Пояснювальна записка. Опрацьовуючи матеріал ЗМ №8, студенти з’ясують місце ранкової гімнастики в системі заходів оздоровлення
Опрацьовуючи матеріал ЗМ №8, студенти з’ясують місце ранкової гімнастики в системі заходів оздоровлення, дізнаються про її структуру, добір вправ та методику організації в різних вікових групах, навчаться складати конспект ранкової гімнастики за класичною методикою та за альтернативними методиками. Крім того вони дізнаються про традиційні і нетрадиційні форми оздоровлення дітей.
Тематичний план навчального модуля
Лекція 8.1. Методика проведення ранкової гімнастики (РГ) План 1. Організація РГ, її структура і зміст в різних вікових групах. 2. Методика проведення РГ. 3. Нетрадиційні форми проведення РГ.
Література:
Практичне заняття 8.1. Методика проведення РГ в різних вікових групах План 1. Методика проведення РГ в різних вікових групах. 2. Практичне проведення комплексів РГ. 3. Аналіз добору вправ та методики проведення РГ.
Література: 1.Шебеко В.Н. Оздоровительная гимнастика для детей дошкольного возраста. – М., 2002. 2.Лескова Г.П., Буцинская П.П., Васюкова В.И. Общеразвивающие упражнения в детском саду. – М.: Просвещение, 1990. 3.Ефименко Н.Н. Гимнастика пробуждения. Методические рекомендации. – Одесса, 1998.
Самостійна робота: 1. Скласти конспект РГ для дітей 4р.ж.: (за журнальним списком 1-4 номери складають комплекс з брязкальцями; 5-8 –з бубнами; 9-12 – з м’ячем; 13-16 – з косичками; 17-20 – з гантелями; 21-24 – з султанчиками 1. Скласти конспект РГ для дітей 6 р.ж.: перша підгрупа за списком складає конспект РГ у коловому шикуванні, тримаючись за руки; друга підгрупа – у вигляді колового розминання; третя підгрупа – у парах з різними вихідними положеннями. Конспект складати за схемою:
Примітка: літературу до складання конспектів дивись в плані практичного заняття.
Методичні рекомендації до заняття 9.1: 1.Готуючись до заняття, повторити матеріал лекції «Методика проведення ЗРВ». 2. Складаючи конспект, спиратись на посібники Пензулаєвої Л.І. та Лєскової Г.П., Буцинської П.П., Васькової В.І. Особливу увагу звернути на варіативність ходьби і бігу в першій частині РГ, на різноманітність В. п. у другій (обов’язково повинні бути використані В. п. стоячи, сидячи та лежачи).
Лекція 8.2. Форми оздоровчої роботи в дитячому садку План
Література:
Семінарське заняття 8.2. Робота дошкільного закладу з питань оздоровлення дитини План 1. Традиційні форми оздоровлення дитини, їх організація та методика проведення. 2. Нетрадиційні форми оздоровлення дитини, їх організація та методика проведення: а) точковий масаж; б) дихальна гімнастика; в) використання вправ на релаксацію у роботі з дошкільниками; г) пальцевий ігротренінг; д) загартовування їжою; е) фіто- та аромотерапія; ж) масаж пальців та кистей рук; д) біоенергетичні методи лікування дитини; е) кинезиологічна гімнастика.
Література:
Самостійна робота: 1. Записати та вивчити не менше 4 фізкультхвилинок для різних видів занять (математики, зображувальної діяльності, розвитку мовлення, природи) та вивчити їх. 2. Зробити скорочений конспект нетрадиційних форм оздоровлення.
Методичні рекомендації: Підготовку 1 питання здійснити, спираючись на матеріал лекції та розширивши його. Друге питання – цільове повідомлення, яке студенти готовлять за власним бажанням. Цей виступ не повинен перевершувати 5 хвилин і містити практичний показ (прийомів масажу, носового дихання, пальцевої гімнастики та ін.).
Індивідуальні завдання. Тематика рефератів:
Література до написання рефератів:
5. Тестові завдання до модульної контрольної роботи №8 1. Доповніть відповідь. До нетрадиційних форм оздоровлення дитини відносяться: а) точковий масаж; б) дихальна гімнастика; в) фітотерапія; г)…………………………………; д) ………………………………..; е) ………………………………..; ж) ……………………………….. з) …………………………………… 2. Підкресліть правильну відповідь. Принципи загартування дітей дошкільного віку: а) врахування віку дітей; б) систематичність; в) наочність; г) врахування емоційного стану дитини; д) послідовність; е) врахування сезону.
3. Підкресліть правильну відповідь. Форми фізкультурно-оздоровчі роботи в дитячому садку: а) фізкультурне заняття; б) ранкова гімнастика; в) рухливі ігри; г) загартування; д) фізкультхвилинки; е) спортивне свято; ж) день здоров’я.
4. Підкресліть правильну відповідь. Термін, на якій планується комплекс ранкової гімнастики. а) на кожен день; б) на тиждень; в) на місяць; г) на два тижні з ускладненням після першого; д) з середньої групи.
5. Заповніть таблицю. Добір вправ до ранкової гімнастики.
6. Поставте позначку «+» у таблиці. Вікові групи, де використовуються вказані знаряддя та атрибути під час РГ
7. Підкресліть правильну відповідь. Мета проведення фізкультхвилинки: а) забезпечити перехід від однієї частини заняття до другої; б) викликати інтерес до рухової діяльності; в) «відновити» довільну увагу дітей; г) задовільнити біологічну потребу у рухах. 8. Підкресліть правильну відповідь. Види ранкової гімнастики, які плануються у роботі зі старшими дошкільниками. а) у шикуванні в колони; б) у коловому шикуванні; в) за бажанням дітей; г) у коловому шикуванні, тримаючись за руки; д) у вигляді колового розминання.
9. Підкресліть правильну відповідь. Спосіб виконання вправ ранкової гімнастики у молодших групах. а) вихователь показує вправу і виконує разом з дітьми; б) вихователь називає вправу та спонукає дітей до одночасного з ним виконання; в) вправу показує викликана дитина, а всі повторюють; 10. Доповніть відповідь. Комплекс вправ гімнастики пробудження за методикою М. Єфименка має таку структуру: а) лежачи на спині; б) в) г) сидячи; д) е) біг, стрибки, ходьба.
Змістовий модуль №9 «Забезпечення рухової активності в повсякденному житті дітей»
|