Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Способи вираження концентрації розчинів
1. Масова частка розчиненої речовини w (дубль-ве) – це відношення маси даного компонента Х, що міститься в розчині, до загальної маси розчину. Масова частка розчиненої речовини розраховується за формулою:

w(X) = .

Одиниця вимірювання відносна. Дозволяється виражати масову частку в частках одиниці та процентах.

2. Молярна частка розчиненої речовини χ (капа) – це відно-шення кількості речовини компонента n(X) (у молях), що міститься в даній системі, до загальної кількості речовин у розчині (в молях). Молярна частка розчиненої речовини обчислюється за такою формулою:

c(Х) = .

Одиниця вимірювання відносна. Дозволяється виражати молярну частку в частках одиниці та процентах.

3. Об’ємна частка розчиненої речовини φ (фі) – це відно-шення об’єму компонента Х, що міститься в розчині, до загального об’му розчину.Об’ємна частка розчиненої речо-вини обчислюється за формулою:

j(Х) = .

Одиниця вимірювання відносна. Дозволяється виражати об’ємну частку в частках одиниці та у відсотках.

4. Молярна концентрація c (це) – це відношення кількості речовини Х (у молях), що міститься в розчині, до об’єму V цього розчину. У системі СІ основною одиницею молярної концентрації є моль/м3, а для практичного використання – моль/дм3. Молярна концентрація речовини у розчині обчислюється за такою формулою:

с(Х) = = .

Одиниця вимірювання − моль/дм3.

5. Молярна концентрація речовини еквівалента с(fекв.(Х) Х) – це відношення кількості еквівалента речовини у розчині до об’єму цього розчину. Молярна концентрація речовини екві-валента обчислюється за формулою:

с(fекв.(Х) Х) = .

Одиниця вимірювання − моль/дм3.

6. Моляльність (b) розчиненої речовини Х у розчині – це від-ношення кількості розчиненої речовини Х (у молях) до маси розчинника (Y) (в кг). Моляльність розчиненої речовини у розчині обчислюється за такою формулою:

b(X/Y) = .

Одиниця вимірювання − моль/кг.

7. Масова концентрація Р – це відношення маси компонента Х (кг), що міститься в розчині, до об’єму розчину. Масова концентрація речовини у розчині обчислюється за такою формулою:

P(X) =

Одиниця вимірювання − кг/м3, кг/дм3, кг/см3.Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 374. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия