Чи відносяться проліски та радіола рожева до рослин, занесених до Червоної книги України і як це можна з’ясувати?
Вирішити справу.
Задача 4 Державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища став свідком забруднення міського скверу добривами з вмістом сірки. В результаті зазначених дій була пошкоджена клумба із квітами та декоративні кущі. При складані протоколу про виявлене порушення з’ясувалося, що такі ж дії (складання протоколу) вже здійснює інспектор з контролю за використанням та охороною земель, що також оперативно прибув на місце порушення.
Визначити види правовідносин, які виникли. Дати характеристику законодавства, що визначає правовий режим зелених насаджень населених пунктів. Якими мають бути дії інспекторів? Який порядок притягнення порушника до відповідальності у ситуації, що склалася? Яким чином і ким має бути розглянута справа про адміністративне правопорушення і накладене стягнення? Задача 5 В м. Києві було розпочато будівництво православного храму, який повинен стати найбільшим у Європі. Будівництво церкви викликало протест у місцевих жителів, які періодично проводять акції протесту під будівельним забором. Незадоволення громадян викликає те, що будівництво здійснюється в парку, який є єдиною „зеленою зоною” у надзвичайно перевантаженому транспортом районі. З моменту початку будівництва у парку було знищено унікальне різнотрав’я, порушено місця гніздівлі птахів, зник охоронний щит „пам’ятка природи”. Відповідно до архітектурного проекту заради будівництва церкви парк буде вирубаний повністю, хоч у Генеральному плані міста ця ділянка зазначена як „зелена зона”.
Визначити види правовідносин, які виникли. Розкрити ознаки правового режиму рослин у межах парків та зелених зон населених пунктів. Чи були допущені порушення законодавства в даному випадку? Надати правову оцінку всім зазначеним діям.
Тема 13: Правовий режим охорони та використання об’єктів тваринного світу в Україні Практичне заняття 1. Правовий режим охорони та використання об’єктів тваринного світу в Україні (1 год.) 1. Право власності та користування об’єктами тваринного світу. 2. Особливості правосуб’єктності користувачів об’єктів тваринного світу. 3. Управління в сфері охорони та використання об’єктів тваринного світу. 4. Відповідальність за порушення законодавства про тваринний світ.
Задача 1 Внаслідок перевірки, проведеної співробітниками Васильківського міськрайвідділу внутрішніх справ УМВС України в Київській області за скаргою мешканця м. Василькова Тараненка О., в домоволодінні його сусіда Кротова Г. було виявлено мавпу, пуму, двох левенят та ведмедя. Враховуючи відсутність у Кротова Г. будь-яких дозволів на утримання вказаної зоологічної колекції, вони були вилучені та передані до Київського зоопарку, а Кротова Г. притягнуто до адміністративної відповідальності. Не погоджуючись із рішенням працівників міліції, Кротов Г. звернувся до суду із позовом про захист права власності до міськрайвідділу та Київського зоопарку, в якому просив повернути йому тварин. В обґрунтування своїх вимог Кротов Г. зазначив, що: 1) тварини були придбані ним за договорами купівлі-продажу правомірно, а тому він є їх власником – особою, яка має право володіти, користуватись і розпоряджатись тваринами на власний розсуд, право власності є непорушним та гарантується державою; 2) положення законодавства України про тваринний світ в частині дозволів на спеціальне використання тварин поширюються виключно на тварин, що знаходяться у стані природної волі і не мають жодного відношення до нього; 3) чинним законодавством не передбачено порядку отримання дозволів на утримання зоологічних колекцій, що унеможливлює наявність такого дозволу у Кротова Г.
Визначити види правовідносин, які виникли. Чи є тварини Кротова Г. зоологічною колекцією в розумінні чинного законодавства? Чи потребує наявність тварин у Кротова Г. будь-яких спеціальних дозволів? Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство діям та позиціям органів внутрішніх справ і громадянина Кротова Г.
|