Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 8. Технології організації діяльності інформаційно-консалтингової служби





Сьогодні найбільш прийнятною в українських умовах формою інформаційно-консалтингового обслуговування клієнтів спеціалісти вважають створення системи інформаційно-консалтингових центрів. Зона дії таких центрів поширюється і діє в кожній конкретній галузі народного господарства.

Мета створення інформаційно-консалтингових центрів – сприяти розвитку конкурентоспроможного сектору народного господарства шляхом сприяння підприємствам сектору в прийнятті ними обґрунтованих економічних рішень.

Основними завданнями інформаційно-консалтингових центрів є:

– розробка програм розвитку підприємств та практична реалізація їх виробничої діяльності;

– консультування виробників усіх форм власності з питань інноваційних технологій, екології, законодавства, виробництва;

– доведення до первинних виробників даних цінового моніторингу, надання консультативної допомоги у маркетингу на основі отриманої інформації про реалізаційні ціни по різних регіонах;

– сприяння та інформаційна підтримка ефективних перетворень підприємств, здійснення соціальних програм;

– створення інформаційних банків даних з підприємств галузі;

– навчання керівників та поширення передового досвіду провідних підприємств, організація виставок, конференцій, «круглих столів»;

– проведення лекцій і семінарів з актуальних питань технологічного та виробничого характеру, впровадження нових технологій у виробництво;

– організація авторських наукових зустрічей;

– організація курсів підвищення кваліфікації і перепідготовки спеціалістів у порядку, встановленому законодавством України про освіту;

– організація зовнішніх зв’язків із споживачами (у тому числі на платній основі) для членів інформаційно-консалтингових центрів та інших осіб з метою сприяння розвитку галузі, а також з іншими суспільно корисними цілями;

– надання допомоги у підготовці заявок на інвестиційні проекти, розробка бізнес-планів підприємств усіх форм власності;

– поширення правових, економічних та екологічних знань, у тому числі нормативних документів з оподаткування, кредитування, бухгалтерського обліку;

– організаційно-методичне та консультативно-інформаційне забезпечення діяльності підприємств та організацій з питань виробничої та соціальної діяльності.

– систематичне поповнення бази даних з прогресивних технологій, ефективних організаційних, екологічних, технічних рішень, передового досвіду, які доцільно і можливо застосовувати в умовах регіону.

З точки зору інформатики будь-яке виробництво – це всього лише взаємопов’язані і боре структуровані інформаційні потоки, якими необхідно чітко оперувати. Це аналіз інформації, її підготовка до прийняття управлінських рішень, внесення коректив тощо. Коли виробництво моделюється вірно, інформаційні зрізі у будь-який момент часу дають об’єктивну й оперативну картину стану виробництва. Центральним місцем в інформаційний системі підприємства, безумовно, є бухгалтерський облік. Ефективність бухгалтерського обліку значно підвищується, коли його інформація є обґрунтованою, повною, своєчасно та динамічною. Оперативність вихідної бухгалтерської інформації дозволяє посилювати контроль над економічною ефективністю господарських операцій та своєчасно усувати недоліки, які виникають при цьому. Саме це й потрібно сучасному керівникові, який відчуває великі інформаційні перенавантаження, а іноді й інформаційний голод при надлишку інформації.

Для виконання покладених на інформаційно-консалтингові центри завдань місцева адміністрація повинна вирішити питання про поставку в райони, які беруть участь у роботі інформаційно-консалтингових центрів, необхідного обладнання. Також повинні бути організовані навчання та перепідготовка спеціалістів, технічне обслуговування та організація ремонту інформаційно-комп’ютерного обладнання.

Згідно рішення місцевої адміністрації всі функції організаційного механізму інформаційно-консультаційної роботи можуть бути покладені на інформаційно-консалтингові центри при профільному вузі, а реалізація проекту може здійснюватися через взаємодію обласного інформаційно-консалтингового центру з районними інформаційно-консультаційними пунктами.

Зібравши та опрацювавши анкети, опитувальні листи, дані співбесід з керівниками підприємств, спеціалісти інформаційно-консалтингових центрів визначають перелік питань, які цікавлять клієнтів. До них відносяться:

– оподаткування та бухгалтерський облік;

– кредитування та фінансування;

– збут продукції та маркетинг;

– технологічні питання;

– питання навчання.

При формуванні організаційної структури інформаційно-консалтингових центрів необхідно враховувати вплив двох взаємопов’язаних аспектів, а саме:

1) консультування як професійна діяльність;

2) консультування як форма ділової активності.

Управлінська матриця в консультованій організації у цьому випадку буде мати такий вигляд (див. Рис. 3.2):

 

Рис. 3.2. Управлінська матриця консультованої організації

До штатної структури інформаційно-консультаційних пунктів входять головний спеціаліст з формування ринкової інфраструктури; головний спеціаліст (консультант); провідний спеціаліст по роботі з замовниками і блоку питань з екології; провідний спеціаліст по роботі з комп’ютерною технікою та начальник інформаційно-консультаційного пункту.

Спеціалісти інформаційно-консультаційного пункту збирають та обробляють матеріали по ціновому моніторингу, а потім передають їх в інформаційно-консалтинговий центр. крім того, ведеться робота з пакетами прикладних програм з:

– оптимізації виробництва;

– проектування нових технологій;

– типових запитів з відповідей підсистем консультаційних послуг;

– нормативно-технологічної документації для консультаційної служби тощо.

В інформаційно-консультаційному пункті ведуться такі документи:

1. Журнал прийому запитів консультантами по телефону.

2. Журнал прийому клієнтів-замовників консультантами в інформаційно-консультаційному пункті.

3. Журнал з наповнення бази даних інформаційно-консультаційного пункту.

4. Журнал реєстрації літературних джерел, які використовуються для формування бази даних інформаційно-консультаційного пункту.

5. Журнал комерційної інформації:

а) розділ інформації про ринок послуг;

б) розділ інформації про споживачів.

6. Журнал вхідної кореспонденції.

7. Журнал вихідної кореспонденції.

8. Звіти про роботу інформаційно-консультаційного пункту.

Створення та функціонування інформаційно-консультаційної служби можна розглядати як метод впливу держави на підвищення ефективності виробництва різного спрямування.

Основними формами взаємодії інформаційно-консультаційної служби з виробниками є:

– прямий контакт спеціалістів служби з виробниками та об’єктах;

– передача інформації на запит клієнтів-замовників;

– організація та проведення навчання за запланованими темами;

– використання ЗМІ для пропаганди інновацій та передового досвіду;

– підготовка та передача інформаційної продукції за всіма видами консультаційних послуг;

– організація виставок, аукціонів, ярмарок, семінарів, конференцій.

Якщо інформаційно-консультаційна служба є державною установою, маючи великий науковий потенціал, який здатний активно генерувати науково-технічні досягнення у виробництво, виконує роль перекладача мотив науки мовою практичної поради. Схема зовнішніх зв’язків такого інформаційного центра показана на Рис. 3.3.

Завдання, які стоять перед інформаційно-консультаційним центром, найефективніше реалізуються на базі вищих навчальних закладів галузі, оскільки в них зосереджені кваліфіковані наукові кадри, розробляються нові технології виробництва тощо. Крім того, вони є центрами всіх інформаційних потоків. Питання передачі інформації у цьому випадку вирішуються найлегше.

Активне інформаційно-консультаційне обслуговування включає:

– встановлення мети підприємства;

– поточний збір та обробка інформації для прийняття управлінських рішень;

– здійснення функцій контролю відхилень фактичних показників діяльності виробництва від планових;

– а також, що найбільш важливо, підготовка рекомендацій для прийняття оптимальних управлінських рішень.

У такому випадку, спрямовуючи діяльність всієї системи управління підприємством на досягнення поставлених цілей, інформаційно-консультаційне обслуговування також є синтезом панування, обліку, контролю, економічного аналізу, організації інформаційних потоків тощо.

Займаючи особливе місце у системі управління підприємством, інформаційно-консультаційне обслуговування здійснює інформаційне забезпечення для прийняття рушень в цілях оптимального використання наявних можливостей, об’єктивної оцінки сильних і слабих сторін підприємства, а також запобігаючи банкрутства та кризових ситуацій.

Активне інформаційно-консультаційне обслуговування підприємств допомагає досягти поставлених цілей – від отримання максимального прибутку до завоювання частки ринку, усунення конкурентів. При цьому воно зв’язую воєдино всі функції управління та розвитку, інтегрує та координує їх, причому не підміняючи собою управління підприємством, а лише переводячи його на якісно новий рівень. Інформаційно-консультаційне обслуговування є в даному випадку своєрідним механізмом саморегулювання, який забезпечує зворотній заявок у контурі управління.

Не існує готових рішень для всіх проблем, з якими може стикнутись підприємство. Реальні економічні проблеми завжди нестандартні і заплутані, а часу та вихідної інформації для їх вирішення, як правило, недостатньо. Необхідно комбінувати різноманітні підходи, застосовувати весь накопичений багаж знань для пошуку творчих рішень в умовах невизначеності і неповноти інформації. Основне завдання активного інформаційно-консультаційного обслуговування – орієнтація управлінського процесу на досягнення всіх цілей, які стоять перед підприємством. Воно забезпечує виконання таких функцій:

– координація управлінської діяльності по досягненню цілей підприємства;

– інформаційна та консультаційна підтримка прийняття управлінських рішень;

– створення та забезпечення функціонування загальної інформаційної системи управління підприємством;

– забезпечення раціональності управлінського процесу.

Поява активного інформаційно-консультаційного обслуговування пояснюється такими причинами:

– підвищенням нестабільності зовнішнього середовища, яке висуває додаткові вимоги до системи управління підприємством;

– ускладненням систем управління підприємством, яке потребує координування процесів всередині системи управління;

– інформаційним бумом при недостатності релевантної інформації, що вимагає побудови спеціальної системи інформаційного забезпечення управління;

– загальнокультурним прагнення до синтезу, інтеграції різних областей знання та людської діяльності.

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

 

1. Ананьева, Т.Н. Информационный консалтинг [Текст]: учеб. пособие для студ. вузов, обучающихся по спец. 100103 – соц.-культур. сервис и туризм России (специализация – 100103.01 – консалтинговый сервис) / Т.Н. Ананьева, А.И. Ткалич; под ред. Т.Н. Ананьевой. – М., 2006. – 205 с.

2. Блок, П. Безупречный консалтинг [Текст]: [пер. с англ.] / П. Блок. – М. [и др.]: Питер, 2007. – 297 с.

3. Боброва, И. Консалтинг в стиле гольф: стратег. маркетинг консалтинговых бизнес-услуг [Текст] / И. Боброва, В. Зимин. – М.: Вершина, 2005. – 382 с.

4. Бутова, Т.В. Управленческий консалтинг [Текст]: учеб.-практ. пособие / Т.В. Бутова. – М.: Теис, 2004. – 495 с.

5. Верба В.А. Організація консалтингової діяльності [Текст]: навч. посіб. / В.А. Верба, Т.І. Решетняк; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2000. – 242 с.

6. Гайфуллин, Б.Н. Современные информационные технологии. До консалтинга от обучения, до системной интеграции от поставки программных продуктов [Текст] / Б.Н. Гайфуллин, Г.С. Антипина. – М., 2001. – 141 с.

7. Гайфуллин, Б.Н. Современные информационные технологии: Обучение и консалтинг [Текст] / Б.Н. Гайфуллин, Г.С. Антипина. – М.: СИНТЕГ·Интерфейс-ПРЕСС, 2000. – 169 с.

8. Годин, В.В. Информационное обеспечение управленческой деятельности [Текст] / В.В. Годин, И.К. Корнеев. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 354 с.

9. Гонтарева, І.В. Управління консалтинговою діяльністю [Текст]: конспект лекцій / І.В. Гонтарева; Харк. нац. екон. ун-т. – Х., 2010. – 134 с.

10. Давидова, І. Ринкова трансформація інформаційної діяльності в Україні [Текст] / І. Давидова // Вісн. Книжк. палати. – 2001. – № 8. – С. 21–24.

11. Джентл, Р. Как сделать карьеру в консалтинге [Текст] / Р. Джентл; пер. В.И. Писарева. – СПб.: Нева, 2003. – 184 с.

12. Жаворонкова, Г.В. Інформаційне підприємництво: інновації, консалтинг, маркетинг [Текст] / Г.В. Жаворонкова; Нац. авіац. ун-т. – К., 2003. – 366 с.

13. Зильберман, М. Консалтинг: методы и технологи [Текст]: пер. с англ. / М. Зильберман. – СПб. [и др.]: Питер, 2007. – 426 с.

14. Калянов, Г.Н. CASE-технологии: Консалтинг в автоматизации бизнес-процессов [Текст] / Г.Н. Калянов. – М.: Горячая линия – Телеком, 2002. – 314 с.

15. Князь, С.В. Основи управлінського консультування [Текст]: навч. посіб. для студ. напряму 0502 "Менеджмент" спец. 8.050205 "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" / С.В. Князь; Нац. ун-т "Львівська політехніка". – Львів, 2009. – 156 с.

16. Козаченко, С.В. Консалтинг у сучасній ринковій економіці [Текст] / С.В.Козаченко, В.Є. Новицький, О.С. Довгий. – К.: Арістей, 2006. – 380 с.

17. Консалтинг менеджмента, или как улучшить свой бизнес [Текст] / под ред. К. Маркхэма; [пер. с англ. И. Гаврилова]. – М.: Гранд: Фаир-пресс, 2005. – 386 с.

18. Костін, В.П. Управлінське консультування [Текст]: навч. посіб. / В.П. Костін; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. – К.: Персонал, 2009. – 144 с.

19. Коуп, М. 7 основ консалтинга [Текст] / М. Коуп; [пер. с англ. Е. Виноградова, Е. Колотвина]. – М. [и др.]: Питер, 2007. – 336 с.

20. Кросман, Ф.М. Как заработать на консалтинге: [секреты преуспевающего консультанта] [Текст] / Ф.М. Кросман. – СПб.: Питер, 2001. – 232 с.

21. Курбатова, О.В. Развитие рынка консалтинговых услуг [Текст]: учеб. пособие для студ. вузов / О.В. Курбатова; под ред. Г.В. Пономаренко. – М.: ЮНИТИ, 2005. – 77 с.

22. Липпит, Г. Консалтинговый процесс в действии [Текст]: пер. с англ. / Г. Липпит, Р. Липпит. – М. [и др.]: Питер, 2007. – 208 с.

23. Макхэм, К. Управленческий консалтинг [Текст]: пер. 3-го англ. изд. / К. Макхэм. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 288 с.

24. Маринко, Г.И. Управленческий консалтинг [Текст]: учеб. пособие для студ. вузов, обучающихся по спец. (направлению подгот.) 030201 (020200) и 030200 (520900) "Политология" / Г.И. Маринко; Моск. гос. ун-т им. М.В. Ломоносова, Фак. гос. упр. – М.: Инфра-М, 2009. – 379 с.

25. Нельсон, Б. Консалтинговый бизнес для "чайников" [Текст] / Б. Нельсон, П. Экономи; [пер. с англ. С.В. Лопаева]. – М. [и др.]: Диалектика, 2008. – 370 с.

26. Основи управлінського консультування [Текст]: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / [А.Е. Воронкова та ін.; за заг. ред. А.Е. Воронкової]; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. – Херсон: ІНЖЕК, 2010. – 480 с.

27. Посадский А.П. Консультационные услуги в России: практич. пособие для менеджеров и предпринимателей [Текст] / А.П. Посадский, С.В. Хайнищ. – М., 1995. – 183 с.

28. Посадский, А.П. Основы консалтинга [Текст]: пособие для преподавателей эконом. и бизнес-дисциплин / А.П. Посадский. – М., 1999. – 240 с.

29. Расиел, И.М. Метод McKINSEY: использование техник ведущих стратегических консультантов для решения ваших личных задач и задач вашего бизнеса [Текст] / И.М. Расиел; пер. с англ. М. Иванова, М. Фербера. – 3-е изд. – М.: Альпина Бизнес Букс, 2005. – 192 с.

30. Расиел, И.М. Инструменты McKinsey: лучшая практика решения бизнес-проблем [Текст] / И.М. Расиел, П. Фрига; пер. с англ. Ю. Корнилович. – М.: Манн, Иванов и Фербер, 2007. – 213 с.

31. Рид, Дж. Настольная книга SAP-консультанта: книга, которая расскажет, как добиться успеха в мире SAP [Текст] / Дж. Рид, М. Доан; [пер. с англ. А. Мирсанова]. – СПб.: Эксперт РП, 2008. – 271 с.

32. Риминий, Д. Как стать успешным IT-консультантом = How to become a successful IT consultant [Текст] / Д. Риминий; [пер. с англ. В.И. Король]. – М.: КУДИЦ-ОБРАЗ, 2005. – 190 с.

33. Рубина, Э.Ю. Конкурентное поведение субъектов консалтинга [Текст]: монография / Э.Ю. Рубина. – М.: Market DS, 2008. – 152 с.

34. Санталова, М.С. Международный консалтинг [Текст]: учеб. пособие для студ. очной формы обуч. спец. "Мировая экономика" / М.С. Санталова. – Воронеж: Истоки, 2010. – 93 с.

35. Спарроу, Э. Успешный ІТ-аутсорсинг [Текст] / пер. с англ. – М.: КУДИЦ-ОБРАЗ, 2004. – 288 с.

36. Спільник, І. Консалтингова діяльність в Україні: проблемні питання та аналітичні аспекти [Текст] / І. Спільник // Наук. зап. – Тернопіль, 2005. – Вип. 14. – С. 85–89.

37. Трофімова, О. Такий різний консалтинг. Класифікація консалтингових послуг [Текст] / О. Трофімова // Синергія. – 2004. – №3(10). – С. 34-70.

38. Управление эффективностью консалтинговой деятельности [Текст]: монография / В.П. Бычков [и др.]; [науч. В.П. Бычков]. – Воронеж: Воронеж. гос. лесотехнич. акад., 2007. – 151 с.

39. Управленческое консультирование. Введение в профессию = Management Consulting: A Guide to the Profession [Текст] / под ред. М. Кубра; Междунар. орг. труда (Женева). – 4-е изд. – М.: Планум, 2004. – 976 с.

40. Форсайт, П. Консалтинг: как основать консалтинговое агентство и добиться успеха [Текст] / П. Форсайт; [пер. с англ. и ред. О.И. Медведь]. – М.: Эксмо, 2007. – 269 с.

41. Хаан, Э. де. Бесстрашный консалтинг: искушения, риски и ограничения профессии [Текст] / Э. де Хаан; [пер. с англ. Е. Бугаевой]. – М.: Питер, 2008. – 267 с.

42. Хміль, Ф.І. Основи управлінського консультування [Текст]: навч. посібник / Ф.І. Хміль. – К.: Академвидав, 2008. – 240 с.

43. Чернов, Ю.В. Управленческое консультирование [Текст]: учеб. пособие для студ. вузов / Ю.В. Чернов [и др.]. – Херсон: ОЛДИ-плюс, 2003. – 272 с.

44. Шерман, С. Семь ключевых принципов управления стратегическими клиентами [Текст] / С. Шерман, Дж. Сперри, С. Риз; [пер. с англ.: Будынина М.В. и др. ]. – М.: Изд. Дом Гребенникова, 2005. – 191 с.

45. Шишханов, М.О. Управленческий консалтинг [Текст]: словарь-справочник / М.О. Шишханов. – М.: Анкил, 2011. – 992 с.

46. Шутак, І.Д. Управлінське консультування [Текст]: навч. посіб. / І.Д. Шутак. – Херсон: Олді-плюс, 2008. – 282 с.

47. Яцына, А.Ю. Умный консалтинг [Текст] / А.Ю. Яцына. – М.: Бератор-Паблишинг, 2008. – 262 с.

 

 







Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 849. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Этапы трансляции и их характеристика Трансляция (от лат. translatio — перевод) — процесс синтеза белка из аминокислот на матрице информационной (матричной) РНК (иРНК...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия