Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Порядок виконання роботи. 1. Розміщують прилади на оптичній лаві (відповідно рис.4) на відстані 5-10 см
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

1. Розміщують прилади на оптичній лаві (відповідно рис.4) на відстані 5-10 см. Від лазера розміщують щільову діафрагму 2, за нею на відстані 30-40 см біпризму 3, далі на відстані 50-70 см короткофокусну лінзу 4 (№ 2) і на відстані 20 – 30 см від лінзи – екран 5.

Центри усіх розміщених на лаві приладів повинні лежать на однаковій висоті. Кінцеве центрування приладів здійснюють при увімкненому лазері.

2. Вмикають лазер із дозволу викладача або лаборанта.

3. Юстують установку, намагаючись щоб промінь лазера потрапив на щілину 2 і загальну грань призми 3, а смужка, яка світиться, з інтерференційними лініями у пучку променів за біпризмою потрапила в центр короткофокусної лінзи 4. При юстуванні слід пам’ятати, що прямий лазерний промінь ні в якому разі не повинен потрапляти в око або на незахищену шкіру. Трохи пересуваючи вздовж оптичної вісі біпризму 3 і лінзу 4, намагаються, щоб на горизонтальній шкалі екрана 5 спостерігалась виразна картина вертикально розташованих інтерференційних ліній.

4. Вимірюють ширину лінії X¢. Для цього за допомогою шкали на екрані 5 вимірюють відстань g між серединами світлих (або темних) ліній, що знаходяться на відстані одна від одної m = 5-10 ліній. Ширина лінії X¢= . Це вимірювання роблять не менш трьох разів і знаходять середнє значення X¢.

5. За лінійкою, що закріплена на оптичній лаві, знаходять відстані b, c, d.

6. За допомогою отриманих значень b, c, d, X¢ знаходять довжину хвилі випромінювання , використовуючи формулу (14) і вважаючи n=1,5 f= =35,83 мм.

· 7. Змінюючи положення біпризми і лінзи, досягають нової різкої картини інтерференційних ліній на екрані. Повторюють п.п. 4-6 і отримують знов значення .

7. Знаходять середнє значення довжини хвилі лазерного випромінювання за двома незалежними вимірюваннями.

 

 

Контрольні запитання.

1. Що таке інтерференція світла?

2. Що таке біпризма Френеля?

3. Намалювати хід променів у біпризмі Френеля.

4. Які хвилі називають монохроматичними?

5. Для чого використовується біпризма Френеля?

 

Література: [1, 4, 7] .
Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 589. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.018 сек.) русская версия | украинская версия