Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 9
Сільськогосподарський кооператив „Прогрес” (далі – кооператив) звернувся до територіального органу Мінприроди в області (далі – управління) щодо надання дозволу на спеціальне водокористування у формі скидання зворотних вод в озеро, розташоване на межі сільськогосподарських угідь кооперативу, а також затвердження лімітів на відповідні скиди. Свою заяву кооператив пояснив виробничою необхідністю, яка полягає у налагодженні ним виробництва овочевих напівфабрикатів.

Управління відмовило кооперативу, вказавши, що озеро, завдяки підземним джерелам, має природні лікувальні властивості, що унеможливлює його використання в будь-яких інших цілях.

Кооператив оскаржив відмову управління в судовому порядку, вказавши, що будь-яких належних підтверджень того, що озеро має лікувальні властивості, немає, а тому відмова є неправомірною.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Яким є порядок віднесення водних об’єктів до числа тих, що мають природні лікувальні властивості?

Який порядок використання водних об’єктів, що мають природні лікувальні властивості, встановлений чинним законодавстом?

Надати правову оцінку позицій кооперативу та управління.

Вирішити справу.

 

 

Задача 10

Підприємство з виробництва агрохімікатів „Азот” (далі – Підприємство) з метою розширення виробництва планує будівництво нового цеху для пакування добрив для експорту. Технологією пакування передбачено використання вод р. Дніпро, що знаходиться поруч. Для реалізації вказаного проекту Підприємство отримало дозвіл на будівництво, замовило розроблення проектно-кошторисної документації та отримало дозвіл на початок будівельних робіт.

Громадська організація „Екологія XXI” звернулась до суду із позовом до Підприємства про скасування виданих йому вищевказаних дозволів та про заборону проведення будівельних робіт. Позовні вимоги мотивувались тим, що: 1) щодо проекту Підприємства не було проведено екологічної експертизи на предмет відсутності негативного впливу на води, що є обов’язковим; 2) в розробленому проекті не враховано необхідності забезпечення раціонального використання вод та охорони їх від забруднення та засмічення.

Підприємство проти позову заперечило, вказавши, що будь-які порушення чинного законодавства при будівництві відсутні.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Яким є порядок проектування та будівництва об’єктів, що можуть негативно впливати на води?

Надати правову оцінку позицій громадської організації „Екологія ХХІ” та Підприємства.

Вирішити справу.

Тема 11: Правовий режим використання, відтворення та охорони лісів в Україні

Практичне заняття 1. Правовий режим використання, відтворення та охорони лісів (1 год.)

1. Право власності та користування лісами.

2. Порядок надання лісових ресурсів в користування.

3. Особливості правосуб’єктності лісокористувачів.

4. Відповідальність за порушення лісового законодавства.

 

Задача 1

ТОВ „Меблі Прикарпаття”, м. Івано-Франківськ (далі – ТОВ), звернулось до Державного підприємства „Хустський лісгосп”, Закарпатська область (далі – ДП) із клопотанням надати лісорубний квиток для проведення рубок головного користування з метою заготівлі деревини для виробництва меблів. У відповіді ДП зазначалось, що видавати вказаний квиток воно не має права, однак дозволяє здійснювати ТОВ рубки на підставі лісорубного квитка, виданого на ім’я ДП.

ТОВ погодилось із пропозицією ДП та заготовило 5 тис. куб. м. деревини. Зазначений факт було виявлено Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області (далі – Інспекція), внаслідок чого притягнуто директора ТОВ до адміністративної відповідальності за спеціальне використання лісових ресурсів без дозволу, а також подано до суду позов до ТОВ про відшкодування шкоди, заподіяної незаконною вирубкою.

ТОВ проти позову заперечило, вказавши, що співвідповідачем повинно бути ДП, яке дозволило вирубку.

Визначити види правовідносин, які виникли.Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 130. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия