Стиснуті елементи з гнучкою стінкою
При розрахунку центрально і позацентрово стиснутих стрижнів суцільного перерізу у випадках, коли фактичне значення умовної гнучкості стінки перевищує (при центральному стиску не більше, ніж у 2 рази)значення граничної умовної гнучкості стінки , отримане відповідно до вимог п. 1.4.3.2, у формулі (1.4.3) при a £ 0,5 необхідно приймати розрахункову зменшену площу поперечного перерізу Ad замість А. Значення Ad слід обчислювати за формулами: – для двотаврового і швелерного перерізу:
; (М.1)
–для коробчатого перерізу: - при центральному стиску:
; (М.2)
- при позацентровому стиску:
(М.3)
В формулах (М.1) – (М.3) позначено: hef і hd – розрахункова і зменшена висота стінки, розташованої паралельно площини, у якій перевіряється стійкість; bef, 1 і bd – розрахункова і зменшена ширина пояса коробчатого перерізу, розташованого перпендикулярно площини, у якій перевіряться стійкість. Значення hd у центрально стиснутих елементах доцільно обчислювати за формулами: – для двотаврового перерізу:
, (М.4)
де при > 3,5 слід приймати = 3,5; – для коробчатого перерізу:
(М.5) де при > 2,3 слід приймати = 2,3; – для швелерного перерізу:
. (М.6)
Для центрально стиснутих елементів значення l і luw у формулах (М.4) – (М.6) слід приймати відповідно до вимог п. 1.4.3.2. При обчисленні значення hd для коробчатого перерізу за формулою (М.5) замість hd, tw, і слід приймати відповідно bd, tf, і , при цьому значення слід визначати відповідно до вимог п. 1.4.3.8. У позацентрово стиснутих елементах двотаврового і коробчатого перерізу значення hd слід обчислювати за формулами відповідно (М.4) і (М.5). При цьому, в цих формулах значення і слід приймати відповідно до вимог п. 1.4.3.
|