Задача 9. Приватне підприємство з переробки побутових відходів „Зелене місто” (далді – ПП) облаштувало майданчик під відкритим небом для тимчасового зберігання
Приватне підприємство з переробки побутових відходів „Зелене місто” (далді – ПП) облаштувало майданчик під відкритим небом для тимчасового зберігання підготовлених до переробки відходів. Головний лікар місцевої санепідемстанції виніс постанову про заборону діяльності ПП у зв’язку із відсутністю спеціального дозволу на викиди, які мають місце при випаровуванні забруднюючих речовин із відходів. ПП оскаржило дії санітарного лікаря, мотивуючи свою позицію наявністю всіх необхідних для розміщення відходів дозволів та відсутністю у зв’язку із цим потреби у дозволі на викиди.
Визначити види правовідносин, які виникли. Про які види дозволів йдеться в даному разі? Чи надає наявність дозволів на розміщення відходів право здійснювати викиди забруднюючих речовин, що містяться у відходах? Надати правову оцінку позиціям та діям санітарного лікаря і ПП. Вирішити справу.
Задача 10 Військовослужбовцями Держприкордонслужби України у Чорному морі неподалік порту Іллічівськ було затримано нігерійський танкер із нафтопродуктами, який прямував в Україну. Танкеру було заборонено входження в територіальні води України через відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в повітря, які здійснювались від роботи двигунів, як це передбачено для пересувних джерел таких викидів законодавством України. Власник нафтопродуктів, які перевозились на танкері, оскаржив дії військовослужбовців до суду, а також заявив вимогу про стягнення з Держприкордонслужби України шкоди, заподіяної власнику неможливістю своєчасно поставити нафтопродукти їхукраїнському покупцеві.
Визначити види правовідносин, які виникли. Надати правову оцінку позиції та діям військовослужбовців Держприкордонслужби. Чи є їх дії правомірними? Надати правову оцінку позиції власника нафтопродуктів. Вирішити справу.
Практичні завдання до Змістовного модулю 3 “Прирохоохоронне право. Право екологічної безпеки. Міжнародно-правове співробітництво України в галузі екології (міжнародне екологічне право)” Тема 15: Правовий режим використання та охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду за законодавством України Практичне заняття 1. Правовий режим територій та об’єктів природно-заповідного фонду за законодавством України (1 год.) 1. Поняття та склад природно-заповідного фонду: законодавчі та наукові підходи. 2. Правові форми та види використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду. 3. Структурно-функціональне забезпечення організації, охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду. 4. Правовий режим окремих територій та об’єктів природно-заповідного фонду. 5. Правові та економічні засоби збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду. 6. Юридична відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд. Задача 1 Олександрівська районна рада Кіровоградської області прийняла рішення про звернення до обласної ради з клопотанням про створення на території району природного заповідника. Отримавши рішення районної ради, голова обласної ради звернувся до Президента України з проханням підтримати ініціативу щодо створення заповідника. За наслідками розгляду листа голови обласної ради у його задоволенні було відмовлено. У відповіді за підписом голови Адміністрації Президента України зазначалось, що: 1) порушено процедуру ініціювання питання про створення природного заповідника; 2) не надано наукового обґрунтування доцільності створення заповідника; 3) Державним бюджетом України на поточний рік не передбачено витрат на створення об’єктів природно-заповідного фонду на території Кіровоградської області.
Визначити види правовідносин, які виникли. У чому полягають особливості правового режиму природних заповідників? Який порядок створення природних заповідників визначено чинним законодавством? Надати правову оцінку позиціям та діям районної ради, голови обласної ради та Адміністрації Президента України.
|