ЯКІ ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ
1. Обговорення доцільності та особливостей реалізації даного проекту із представниками духовенства та урядовцями. 2. Підготовка, розробка та оптимізація даного проекту на законодавчому рівні, врахування усіх тонкощів та рекомендацій. 3. Публікація проекту та його анонсування у ЗМІ, громадська дискусія для виявлення неточностей та їх оперативного усунення шляхом поправок. 4. Встановлення фінансової бази та джерел фінансових надходжень, залучення спонсорів та меценатів для практичного втілення проекту, утвердження шляхів витрат коштів. 5. Апробація проекту на прикладі певного притулку і храму, аналізування та вдосконалення управління даною структурою. 6. Налагодження методично-педагогічної співпраці священиків, котрі мають певних ступінь наукових знань (здебільшого гуманітарних) із вчителями, котрі навчають початкової грамоти та базових наук і виховують дітей із раннього віку. Обмін між ними відповідною літературою, забезпечення цієї структури посібниками з боку держави. Планування навчання з огляду на шкільну програму. 7. Постійний та ретельний моніторинг ситуації та успішності даного проекту у цій об’єднаній структурі, уважний догляд за станом успішності дітей та їхнього забезпечення усіма необхідними ресурсами.
V. Розрахунок необхідних коштів На вище зазначеній круговій діаграмі представлені чотири основні напрямки вкладення коштів. Загалом даний проект є перш за все соціальним, а тому потребує у більшій мірі залучення інтересів та пропозицій, певної підтримки і співробітництва між установами, ніж колосальних капіталовкладень. Як я вже зазначав, цей проект є викликом совісті суспільства, а тому будь-яка інертність та неквапливість у вирішенні проблем найсвятішого і найсакральнішого – сім’ї та дітей – є не лише стихійним явищем, але й гостро небезпечним та жахливим. Тому допомога нужденним та дітям-сиротам – це альтруїстичні важелі духовного розвитку суспільства. «Храм надії» – це храм, де діти пізнають свою індивідуальність, релігію і життя зокрема; це храм, що дасть надію цим знедоленим по чужій незгладимій провині дітям, знайти надію на власний благоустрій, на свій самодостатній розвиток і моральний принцип; це храм – де надія першочергова, а не остання, отже, ніколи не помирає і живе вічно…
СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД СІМЕЙ ЯКІ ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ
Методичний посібник
Київ - 2006
УДК 364.044.24 ББК 65.272:60.56 С 69
Рецензенти: Кравець В. П. - доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України; Безпалько О. В. - кандидат педагогічних наук, доцент.
Автори-упорядники: Зверева I. Д., Кияниця 3. П., Кузьмінський В. О., НіколаєнкоЛ. О., Петрочко Ж. В., Стрига Л. I. Матеріали посібника підготовлено СПД Дибайло В. Д. у співпраці з Представництвом благодійної організації «Кожній дитині» в Україні.
С69 Соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах: Методичний посібник. / I. Д. Зверева та ін. - К.: Держсоцслужба, 2006. - 104 с.
І5ВМ 966-7815-76-5 У методичному посібнику подано теоретичні та практичні аспекти соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Матеріал представлено у вигляді запитань і відповідей, що дозволяє користуватися посібником як довідником. Певні матеріали подаються як напрацювання у ході реалізації проекту ЄС "Розвиток інтегрованих служб для вразливих сімей і дітей" і є такими, що рекомендовані для використання. Видання розраховане перш за все на практичних соціальних працівників, які безпосередньо займаються соціальним супроводом сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також буде цікавим для наукових співробітників, корисним для студентів, представників громадських організацій.
|