Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 7. Державною екологічною інспекцією в Харківській області перевірено Державне підприємство “Зміївське лісове господарство” (далі – ДП) в частині дотримання норм
Державною екологічною інспекцією в Харківській області перевірено Державне підприємство “Зміївське лісове господарство” (далі – ДП) в частині дотримання норм природоохоронного законодавства.

Відповідно до плану проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП заплановано проведення вибіркових санітарних рубок на території лісництва.

Вирубка проводилась без попереднього погодження плану вирубки з органами Мінприроди України. Крім того, в актах обстеження не було вказано терміновість вирубки, технологію проведення робіт, способи та методи лісовідновлення тощо.

На території лісництва заготовлена деревина залишалась у місцях рубок та не вживалось ніяких заходів до захисту деревини від шкідників.

На підставі виявлених правопорушень Державна екологічна інспекція в Харківській області звернулася до суду з позовною заявою про відшкодування шкоди, завданої незаконною вирубкою лісу.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Які повноваження надані Державній екологічній інспекції щодо контролю за дотриманням лісового законодавства?

Які порушення екологічного законодавства були допущені?

Яке рішення повинен прийняти суд?

Вирішити справу.

Задача 8

Під час проведення перевірки ДП “Червоноармійський лісгосп АПК” щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства встановлено, що виробнича діяльність підприємства здійснюється з порушенням вимог природоохоронного законодавства, а саме:

– пошкоджено два дерева до ступеня припинення росту та 10 – до ступеня неприпинення росту, незаконно зрізано 20 дерев за межами лісосіки;

– складування лісопродукції проводиться до сироростучих дерев, які не намічені в рубку, порушуються правила пожежної безпеки в лісах;

– під час перевірки зафіксовано факт складування піску для обробки доріг на площі 0,129 га на землях лісогосподарського призначення.

За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 9 осіб, загальна сума штрафів складає 1304 гривні. За фактом складування піску до адміністративної відповідальності притягнуто директора філії “Червоноармійський райавтодор”.

Збитки, нанесені навколишньому природному середовищу, обраховуються.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Які види екологічних правопорушень мають місце в даному разі? Які особливості обрахування та компенсації шкоди, заподіяної лісу та лісовому господарству, закріплені у чинному законодавстві?

Вирішити справу.

Задача 9

Територіальним органом лісового господарства Івано-Франківської області Товариству з обмеженою відповідальністю „Пересвіт” (далі – ТОВ) видано лісорубний квиток на право проведення рубок в гірських лісах на території області.

Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор оскаржив у судовому порядку рішення органу лісового господарства, вказавши на його незаконність, адже: 1) право проведення рубок може бути надано лише власникам лісів або постійним лісокористувачам; 2) на проведення вирубки лісу на території Івано-Франківської області законодавством України введено мораторій, що означає повну заборону такої вирубки.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Які особливості заготівлі деревини під час проведення рубок головного користування у Карпатському регіоні?

Надати правову оцінку позиції органу лісового господарства.

Надати правову оцінку позиції прокурора.

Вирішити справу.

Тема 12: Правовий режим використання та охорони рослинного світу в Україні

Практичне заняття 1. Правовий режим використання та охорони рослинного світу в Україні (2 год)

1. Право власності та користування об’єктами рослинного світу.

2. Особливості правосуб’єктності користувачів об’єктів рослинного світу.

3. Управління в сфері використання об’єктів рослинного світу.

4. Відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ.

 

 Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 99. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия