гімнастичних лавах; 23-25 – біля шведської стінки). Література до самостійної роботи: 1. Лескова Г.П., Буцинская П.П., Васюкова В.И. Общеразвивающие упражнения в детском саду. – М., 1990.- Методичні рекомендації до заняття 4.2: Добір ЗРВ для конспекту робити, спираючись на програму дитячого садка. Індивідуальні завдання. Тематика рефератів: 1.Елементи йоги в комплексах ЗРВ для дошкільнят. 2.Елементи східних видів боротьби в комплексах ЗРВ для дошкільнят. 3.Аеробіка для дошкільників Література до написання реферата: 1. Горькова Л.Г.,Обухова Л.А. Занятие физической культурой в ДОУ.- М., 2005. –С. 77-97 2. Игнатьева Практическая хатха – йога для детей. – СПб, 2003. 3. Сколожабський А., Бориско Г.// Дошк. вих. – 1995. - №10. – с.10-11.
5. Тестові завдання до змістового модуля №4 1. Підкресліть правильну відповідь. Вкажіть послідовність запису ЗРВ: а) вихідне положення - №………; б) назва вправи - №…….; в) виконання під рахунок - №……..
2.Дайте відповідність. Правила роздавання знаряддя під час виконання ЗРВ:
3. Заповніть таблицю: « Правила добору ЗРВ»:
4. Замість пропусків впишіть номери. Вихідні положення для рук: а) В.п. для прямих рук:………………………………… б) В.п. для рук, зігнутих у ліктях:………………………………………… 1) руки на пояс; 2) руки вгору; 3) руки на голову; 4) поличка ззаду; 5) руки в сторону; 6) руки біля плечей. 5. Підкресліть. Прийоми регулювання дихання під час виконання ЗРВ: а) затримка дихання; б) дихання тільки носом; в) використання звуконаслідування. 6. Підкресліть правильну відповідь. Основна ознака, за якою класифікуються загальнорозвиваючі вправи. а) за використанням у різних формах роботи з фізичного виховання; б) за наявністю знаряддя під час їх виконання; в) за анатомічною ознакою; г) за їх впливом на процес формування фізичних якостей. 7. Вкажіть назву. Вихідні положення для ніг: а) - …………………………………………………………………….
б) - ……………………………………………………………………..
в) - -…………………………………………………………………
г)
-…………………………………………………………………………
Д) -…………………………………………………………………
е) -………………………………………………………….. 8. Викресліть. Вихідні положення, які не використовуються під час виконання загальнорозвиваючих вправ в групах 3-4 р.ж. а) сидячі; б) ногі на ширині стопи; в) основна стійка; г) лежачі; д) зімкнута стійка.
9. Підкресліть. Особливість виконання ЗРВ у групах 2-4 р.ж. полягає в тому, що а) вихователь показує вправу і виконує її разом з дітьми; б) вихователь називає вправу і спонукає дітей до одночасного з ним виконання; в) вправу показує дитина, а інші повторюють її;
10. Поставте позначку «+» у таблиці. Вікові групи, де використовуються вказані знаряддя та атрибути під час виконання ЗРВ.
Змістовий модуль №5 «Гра як засіб і метод фізичного виховання дітей дошкільного віку»
|