Властивості векторного добутку.
Для довільних векторів , і та довільного числа мають місце наступні властивості векторного добутку: 1. = ; 2. ; ; 3. ; . Наслідок. Для довільних векторів , і та довільних чисел і має місце співвідношення: . 1. Які б не були вектори , має місце співвідношення: . Знаходження векторного добутку через координати співмножників. Якщо вектори , задані у прямокутному декартовому базисі своїми координатами: , то координати векторного добутку знаходять по формулам: або .
Геометричний зміст векторного добутку. Площа паралелограма, побудованого на двох векторах. Якщо паралелограм побудовано на векторах , , то його площа обчислюється за формулою: тобто S= . Знаходження площі трикутника за координатами вершин. Площа :
Застосування векторного добутку. Момент сили. Нехай у деякій точці прикладено силу . Моментом сили , прикладеної в точці , відносно даної точки (рис.1) називається вектор , який дорівнює векторному добутку радіуса-вектора на вектор сили :
Зауваження. Векторний добуток може бути використаний для обчислення моменту сил, що діють на диполь, для обчислення сили, яка діє на провідник зі струмом у магнітному полі і т.д. Підмодуль 2. Мішаний добуток векторів та його властивості.
|