Тести різних рівнів
1. * Хвора 26 років. Захворіла після пологів, які відбулися 12 місяців тому. Пологи були важкими, у ранньому післяпологовому періоді була кровотеча, ДВС-синдром. Скарги на головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, випадання волосся на голові і на лобку. АТ - 90/50 мм рт.ст., температура тіла - 35,8°С. Менструальна функція після пологів не відновлюється. При гінекологічному дослідженні виявлено: матка зменшена в розмірах, яєчники не пальпуються, відзначається сухість слизової піхви. Базальна температура монофазна, нижче 37°С, симптоми "зіниці" та "папороті" негативні. З чим пов'язаний патогенез захворювання? + А. Зі зниженням функції гіпофіза. В. З надлишковою продукцією пролактину. С. Зі зниженням функції яєчників. D. З порушенням функції надниркових залоз. Е. З гіперпродукцією андрогенів.
2. * Хвора 28 років доставлена в гінекологічне відділення зі скаргами на різкий біль у правій здухвинній ділянці, яка виникла після підняття тяжкості. Остання менструація 10 днів тому, в строк. При огляді в дзеркалах: піхва і шийка матки без особливостей. При піхвовому дослідженні тіло матки і придатки не доступні пальпації через різку хворобливость і напругу м'язів передньої черевної стінки. Задній звід нависає, болісний. Що необхідно зробити для уточнення діагнозу? A. Гістероскопію. B. Кольпоскопію. C. Кульдоскопію. D. Визначити хоріонічний гонадропін. + E. Пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви.
3. * Хвора 27 років протягом 5 років лікується з приводу хронічного аднекситу, доставлена в гінекологічне відділення з ознаками пельвіоперитоніту. У чоловіка хронічний уретрит. Які дослідження слід призначити для діагностики збудника захворювання? A. Бактеріологічне дослідження вагінального вмісту. B. Бактеріоскопічне дослідження вагінального вмісту. + C. Пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви, бак.посів отриманого пунктату на гонорею. D. Клінічний аналіз крові, бак.посвів крові. E. Бактеріологічне дослідження після провокації.
4. * У здорової жінки на 15 день менструального циклу при кольпоцітологічному дослідженні встановлено, що індекс дозрівання 0/12/88, каріопікнотічний індекс 80%. Про що свідчать такі показники? A. Про наступ фази ранньої проліферації. B. Про глибокі ендокринні порушення. + C. Про наступ овуляції. D. Про наступ фази пізньої овуляції. E. Про наступ фази секреції.
5. * До лікаря жіночої консультації звернулася жінка 28 років зі скаргами на періодичні ниючі болі внизу живота, субфебрильну температуру, нічний потовиділення, олігоменорею, альгодисменорею, безпліддя протягом 7 років. Жінка схудла на 7 кг. При бімануальному дослідженні: матка не збільшена, рухома, безболісна, придатки тяжисті, безболісні. Яке першочергове обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу? A. Рентгенологічне дослідження легенів. B. Посів сечі. C. Гістеросальпінгографію. D. Аналіз виділень. + E. Посіви менструальної крові тричі упродовж однієї менструації.
6. * У санпропускник машиною швидкої допомоги доставлена хвора 32 років зі скаргами на інтенсивні болі внизу живота, які виникли раптово півгодини тому. Була короткочасна втрата свідомості, турбує запаморочення, загальна слабкість, болі посилилися. Температура тіла 36,7 ˚ С. У яке відділення госпіталізувати хвору? + A. У відділення оперативної гінекології. B. У обсерваційне відділення. C. У відділення патології вагітних. D. У відділення консервативної гінекології. E. У фізіологічне відділення.
7. * Хвора скаржиться на різкий біль внизу живота. Menses 2 тижні тому, після затримки. При бімануальне дослідженні матка не збільшена, задній звід нависає, болючий, пальпація придатків праворуч різко болюча, неможлива. З метою діагностики якої патології показана пункція черевної порожнини через заднє склепіння піхви? A. Маткової кровотечі. B. Маткової вагітності. C. Прогресуючої позаматкової вагітності. D. Обмеженого перитоніту. + E. Внутрішньочеревної кровотечі.
8. * У санпропускник машиною швидкої допомоги доставлена хвора 36 років зі скаргами на сильні болі внизу живота, які турбують протягом трьох днів, останнім часом посилилися. Температура тіла 38,2 ˚ С. В анамнезі - хронічний двосторонній аднексит. У яке відділення госпіталізувати хвору? A. У обсерваційне відділення. + B. У відділення консервативної гінекології. C. У відділення патології вагітних. D. У відділення оперативної гінекології. E. У фізіологічне відділення.
9. * Жінка 18 років звернулася до гінеколога з бажанням обстежитися на хламідіоз. Який метод є "золотим стандартом" у діагностиці сечостатевого хламідіозу? A. Імуноферментного аналізу. B. Полімеразної ланцюгової реакції. C. Цитологічний. D. Серологічний. + E. Культуральний.
10. * Жінка 50 років скаржиться на інтенсивну кровотечу зі статевих шляхів протягом 8 днів, яка виникла після 2-річної аменореї, слабкість. При бімануальному дослідженні: шийка матки без змін, тіло матки звичайних розмірів, безболісне. Придатки без особливостей з обох сторін. З піхви - рясні кров'янисті виділення. Яка тактика найбільш доцільна? + A. Фракційне вишкрібання слизової оболонки матки. B. Надпіхвова ампутація матки. C. Екстирпація матки. D. Гормональна терапія. E. Гемостатична терапія.
11.Тема наступного заняття: « Порушення менструальної функції. Нейроендокринні синдроми в гінекології»
|