Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема № 9. Організація проведення слідчим одночасного допиту двох осіб для з’ясування причин розбіжностей у їхніх показаннях (4 год.).
План:

1. Умови та порядок проведення одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб.

2. Процесуальне оформлення одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб.

3. Порядок оформлення одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб із застосуванням звуко- або відеозапису.

4. Особливості проведення одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб в окремих видах проваджень.

5. Виконання завдань згідно ввідної.

 

Мета заняття:

Під час заняття курсанти повинні вивчити організацію та порядок проведення одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб; з’ясувати структуру та зміст протоколу одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб із застосуванням звуко- або відеозапису; оволодіти навиками складання відповідного процесуального документа; усвідомити відмінність одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб від допиту.

Література:

1. Богунов В. До питання про порядок застосування звукозапису при проведенні слідчих дій // Підприємство, господарство і право. - 2004. - № 1. - С.113-117.

2. Весельський В.К. Сучасні проблеми допиту (процесуальні, організаційні і тактичні аспекти). - К., 1999. - 20с.

3. Волобуєв А.Ф. Тактика допиту. - Х.: Ун-т внутр. справ, 1997. - 28с.

4. Ищенко Е.П. Использование современных научно-технических средств при расследовании уголовных дел. - Свердловск, 1985. - 56с.

5. Леви А.А. Получение и проверка показаний следователем. - М.: Юрид. лит., 1987. - 112с.

6. Лускатов О.В. Можливості криміналістичного відеозапису для подолання деяких причин нерозкриття злочинів // Вісник Національного університету внутрішніх справ. - 2001. - № 14. - С. 22-27.

7. Рыжаков А.П. Следственные действия и иные способы собирания доказательств. - М.: Филинъ, 1997. - 336с.

8. Соловьев А.Б. Использование доказательств при допросе на предварительном следствии. - М.: Юрлитинформ, 2001. - 132с.

9. Тищенко П.П. Тактика и психологические основы допроса (опроса). - Домодедово: ВИПК работников МВД России, 1998. - 52с.

10.Удалова Л.Д. Допит: деякі проблеми використання нетрадиційних засобів та методів під час його провадження // Пробл. правознавства та правоохоронної діяльності: Збірник наукових статей. - 2001. - № 1. - С.172-174.

Заняття № 1 (2год.)

Завдання на самопідготовку:

1. Згідно плану заняття підготувати відповіді на питання № 1, 2.

2. Вивчити ввідну №15 і скласти перелік питань, які необхідно поставити під час проведення одночасного допитусвідків Несторенка В.В. та Іваненка М.І. і підозрюваного Петренка Г.В. для з’ясування причин розбіжностей у їхніх показаннях.

Ввідна №15:

Під час проведення одночасного допитусвідки Іващенко М.І. і Нестеренко В.В. підтвердили свої показання, які раніше давали під час допиту.

Підозрюваний Петренко Г.В. змінив раніше надані ним показання і пояснив, що 20 лютого цього року він дійсно приїжджав на вул. Польову, 10, де при вході до під’їзду, його зупинила консьєржка і запитала куди він йде. Петренко відповів що являється працівником інтернеткомпанії «Притекс» і прийшов виконати заявку мешканців цього будинку, а також те, що буде працювати на даху. Консьєржка нічого не запідозрила і пропустила його. Через 15-20 хв. Петренко вийшов з під’їзду, зупинив таксі і попросив відвезти до м. Краснограда, але вже в дорозі попросив водія відвезти його назад у Харків. Приїхавши до зупинки «вул. Одеська», Петренко сказав таксисту, що в нього не вистачить грошей за оплату таксі і залишив як заставу печатку, пообіцявши забрати її наступного тижня. Водій залишив йому номер свого мобільного телефону, але Петренко йому не дзвонив і печатку не забирав.

Практична робота на занятті № 1:

1. Розгляд питань згідно плану заняття.

2. Заслухати та обговорити протокол одночасного допитупідозрюваного Петренка Г.В. і свідків Несторенка В.В. та Іваненка М.І., використовуючи відеозапис.

Заняття № 2 (2год.)

Завдання на самопідготовку:

1. Згідно плану заняття підготувати відповіді на питання № 3, 4.

2. Зміст та форма протоколу одночасного допиту двох осіб.

Практична робота на занятті № 2:

1. Розгляд питань згідно плану заняття.

2. Скласти протокол одночасного допитупідозрюваного Петренка Г.В. і свідків Несторенка В.В. та Іваненка М.І.Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 133. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.005 сек.) русская версия | украинская версия