Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порівняльна характеристика апоптозу та некрозу




Показник Апоптоз Некроз
Біологічне значення +++ -
Зміни клітинної мембрани Збереження цілісності, втрата мікроворсинок, утворення везикул Порушення цілісності
Зміни ядерного апарату Конденсація хроматину, пікноз, фрагментація Набухання
Зміни в цитоплазмі Конденсація цитоплазми, деградація білків цитоскелету Аутоліз
Причина смерті клітини Деградація ДНК, порушення енергетики клітини Порушення цілісності мембрани
Швидкість розвитку Від 10 сек. до 12 годин впродовж 1 години
Енергозалежність + -
Зворотність процесу + -
Запальна відповідь - +

 

 

Лімфатичні вузли – структурна одиниця – лімфоїдний фолікул, який складається з кіркового і мозкового шару. Т-лімфоцити розміщені в паракортикальній зоні, В-лімфоцити – в мозковому шарі лімфоїдного фолікула. У кірковому шарі знаходяться центри розмноження. Лімфатичні вузли через свої лімфатичні судини здійснюють очищення лімфи і відповідають значною мірою за формування набутого імунітету за гуморальним типом.

Селезінка – складається з білої і червоної пульпи; структурна одиниця – селезінкова долька; біла пульпа (мальпігієві тільця), розміщена за ходом артеріол; анатомічна будова – аналогічна лімфатичному вузлу. Між червоною і білою пульпою розміщені регіони, які заселені Т- і В-лімфоцитами, що мігрували з кісткового мозку та тимусу. У селезінці відсутні лімфатичні судини, циркуляція імунокомпетентних клітин здійснюється через трабекули та ретикулярну тканину синусів. Селезінка відповідальна за очищення крові, знищення старих, деформованих еритроцитів і тромбоцитів (гемокатерез) та формування набутого, значною мірою гуморального імунітету. У цьому непарному органі синтезуються тафтсин, який за своєю структурою нагадує Fc-фрагмент імуноглобуліну і відноситься до опсонінів та спленін – речовина, яка сприяє лімфопоезу, посилює імунний захист, зменшує прояви запального процесу.

Лімфоїдна система, асоційована із слизовими оболонками – це капсульовані лімфоїдні утвори (мигдалики, аденоїди, апендикулярний відросток, пейєрові бляшки тощо) та некапсульована лімфоїдна тканина (MALT – мукозо-асоційована лімфоїдна тканина). До складу некапсульованої міжепітеліальної лімфоїдної тканини входять лімфоцити, макрофаги та плазмоцити, які синтезують IgA та IgE. У слизовій оболонці формуються секреторні форми цих імуноглобулінів. У склад MALT входять: SALT – лімфоїдна тканина, асоційована із шкірою; GALT – лімфоїдна тканина, асоційована з ШКК; BALT– лімфоїдна тканина, асоційована з бронхами; NALT - лімфоїдна тканина, асоційована з носом тощо.

 







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 590. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия