Тонкостінного відкритого перерізу
Л.1 Коефіцієнт с max слід розраховувати за формулою
. (Л.1)
Л.2 Для типів перерізів, наведених в табл. Л.1, у формулі (Л.1) слід приймати:
; ; ; (Л.2) ; ,
де ах – відстань між центром ваги і центром згину перерізу; ех – ексцентриситет додатка стискаючої сили відносно осі x – x зі своїм знаком (в табл. Л.1 показаний зі знаком «плюс»). В формулах (Л.2) позначено:
; ; (Л.3) b – коефіцієнт, що приймається за табл. Л.1; – момент інерції перерізу при вільному крученні (тут e – коефіцієнт, що приймається за табл. Л.1); bi і ti – відповідно ширина і товщина листів, які утворюють переріз, включаючи стінку. Формули для визначення w, e, a, b та їхні значення наведені в табл. Л.1. При розрахунку стрижня П-подібного перерізу на центральний стиск у формулі (Л.1) слід приймати B = 1, ex = 0.
Л.3 При розрахунку стиснутих стрижнів за п. 1.4.1.5 згідно Л.8. у формулі (Л.1) слід приймати:
; ; ; (Л.4) ; ,
де ay – відстань між центром ваги і центром згину перерізу (рис. Л.2). В формулах (Л.4) позначено ; . (Л.5)
Для відкритого перерізу за рис. Л.2, а значення і повинні визначатися за формулами:
; ; ,
де h = h/b.
Таблиця Л.1 Значення коефіцієнтів
Л.4 Коефіцієнт cmax при розрахунку на стійкість стрижня швеллерного перерізу (рис. Л.1) слід розраховувати за формулою (Л.1), в якій необхідно приймати:
; ; ; (Л.6) де ; .
В формулах (Л.6) позначено:
; , де ; .
Величину ех слід приймати відповідно до Л.2, а It – визначати за формулою (Л.5).
Л.8. Розрахунок на стійкість позацентрово стиснутих елементів двотаврового перерізу з двома осями симетрії, неперервно підкріплених вздовж однієї з полок (рис. Л.2), необхідно виконувати за п. 1.4.1.5, при цьому в формулах (1.4.6) і (1.4.7) замість слід приймати , а коефіцієнт с max – розраховувати за формулою
, (Л.7)
де a – параметр, що визначається за формулою (П.4) додатку П; r – параметр, що визначається за формулою (Л.3) цього додатку. При визначенні a значення розрахункової довжини lef слід приймати таким, що дорівнює відстані між перерізами елемента, які закріплені від повороту відносно поздовжньої осі (відстань між вузлами кріплення в’язей, розпірок тощо). Ексцентриситет ех = Mx / N, який приймається у формулі (Л.6) зі своїм знаком, вважається додатним, якщо точка прикладання сили зміщена у бік вільної полиці (див. рис. Л.2); для центрально стиснутих елементів – ех = 0. При визначенні ех за розрахунковий згинальний момент Mx слід приймати найбільший момент у межах розрахункової довжини lef елемента.
|