Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Особливості організації і ведення наступу у горах
Організувати наступ в горах, командир взводу крім загальних питань, що передбачаються при підготовці наступу в звичайних умовах, ретельно вивчає систему вогню противника на всіх ярусах, звертаючи увагу на вогневі засоби, що ведуть фланговий вогонь; вибирає сховані підступи для наступу і напрямку для маневру відділень; визначає, якими вогневими засобами і відкіля вигідно уражати противника, місця можливих завалів, обвалів, каменепадів, зсувів, наявність і характер природних перешкод і порядок їхнього подолання, а також враховує різкі добові коливання температури.

При підготовці до наступу в горах колісні і гусеничні машини забезпечуються засобами підвищення прохідності і гірськими гальмівними колодками. Бойові машини піхоти (бронетранспортери) щоб уникнути розморожування двигунів заправляються низькозамерзаючою рідиною.

Підрозділам, що діють у відриві від головних сил, видається збільшена кількість боєприпасів, ручних і димових гранат, сигнальних засобів, сухих пайків, а також гірського спорядження. При діях у маловодних гірських районах створюються додаткові запаси води. Командир взводу повинен вчасно вживати заходів по попередженню сонячних ударів і опіків, шкідливої дії на очі яскравого світла, обмороження і виникнення гірської хвороби.

При атаці висоти з багатоярусною позицією противника його вогневі засоби і жива сила придушуються артилерією одночасно на всіх ярусах і на зворотних схилах висот. Найбільш щільний вогонь зосереджується по цілях, розташованих на нижньому ярусі.

Спосіб атаки взводу залежить від рельєфу місцевості. На важкодоступних ділянках місцевості мотострілковий взвод може діяти самостійно, у відриві від роти і, як правило, у пішому порядку. Під час атаки першого ярусу частина вогневих засобів взводу веде вогонь по противникові на наступних ярусах і по його вогневих засобах, що веде фланговий вогонь. Танки, бойові машини піхоти (бронетранспортери) вогнем з місця підтримують атаку відділень і в міру їхнього просування переміщаються по доступній місцевості, ведучи вогонь на ходу. Ручні гранати при атаці знизу нагору необхідно кидати точно в траншею чи перекидати через неї, а при атаці зверху вниз — у траншею чи недокидати до неї з таким розрахунком, щоб граната встигла до розриву скотитися в траншею (окоп) противника.

Для знищення противника відділення охоплюють чи обходять його, широко використовуючи мертві простори, проміжки в бойових порядках, дими, а іноді і важкодоступні ділянки, для того щоб атакувати зверху вниз.

Відділення при зустрічі перешкод, важких для подолання їх танками, бойовими машинами піхоти (бронетранспортерами) освоюють ці перешкоди і забезпечують подальше просування техніки.

При подоланні крутих підйомів перед черговим кидком, якщо дозволяє обстановка, доцільно робити короткі зупинки для перепочинку особового складу. Для цього використовуються складки місцевості й укриття.

При наступі по вузькій полонині для виключення раптового нападу підсилюється спостереження на фланзі, особлива увага звертається на своєчасне придушення вогневих засобів противника, що веде фланговий вогонь, на виявлення і знищення засідок, а також на використання кулеметів і снайперської гвинтівки.

У ході наступу необхідно змушувати противника контратаку проводити знизу нагору по схилах висоти, навмисно втягти його у вогневий мішок і вогнем з місця знищити. Якщо противник контратакує зверху вниз, то для відбиття атаки необхідно закріпитися на вигідному рубежі і вогнем усіх засобів нанести йому поразку.

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1106. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия