Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема № 6. Діяльність слідчого по вивченню особи, підозрюваної у вчиненні злочину.
Практичне заняття:Діяльність слідчого по вивченню особи, підозрюваної у вчиненні злочину.

Навчальна мета заняття:

Визначити, яку інформацію для характеристики особи підозрюваного необхідно залучити до кримінального провадження, а також з яких джерел можливо одержання цієї інформації. Проаналізувати достатність зібраних матеріалів, які викривають підозрюваного у скоєнні інкримінованих йому злочинів; оволодіти навичками складання відповідних процесуальних документів.

Час проведення:2 год.

Навчальні питання:

1. Дії слідчого по вивченню відомостей про особу підозрювану у вчиненні злочину; джерела їх отримання.

2. Форма та зміст документів, які характеризують особу підозрювану у вчиненні злочину.

3. Виконання практичного завдання згідно ввідної.

 

1.По кримінальному провадженню слідчий повинен повністю зібрати відомості які характеризують особу підозрюваного, тобто вияснити: чи має підозрюваний документи які посвідчують його особу, який образ життя він вів до скоєння злочину, перевірити його сімейний стан, чи має він постійне місце мешкання, чи був раніше засуджений, чи стоїть він на обліку у лікарів нарколога, психіатра по місцю мешкання, чи мав раніше травми голови, взяти характеристики з місця мешкання і місця роботи, якщо підозрюваний неповнолітній необхідно обов’язково допитати батьків які характеризують його особу, із райвідділу міліції по місцю його мешкання взяти довідку (стоїть він на обліку в відділенні кримінальній міліції по справам дітей, або ні), а також встановити причини і умови скоєння ним злочину.

2. А також при проведенні досудового розслідування слідчий готує запити і письмові доручення працівникам оперативних підрозділів: в запитах він вказує яку інформацію він хоче отримати від підприємства, установи, організації щодо підозрюваного. При складанні письмового доручення слідчий вказує: куди необхідно виїхати працівнику оперативного підрозділу, які слідчі дії він повинен виконати, вказує конкретні питання які повинен виконати працівник оперативного підрозділу при складанні процесуального документу, а також до письмового доручення долучає запити про отримання інформації від підприємств, установ, організацій, по кримінальному провадженню.

ВВІДНА №11:

Згідно копії вироку Невського районного суду м. Санкт-Петербурга РФ Петренко Григорій Володимирович, 05.01.1973 р. н. був засуджений 20.11.2000р. по ст.158 ч.2 КК РФ до 5 років позбавлення волі. Звільнився з місць позбавлення волі 26.09.2005р. по закінченню терміну покарання.

Згідно з довідками психоневрологічного та наркологічного диспансерів Петренко Г.В. на обліках не перебуває.

Примітка: Складаючи доручення, запити, курсанти повинні доповнювати кожний з них необхідними подробицями про обставини, які мають значення для кримінального провадження.

Завдання на самопідготовку:

1. Підготувати відповіді на питання № 1, 2 і 3.

2. Вивчити ввідну № 13 і на підставі отриманих даних скласти письмове доручення працівникам оперативних підрозділів на збір документів і виявлення інших джерел, які характеризують особу підозрюваного Петренко Г.В.

Практична робота на занятті:

1. Розгляд питання № 1, 2 і 3.

2. Заслухати і обговорити складені доручення працівникам оперативних підрозділів і на занятті скласти запити про витребування необхідних документів, що характеризують особу підозрюваного Петренко Г.В.

Література:

1. Біленчук П.Д. Процесуальні та криміналістичні проблеми дослідження- К.: Атіка, 1999. - 352с.

2. Ведерников Н.Т. – Томск, 1976.

3. Глазырин Ф.В. Тактика следствия. – Свердловск, 1973.

4. Гуськова А.П. (проблемы теории и практики). - Екатеринбург, 1997. - 42с.

5. Курашвили Г.К. Изучение следователем личности . - М.: Юрид. лит., 1982. – 96с.

6. Матусевич И.А. Изучение личности в процессе расследования преступлений. – Минск, 1971.

7. Цветков П.П. Исследование личности (на предварительном следствии и в суде первой инстанции). - Ленинград: Изд-во Ленинград. ун-та, 1973. - 152с.

8. Кримінальний процесуальний кодекс України // Харків « Одіссей» 2012.//Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 259. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия