Примірна схема аналізу заняття з декоративного малювання
1. Відповідність теми, мети заняття завданням програми д/с. Врахування регіональних особливостей декоративно-прикладного мистецтва. 2. Підготовка вихователя до заняття. 3. Які методи і прийоми використані у вступній частині заняття? 4. Як проведено розгляд і аналіз творів декоративно-прикладного мистецтва? Чи були відмічені характерні особливості розпису? 5. Які прийоми використані під час розгляду зразків робіт? 6. Чи був показ і пояснення процесу виконання роботи? 7. Активність дітей під час розгляду і в процесі пояснення завдання? 8. Як керує вихователь процесом роботи? 9. Як проведено аналіз дитячих робіт? Чи відмічені прояви творчості? 10. Яка якість дитячих малюнків? Чи передані характерні особливості виду декоративно-прикладного мистецтва? Методика розвитку мовлення Структура комбінованих занять з розвитку мовлення
1. Вступна бесіда чи розповідь. 2. Словникова робота за темою (повторення лексики попереднього заняття в межах однієї теми, введення нових слів, закріплення їх), ігри та ігрові вправи. 3. Фонетика: показ артикуляції звуків, вимова звуків та звукосполучень української мови, ігри, вправи, чистомовки, скоромовки на закріплення звуків. 4. Діалог з теми, яка вивчається, фізкультхвилинка. 5. Навчання розповідання: розповідь за картиною, описові розповіді з власного досвіду, переказування художніх текстів. 6. Граматика: ігри та вправи на формування граматичної правильності українською мовлення. 7. Ігри та вправи на закріплення теми. Примірний конспект заняття з розвитку мовлення.
Тема. Формування морально-етичних правил та розвиток творчих здібностей дітей на заняттях з художньо-мовленнєвої діяльності. Мета: Розширювати, поглиблювати і систематизувати знання дітей про моральні норми та правила поведінки, прийняті в суспільстві. Викликати бажання культурно поводитись, додержувати правила морально-етичних норм. Розвивати вміння справедливо оцінювати свої та чужі вчинки. Сприяти розвитку творчих здібностей під час проведення ігор-драматизацій, інсценівок, розігруванні віршів по ролям. Вчити дітей уміти сприймати художні твори. Виховувати стійку увагу. Розвивати мову дітей. Хід заняття – Діти, на сьогоднішньому занятті ми поговоримо про те, як потрібно проводити себе з товаришами, про те, що таке дружба і яку людину можна назвати другом. Круг вогника лунає дзвінкий веселий сміх. Нас дружба зігріває, єднає пісня всіх. Ти, вогнище дружби до нас говори! Ти, пісне крилата, над світом лети Ми дружно живемо, і дружно граєм ми. – Як ви думаєте, що зігріває і єднає людей? – Як живуть люди там, де є дружба? – Як ви думаєте, що означає слово дружити? – Добре, а тепер я пропоную послухати цікаве оповідання, яке написав М. Стеценко і називається воно «Новий велосипед» (читання оповідання). – Куди Левко прийшов з новим велосипедом? – Хто оточив Левка? – Про що його просили? – Чи поділився він велосипедом? – Що робив Левко зі своїм велосипедом? – Куди він його відвіз? – А ви чи вмієте ділитися іграшками з друзями? (Розповіді аналогій із життя). – Це оповідання, діти, мені нагадало одне з правил поведінки. Я почну, а ви закінчите. «Якщо іграшка одна, то слід гратися з нею по черзі». Читання вірша А.Костецького "Утрьох". Читання вірша по ролям. – Звісно, не можна знайти товариша, якщо не вмієш ділитися, допомагати, вибачати. Саме про це нам покажуть інсценівку на оповідання М. Стеценка «Гіркий апельсин». – Як ви думаєте, чому Оленка сказала, що апельсин гіркий і несмачний? – Що сталося з апельсином? – Чи поспівчував Сергій Оленці? – А як би ви вчинили на її місці? Запам’ятайте правило: «Гостинцями потрібно ділитись». Далі вихователь читає вірш А.Костецького «Секрет». Вихователь пропонує розглянути ілюстрації, на яких зображені різні вчинки дітей, правила у віршах. – На товариша не злися Краще ніжно посміхнися. – Завжди гостинцями ділись Пригощай і не скупись. – Якщо твій товариш менший Відступи йому ти перший. – Дружба всіх дітей єднає Жадібних не полюбляє. Підсумок заняття. Узагальнююча бесіда.
|