Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розвідка в обороні, ЗЗМУ, захист від ВТЗ, тактичне маскування, інженерне забезпечення, РХБЗ
Розвідка в обороні повинна своєчасно встановити підготовку противника до наступу, виявити його сили, можливі напрямки дій і час переходу в наступ, місця позицій артилерії та інших вогневих засобів, а з початком наступу противника уточнити його склад, наявність резервів і напрямок їх висування.

Розвідка ведеться спостереженням з усіх командно-спостережних пунктів особисто командирами і призначеними постами спостереження (спостерігачами), а також постами радіолокаційної розвідки. Перед фронтом своїх військ, на флангах і в проміжках бойових порядків противника розвідка ведеться розвідувальними дозорами, на шляхах імовірного підходу противника до оборони влаштовуються розвідувальні засідки

Захист військ від зброї масового ураженняє комплексом тактичних і спеціальних заходів, що проводяться з метою не допустити або максимально послабити дію ядерної, хімічної і бактеріологічної (біологічної) зброї на війська, зберегти їх боєздатність і забезпечити успішне виконання ними поставлених задач. Зміст і порядок здійснення цих заходів залежать від характеру дій військ, наявності сил, засобів і часу, а також від можливостей противника по використанню зброї масового ураження в конкретній обстановці.Захист від зброї масового ураження і запалювальної зброї противника досягається передусім використанням окопів, траншей, ходів сполучення, перекритих щілин, бліндажів, сховищ, засобів індивідуального захисту, а також захисних властивостей місцевості і техніки.

До числа основних заходів захисту від зброї масового ураження відносяться: своєчасне виявлення підготовки противника до використання цієї зброї; розосередження військ і періодична зміна районів їх розташування (позицій); інженерне устаткування займаних районів, позицій і підготовка шляхів для маневру; використання захисних і маскуючих властивостей місцевості; попередження військ про безпосередню загрозу і початок використання противником зброї масового ураження, сповіщення їх про радіоактивне, хімічне і бактеріологічне (біологічному) зараження; протиепідемічні, санітарно-гігієнічні і спеціальні профілактичні (медичні і ветеринарні) заходи; виявлення наслідків використання противником зброї масового ураження; забезпечення безпеки і захисту особового складу при діях в зонах зараження, районах руйнувань, пожеж і затоплень; ліквідація наслідків використання противником зброї масового ураження.

Своєчасне виявлення підготовки противника до використання зброї масового ураження здійснюється всіма видами розвідки. Використовуючи наявні сили і засоби, застосовуючи всі доступні способи ведення, розвідка на користь проведення заходів щодо захисту від зброї масового ураження повинна своєчасно виявити наявність у складі протидіючого угрупування противника засобів ядерного і хімічного нападу, встановити місця їх розташування (координати) і ступеня, готовності до використання, а по можливості і визначити конкретні наміри противника по використанню цих засобів. Це дозволить своєчасно попередити підрозділи і частини про підготовку противника до використання зброї масового ураження і вжити необхідних заходів щодо захисту.

Інженерне забезпечення Основними завданнями інженерного забезпечення в обороні є: фортифікаційне обладнання опорного пункту, влаштування, загороджень, обладнання командно-спостережних пунктів; виконання інженерних заходів щодо захисту від високоточної зброї, виконання інженерних заходів щодо маскування; підготовка шляхів маневру; добування та очищення води і обладнання пункту водопостачання .Інженерне устаткування опорних пунктів і підготовка шляхів для маневру здійснюються залежно від характеру дій військ, задачі яка виконується, віддалення і характеру дій противника, наявності засобів механізації інженерних робіт і часу на їх здійснення та інших умов. Особовий склад роти повинний приступати до інженерного устаткування місцевості негайно після прибуття в призначений район. Інженерне устаткування опорного пункту роти дозволяє в значній мірі понизити, а у ряді випадків виключити дію на особовий склад вражаючих факторів ядерної і хімічної зброї.

Захист від ВТЗ. Основними заходами щодо захисту від високоточної зброї противника в обороні є: використання під час фортифікаційного обладнання ротного опорного пункту нерівностей рельєфу місцевості і місцевих предметів; які забезпечують як захист озброєння і техніки, в першу чергу танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів), так і можливість ведення з них вогню; встановлення над прихованими об'єктами масок з радіорозсіючого покриття, тепловідбивних екранів, а поблизу них (перед ними) хибних теплових цілей і лазерних відбивачів; розшук і знищення розвідувально-сигналізаційних засобів противника; суворе виконання вимог щодо маскування, навіть при відсутності безпосереднього зіткнення з противником.

Тактичне маскування в обороні проводиться з метою введення противника в оману відносно напрямку зосередження основних зусиль, побудови бойового порядку, зображення переднього краю, системи вогню, інженерного обладнання опорного пункту, напрямку і часу здійснення маневру.

Основними способами маскування є:

- приховування — усунення характерних демаскуючих ознак військ (об'єктів). Воно здійснюється постійно, без спеціальних на те вказівок;

- імітація — створення оманних позицій, (опорних пунктів) районів оборони військ шляхом зведення обманних споруд, застосуванням макетів техніки й інші інженерні засоби для введення супротивника в оману;

- демонстративні дії — навмисний показ обманної діяльності реальних підрозділів при підготовці і веденні бойових дій на обманних напрямках;

- дезінформація — доведення до супротивника помилкових відомостей.

Основними демаскуючими ознаками фортифікаційних споруд є:

- характерна форма уривок, накреслення брустверів і обсипок;


- ділянки порушеного природного покриву;

- тупикові шляхи і тропи до споруд;

- сліди землерийної техніки, що утворяться при копанні окопів (укриттів);

- оголовки димарів і вихлопних пристроїв.

Окопи й окремо розташовані вогневі споруди маскуються під фон місцевості, під контрастні до фону плями. Для цього влаштовуються маски з використанням табельних маскувальних покрить і місцевих матеріалів.

Усі споруди, примкнуті до траншей, маскуються під фон бруствера. Ділянки обсипання споруд – під фон навколишньої місцевості.

Примкнуті чарунки для стрільців укриваються найпростішими масками з хворостяних каркасів з вплітанням у них трави і гілок.

Винесені осередки і площадки маскуються під фон навколишньої місцевості.

Незалежно від способів маскування окопів і укриттів для техніки особлива увага повинна бути звернена на приховання слідів руху і бойового застосування техніки.

У всіх випадках маскувальні заходи повинні проводитися безупинно, творчо, різноманітно.

Інженерного забезпечення. Основними завданнями інженерного забезпечення в обороні є: фортифікаційне обладнання опорного пункту, влаштування, загороджень, обладнання командно-спостережних пунктів; виконання інженерних заходів щодо захисту від високоточної зброї, виконання інженерних заходів щодо маскування; підготовка шляхів маневру; добування, очищення води і обладнання пункту водопостачання.

Забезпечення радіаційного, хімічного, біологічного захисту Основними завданнями забезпечення радіаційного, хімічного, біологічного захисту в обороні є: радіаційна та хімічна, біологічна розвідка, спостереження в опорному пункті і на вогневих рубежах; радіаційний та хімічний, біологічний контроль; своєчасне використання засобів індивідуального та колективного захисту; проведення спеціальної обробки (дезактивації, дегазації, дезинфекції) фортифікаційних споруджень і окремих ділянок місцевості; радіаційна безпека, захист від запалювальної зброї, а також маскування підрозділів аерозолями (димами).

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1735. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия