Розробка програми мигання символів.
Скласти підпрограму виведення на шестизнакове семисегментне табло цифри 8 на 2, 4 і 6 місця і організувати їх мигання. 1. Визначити керуюче слово (табл. 2.2). Таблиця 2.2. Керуюче слово
2. Визначити двійкову комбінацію символу, який заданий викладачем (табл. 2.3). Таблиця 2.3 Кодування символу
3. Визначити двійкову комбінацію індикаторів, які задані викладачем (табл. 2.4). Таблиця 2.4 Кодування індикаторів
4. Оформити програму (табл. 2.5). Таблиця 2.5 Підпрограма виведення на шестизнакове семисегментне табло цифр 8 на 3,4 і 6 місця і організація їх мигання.
3 Методика виконання завдання № 3 [2, 3, 4]
СКЛАСТИ ПІДПРОГРАМУ ВИВЕДЕННЯ НА ШЕСТИЗНАКОВЕ СЕМИСЕГМЕНТНЕ ТАБЛО ЗАДАНОГО ЗНАКУ НА ЗАДАНІ МІСЦЯ ТА ОРГАНІЗУВАТИ МИГАННЯ СИМВОЛІВ У ДВОХ РЕЖИМАХ: БЕЗПЕРЕРВНЕ, ОДНОЧАСНЕ І ПОЧЕРГОВЕ Алгоритм програми запалювання символів наведено на рис. 3.1. Режим (01 або 02) записують у будь-який елемент пам’яті, яка не використовується при написані основної програми і підпрограм. Виклик режиму проводять командою LDA <адреса запису режиму>. Для аналізу записаного режиму користуються командами порівняння і умовного переходу.
Команда порівняння має наступні мнемонічні зображення: CMP R; CPI <байт>. В першій команді вміст акумулятора (А) порівнюється з вмістом будь-якого регістра (R), і за результатом порівняння встановлюються значення регістру стану. В другій команді вміст А порівнюється з вмістом другого байту команди, при цьому також виставляються значення регістру стану. Так, якщо в А записано число 30 Н, то команда CPI 26 Н порівнює числа 30 Н і 26 Н. Порівняння здійснюється за допомогою віднімання: 30 – 26 = 4 – результат позитивний (стан Р), парний (стан РЕ), не дорівнює 0 (стан NZ), нема переносу (стан NC). В програмі порівняння проводимо з числом 01 (02), і аналізуємо стан NZ. Для аналізу регістра стану і передачі керування в задану область програми, використовуються команди умовних переходів до команд і умовних переходів до підпрограм. J < умова > < адреса переходу> С < умова > < адреса переходу> В цих командах відбувається перехід за вказаною адресою, якщо виконується умова. Якщо умова не виконується, то програма продовжується далі. ПРИКЛАДИ:1. JNZ 0950 H. За цією командою відбувається перехід до елементу пам¢яті 950 Н, якщо результат порівняння не дорівнює нулю. 2. СZ 0 А 00 H за цією командою відбудеться перехід до підпрограми, що починається з адреси А 00 Н, якщо результат порівняння дорівнює нулю. Програма повинна реалізовувати почергову видачу на шину сегментів кодів відповідних символів і видачу керуючих сигналів на шину керування. Для визначення цих керуючих сигналів необхідно користуватися даними завдання 1 (табл. 1.4). Підпрограму затримки написати аналогічно наведеній в завданні 2 (табл. 2.1).
|