Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Проведення заняття
На заняття в полі особовий склад виходить зі штатним озброєнням і спорядженням.

Командир взводу перед початком заняття приймає доповіді командирів відділень про наявність особового складу і готовність солдатів до занять, після чого перевіряє зовнішній вигляд особового складу, його екіпіровку, наявність засобів матеріального забезпечення заняття. Потім він перед строєм взводу, чи попередньо викликавши командирів відділень, ставить завдання на висування в район заняття і визначає час на висування.

Отримавши завдання, командири відділень висувають відділення у вказаний район і у відповідності із затвердженим планом опрацьовують з учбовим персоналом раніше вже вивчені тактичні прийоми, пов’язані з управлінням на марші, діями за сигналами оповіщення і при раптовому нападі противника.

Командир взводу контролює дії учбового персоналу, і після прибуття в район занять проводить короткий розбір із вказівкою недоліків і шляхів їх усунення. Потім він оголошує тему, мету заняття, і вказує місця опрацювання першого учбового питання кожному із відділень.

Після прибуття до місця заняття командир відділення шикує відділення в одну шеренгу, оголошує учбові питання, створює тактичну обстановку, і приступає до їх опрацювання.

З метою максимального використання учбового часу не слід починати опрацювання питань з перевірки знань учбовим персоналом теоретичних положень, які вже вивчались в процесі самопідготовки.

Відпрацювання учбового питання командир відділення починає з короткого пояснення змісту учбового питання, а потім зразково демонструє прийоми або дії в цілому. При цьому з метою кращого засвоєння продемонстрованих дій відділення може повторювати їх за командиром.

Закінчивши демонстрацію в цілому, командир повертається з відділенням у вихідне положення і пояснює порядок відпрацювання учбового питання. Навчання починається з виконання окремих прийомів по елементах. Приступаючи до опрацювання першого прийому чи дії, командир відділення може ще раз продемонструвати порядок його виконання в цілому, а потім, якщо в цьому є необхідність, то і по розділах, супроводжуючи поясненням, після чого приступає до тренування. Тренування повинно починатися в повільному темпі, а інколи і по розділах, а потім після засвоєння учнями порядку та техніки виконання темп поступово збільшується і доводиться до нормативних вимог.

Відділення відпрацьовує прийоми в одно шеренговому розімкненому строю. Командир відділення по черзі навчає кожного солдата, виправляючи виявлені недоліки, при необхідності показуючи правильне виконання прийому. Якщо помилка повторюється у деяких солдатів, то він зупиняє відділення, звертаючи на неї увагу і добивається усунення, а потім продовжує відпрацювання, переходячи від одного військовослужбовця до іншого, при цьому всі інші солдати відділення виконують даний прийом. Таким чином, навчання проходить за принципом “навчаю одного — виконують всі”. Тренування в залежності від прийому, що відпрацьовується може здійснюватися так званим човниковим методом, тобто на обмеженій ділянці місцевості туди і назад.

Закінчивши навчання за першим елементом учбового питання командир відділення приступає до відпрацювання другого елементу в такій же послідовності як і першого.

Після відпрацювання учбового питання за елементами командир відділення приступає до тренування в цілому по всьому учбовому питанню, добиваючись його злагодженого виконання в темпі, який вимагають нормативи.

На цьому етапі обов’язково повинен бути присутній дух змагання, прагнення як можна краще виконати відпрацьовуванні прийоми і за відведений час. В кінці відпрацювання учбового питання командир відділення повинен підвести його короткий підсумок, де відзначити дії кращих, вказати на недоліки та порядок їх усунення.

В такій же послідовності командир відділення відпрацьовує і наступні учбові питання.

Після закінчення заняття командир відділення проводить загальний розбір, на якому оцінює дії кожного солдата, підводить підсумки виконання взятих обов’язків, дає вказівки по усуненню виявлених недоліків.

Роль командира взводу на заняттях повинна бути активною. Він здійснює контроль за дотриманням методичної послідовності в опрацюванні окремих прийомів, дій та учбового питання в цілому, за правильним обладнанням тактичного учбового поля, за дотриманням мір безпеки, і витримкою встановленого часу на відпрацювання. В перерві, а інколи і в ході заняття, командир може зібрати сержантів, звернути їх увагу на виявлені недоліки, і дати вказівки по їх усуненню.

В процесі заняття командир взводу почергово знаходиться в кожному із відділень, виявляє найбільш слабких солдатів, збирає їх разом і відпрацьовує з ними важко засвоювані прийоми. Навчання техніці виконання окремих прийомів і дій він може здійснювати і зі всім відділенням.

В кінці заняття командир взводу повинен провести розбір. При розборі він повинен нагадати тему, мету заняття, визначити ступінь її досягнення, відзначити преваги та недоліки в діях учнів, назвати краще відділення та найкращих військовослужбовців, дати завдання по усуненню недоліків.

Повернення в район розташування здійснюється в тактичній обстановці, з відпрацюванням слабо засвоєних питань або ж здісненням марш-кидка.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1143. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7