Вирішити справу. Перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства, проведеною прокуратурою Миколаївської області
Задача 2 Перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства, проведеною прокуратурою Миколаївської області, виявлено будівництво на території ботанічного саду „Веселинівський” готельного комплексу та спортивного майданчику з тенісними кортами та біговими доріжками. Зазначене будівництво здійснюється ТОВ „Турист-сервіс”, яке уклало договір про спільну діяльність із адміністрацією саду. За умовами договору адміністрація дозволяє ТОВ здійснювати будівництво і надавати після його завершення туристичні послуги, а ТОВ відраховує на потреби парку до 15 % доходу щомісяця. Прокурор області звернувся до суду про визнання договору між ТОВ та адміністрацією саду недійсним через його невідповідність чинному законодавству, а також про зобов’язання ТОВ знести незаконно збудовані комплекс та спортивний майданчик.
Визначити види правовідносин, які виникли. Які особливості правового режиму національних ботанічних садів визначені чинним законодавстом? Проаналізувати договір між ТОВ та адміністрацією саду на відповідність вимогам чинного законодавства. Надати правову оцінку позиції прокуратури області. Вирішити справу.
Задача 3 Дирекція регіонального ландшафтного парку уклала договір із фермером Гачківським А. про використання під сінокоси 5,3 га заповідної зони та 3,1 га зони стаціонарної рекреації для випасання худоби за умови, що фермер забезпечуватиме продуктами харчування ресторани готелю та кемпінгу, що розташовані в межах господарської зони, дасть можливість розмістити на належній йому на праві власності частині сільськогосподарських угідь наметовий табір поблизу ставка сільськогосподарського кооперативу „Нива” для оздоровлення відпочивальників. Внаслідок сильних дощів використати сінокоси і пасовища фермер не зміг, а тому він в односторонньому порядку припинив виконувати умови договору із дирекцією. Дирекція звернулась до суду із позовом про зобов’язання фермера виконувати умови договору. В свою чергу, Гачківський А. заявив зустрічні позовні вимоги про визнання договору недійсним у зв’язку з його невідповідністю чинному законодавству.
Визначити види правовідносин, які виникли. Які особливості правового режиму регіональних ландшафтних парків встановлені чинним законодавстом? Проаналізувати зазначений договір на відповідність вимогам чинного законодавства. Надати правову оцінку позицій дирекції регіонального ландшафтного парку та фермера Гачківського А. Вирішити справу.
Задача 4 У зв’язку із створенням національного природного парку „Подільський” та необхідністю розробки проекту організації його території, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних об’єктів та комплексів, створення системи охорони його території та об’єктів виникла потреба розмежувати функції щодо контролю за дотриманням режиму парку між органами Державної екологічної інспекції та службою охорони цього парку. Відповідно до наказу начальника Державної екологічної інспекції в області (далі – Інспекція) контролюючі повноваження служби охорони парку повинні поширюватись виключно на забезпечення додержання правового режиму в заповідній зоні, зонах регульованої та стаціонарної рекреації. Працівники ж Інспекції здійснюватимуть контроль в межах господарської зони парку. Новостворена дирекція парку проти вказаного розподілу повноважень заперечувала, вважаючи, що територія парку в цілому є єдиним об’єктом охорони та правової регламентації, а тому на всю цю територію повинна поширюватись юрисдикція виключно служби охорони парку. Для врегулювання спору, що виник, начальник Інспекції та дирекція парку звернулись за роз’ясненням до юридичної служби Мінприроди України.
Визначити види правовідносин, які виникли. У чому полягають особливості правового режиму національних природних парків? Який порядок організації та які повноваження служби охорони національних природних парків передбачені чинним законодавстом?
|