Визначання окислюваності спирту
Метод грунтується на візуальному порівнянні інтенсивності забарвлення досліджуваного розчину, одержаного після реакції окислення сторонніх органічних мікродомішок спирту розчином перманганату калію, з інтенсивністю забарвлення типового розчину. Прилади та реактиви -Термометр рідинний скляний з ціною поділки 0, 1 °С, з діапазоном вимірювань від 0 до 50 °С згідно з ГОСТ 28498 -Секундомір згідно з чинними нормативними документами -Піпетка 1-1-2-1 згідно з ГОСТ 29227 -Циліндри 2-50 або 4-50 згідно з ГОСТ 1770 -Водяна баня згідно з чинними нормативними документами -Калію перманганат, згідно з ГОСТ 20490, водний розчин з масовою часткою 0, 02 %, приготовлений з розчину з масовою часткою 1 %. -Типовий розчин для визначання окислюваності спирту згідно з чинними нормативними документами. Проведення визначання Досліджуваний спирт наливають до позначки в циліндр місткістю 50 см3 з пришліфованим корком, попередньо споліснутий цим самим спиртом. Циліндр зі спиртом занурюють у водяну баню з постійною температурою води 20 °С з таким розрахунком, щоб рівень води перевищував рівень спирту в циліндрі, і витримують не менше ніж 10 хв, щоб спирт досяг температури 20 °С. До спирту додають 1 см3 розчину перманганату калію з масовою часткою 0, 02 %, закривають циліндр корком і перемішують, вмикають секундомір. Циліндр знову занурюють у водяну баню з температурою води 20 °С і витримують до тих пір, поки червоно-фіолетове забарвлення суміші, поступово змінюючись, не досягне забарвлення тилового розчину. Після цього циліндр виймають з водяної бані та візуально порівнюють забарвлення досліджуваного спирту із забарвленням типового розчину, налитого в циліндр однакового розміру та якості скла. Час збіжності забарвлення приймають за закінчення реакції окислення. Тривалість реакції виражають у хвилинах.
Контроль якості вимірювань Контроль якості вимірювань виконують відповідно до розділу 8. Значення нормативів контролю похибки визначання окислюваності спирту наведено в таблиці З. Таблиця 3 - Значення нормативів контролю похибки Визначання окислюваності спирту
Нижня границя вимірювання (LOD) – 0, 5 хв.
Визначання масової концентрації альдегідів Масову концентрацію альдегідів у спирті визначають фотоелектроколориметричним методом із застосуванням типових розчинів.
|