Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вирішити справу.
 

 

Задача 9

У зв’язку із освоєнням нових родовищ вугілля в межах Донецького басейну Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (далі – Міністерство) звернулось із листом до Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі – Служба), в якому просило підготувати позови про зобов’язання власників земельних ділянок, на яких планується відповідне освоєння, укласти договори їх оренди із Державним підприємством „Донецьквугілля”. Обов’язок укласти такі договори Міністерство мотивувало суспільною важливістю проведення таких робіт, а також законодавством про підвищення престижності шахтарської праці.

Комітет підготував відповідні позови та звернувся із ними до суду. Власники земельних ділянок проти позовів заперечували, зазначивши, що в Україні діє принцип свободи договору, і жодним нормативним актом виключення із такого принципу у випадку освоєння нових вугільних родовищ не передбачено. Більш того, до повноважень Служби не належить подача позовів у таких випадках.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Надати правову оцінку позицій Міністерства, Служби та власників земельних ділянок.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Вирішити справу.

 

 

Задача 10

До Кабінету Міністрів України звернулись представники одного із навчальних закладів із пропозицією розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону, яким пропонується упорядкувати правовий режим підземних вод. Так, на даний час зазначений режим фактично має подвійний характер, поєднуючи режим надр та вод, що ускладнює правове регулювання відповідних відносин. З огляду на зазначене, пропонується поширити на підземні води виключно водне законодавство України.

Кабінет Міністрів України звернувся для надання пропозицій до провідних наукових юридичних установ України.

 

Визначити правовідносини, які виникли.

Охарактеризувати правовий режим підземних вод за чинним законодавством.

В чому полягає подвійність такого режиму?

Надати оцінку запропонованим змінам щодо поширення на підземні води виключно водного законодавства України.

 

 

Задача 11

До прокуратури Тернопільської області звернувся голова сільської ради с. Різдвяни Теребовлянського району, занепокоєний тим, що біля його села працює техніка і невідомі люди незаконно видобувають корисні копалини, що загрожує будинкам, іншому майну та безпеці мешканців села.

На виконання доручення прокуратури Тернопільської області інспектори Держекоінспекції перевірили законність використання корисних копалин на території Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району.

У ході перевірки за межами с. Різдвяни біля с. Бернадівка Теребовлянського району виявлено незаконно діючий кам’яний кар’єр, у межах якого троє осіб проводили видобувні роботи. На території кар’єру виявлено складування незаконно видобутого каменю пісковика (плитки). Дозвільну документацію на розробку кар’єру надано не було.

Перевіркою також зафіксовано знесення лісових насаджень площею 160 кв.м. На даній ділянці механізованим способом проведено зняття верхнього шару ґрунту зі скиданням його на суміжну ділянку кар’єру. По периметру розритої лісової ділянки виявлено пні 35 незаконно зрізаних та викорчуваних дерев.

Збитки, завдані державі внаслідок незаконного користування надрами та вирубки лісових насаджень, становлять відповідно 10,857 тис. грн. та 16,037 тис. грн.

Матеріали перевірки направлені до прокуратури Тернопільської області для вжиття заходів прокурорського реагування.

 

Визначити правовідносини, які виникли.

За яких умов допускається використання корисних копалин відповідно до українського законодавства?

Які порушення законодавства допущені в даному випадку? Яка відповідальність передбачена за такі правопорушення? Які заходи повинні бути вжитті для усунення порушень?

Вирішити справу.

 

 Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 154. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия