Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 6. Під час здійснення будівництва Саранчука В
Житель м. Ромни Саранчук В. на належній йому земельній ділянці розпочав будівництво колодязя з метою використання підземних вод для побутових і господарських потреб за допомогою спеціального технічного пристрою (гідравлічного насосу).

Під час здійснення будівництва Саранчука В. відвідав інспектор територіального органу Держгірпромнагляду, який, перевіривши умови і порядок проведення робіт, виніс постанови про їх припинення та накладення на Саранчука В. штрафу, зазначивши, що останній порушує вимоги чинного гірничого законодавства.

Саранчук В. оскаржив постанови до суду, вказавши, що в своїх діях не вбачає ніяких порушень чинного законодавства, що ж стосується дій інспектора, то останній проводив перевірку незаконно, з порушенням передбаченої процедури, а постанови винесені за відсутності відповідного права у інспектора.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Яким є порядок використання природних ресурсів, про які йдеться у задачі?

Які документи/дозволи і у якому порядку необхідно отримати для провадження такої діяльності в частині використання природних ресурсів?

Чи мали місце порушення законодавства про надра у наведеній ситуації?

Чи правомірно діяв інспектор?

Вирішити справу.

 

 

Задача 7

Корпорація „Шел” (США) звернулась до Мінприроди України із клопотанням про надання дозволу на проведення розробки ділянки надр з метою пошуку та видобутку нафти.

У задоволенні клопотання корпорації було відмовлено. Мотивуючи таку відмову, Мінприроди України зазначило, що: 1) отриманню дозволу повинно передувати набуття прав на відповідну земельну ділянку, чого корпорацією „Шел” не зроблено; 2) заявлені нею види діяльності є окремими видами спеціального використання надр, а тому щодо кожного із них слід отримувати окремий дозвіл та подавати окрему заяву; 3) чинним законодавством не передбачено надання відповідних дозволів нерезидентам; 4) Мінприроди України не видає ніяких дозволів на використання надр, у випадку із видобутком нафти це є компетенцією Міністерства інфраструктури України.

„Корпорація „Шел” оскаржила відмову Мінприроди України до суду.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Яким є порядок використання надр для цілей, про які йдеться у задачі?

Які документи/дозволи і у якому порядку необхідно отримати для провадження такої діяльності?

Чи є обґрунтованою відмова Мінприроди України?

Вирішити справу.

Задача 8

У процесі здійснення комплексної перевірки щодо додержання законодавства про використання і охорону надр працівниками Мінприроди України було встановлено, що на ведення робіт із геологічного вивчення надр та дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України укладено контракт із приватним підприємством „Пошук”. Виконання передбачених контрактом робіт здійснюється „Пошуком” за відсутності спеціальної ліцензії, забудова площ залягання корисних копалин проводиться без відповідної проектно-кошторисної документації, а також без необхідних дозволів на виконання таких робіт та без геологічного обґрунтування забудови.

Представники „Пошуку” під час перевірки пояснили, що будівельні конструкції, які ними зводяться, є переважно склометалевими, які після видобування корисних копалин на відповідній ділянці надр підлягають знесенню, а їх будівництво узгоджено із територіальним органом Держгірпромнагляду.

За наслідками вказаної перевірки на керівників „Пошуку” були накладені адміністративні штрафи та передано матеріали до прокуратури для реагування на факти незаконних дій посадових осіб територіального органу гірничого нагляду.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Які порушення законодавства про надра наявні в діях приватного підприємства „Пошук”?

Надати правову оцінку діям працівників Мінприроди України.

Яке рішення повинна прийняти прокуратура?Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 273. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия