Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 4. З метою раціонального використання та охорони природоресурсового потенціалу міста у проекті генерального плану передбачено поділ його території за
З метою раціонального використання та охорони природоресурсового потенціалу міста у проекті генерального плану передбачено поділ його території за ландшафтними ознаками. Виділено, зокрема, сельбищний, промисловий, рекреаційний, сільськогосподарський, заповідний, природний та міський ландшафти.

Під час розгляду проекту генерального плану міста в обласній державній адміністрації генеральному проектувальнику було зауважено, що такий поділ не узгоджується з функціональним призначенням земель міста. Зокрема, заступник начальника територіального управління Мінприроди України в області заперечував проти виділення сільськогосподарського та природного ландшафтів, які, на його погляд, мають бути охоплені рекреаційним ландшафтом. З огляду на це, вони запропонували поділ ландшафту міста на 2 рівні: природний та антропогенний, у межах яких виділили відповідно території заповідних, лікувально-оздоровчих, рекреаційних та житлово-господарського, промислового, водогосподарського ландшафтів.

Генеральний проектувальник не погодився з таким функціональним зонуванням території міста, вважаючи, що це призведе до обмеження господарської діяльності в місті та його залежності від прилеглих до міста територій.

У запропонованому генеральним проектувальником варіанті проект було схвалено облдержадміністрацією. Вважаючи такий підхід незаконним, начальник територіального управління Мінприроди України в області оскаржив рішення облдержадміністрації до облради.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Надати правову оцінку проекту генерального плану, запропонованого генеральним проектувальником.

Надати правову оцінку позиції начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області.

Яким має бути рішення облради?

Тема 18: Правовий режим використання та охорони виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу

Практичне заняття 1. Правовий режим виключної (морської) економічної зони України та континентального шельфу (1 год.)

1. Виключна (морська) економічна зона та континентальний шельф як складові навколишнього природного середовища та об’єкти правової охорони і використання.

2. Правові форми та види використання виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу.

3. Структурно-функціональне забезпечення охорони і використання виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу.

4. Правове регулювання наукових досліджень у виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі.

5. Юридична відповідальність за порушення законодавства про виключну (морську) економічну зону та континентальний шельф.

 

 

Задача 1

Під час приведення чинного природоохоронного законодавства у відповідність із положеннями Конституції України робочою групою із розробки законопроекту щодо внесення відповідних змін до законодавства, зокрема, встановлено, що ст. 13 Основного закону України природні ресурси її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони відносить до об’єктів права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Аналогічні положення містяться і в Законі України „Про економічну самостійність України” (ст. 4).

Водночас, норми Закону України „Про виключну (морську) економічну зону України”, зокрема, його ст. 4, у відповідній частині базуються на інших вихідних принципах, які випливають з положень Конвенції ООН з морського права (1982 р.).

З огляду на викладені обставини члени робочої групи звернулись до народних депутатів України з метою спонукати їх звернутись до Конституційного Суду України з клопотанням щодо перевірки на відповідність Конституції України положень Конвенції з морського права та офіційного тлумачення ст. 13 Основного закону у цій частині.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 137. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия